Часто чую «Ну ймовірність що підберуть пароль/зламають/використають мою ідентичність мала дуже». Це демонструє що люди погано розуміють як треба оцінювати ризики. Бо ризик це не тільки ймовірність події, але і її імпакт, тобто наслідки.
Поясню на простому прикладі. Якщо вам запропонувати пройти балансуючи по бордюру, то ви погодитеся і, напевно, спокійно пройдете метрів 30. Але якщо цей самий бордюр підняти метрів на 15 над землею то ви швидше за все відмовитеся.
Так що ж помінялося? Ширина доріжки не змінилася, ймовірність втрати рівноваги така сама. Змінилися наслідки вашого падіння, тобто імпакт. Втрата рівноваги на бордюрі просто змусить вас ступити на асфальт. Втрата рівноваги на висоті 15 метрів вас по цьому асфальту розмаже.
Прирівнявши всі ЕЦП до фізичного підпису а «документи» в Дії до справжніх зелені популісти підняли «бордюр» на висоту 100 метрів. І ніякої страховки не додали.
В цьому то і біда і саме це я вже 3-й рік намагаюся пояснити прогресивним хом'ячкам які кричать що Дія це модно прогресивно і молодьожно.