Останнім часом українська армія стала отримувати все більше вагомих перемог на полі бою. Мобілізація в Росії не зможе суттєво вплинути на хід подій, враховуючи відсутність достатньої мотивації кацапів, вишколу і сучасної техніки. Вкотре Путін загрожує застосуванням ядерної зброї. До цих погроз треба ставитись серйозно, враховуючи поразки на полі бою, від яких потерпає російська армія. На жаль застосування адекватної ядерної відповіді нашими союзниками очікувати не слід, враховуючи боягузтво НАТО перед ескалацією ядерного конфлікту з подальшим застосуванням стратегічної ядерної зброї. Боротьба України за своє існування, на їх погляд, не варто початку ІІІ світової війни. Очікується, що Путін віддасть наказ застосувати тактичний ядерний заряд у якомусь малолюдному місці України із висуванням ультиматуму, як він звик робити, про відведення українських військ з окупованих ним територій.
Реальною відповіддю на ці погрози могло б стати симетричне застосування української атомної бомби у відповідь у малолюдному місці Росії. Справа у тому, що усі необхідні компоненти для цієї бомби в Україні є. Найголовніше — це плутоній. Він постійно виробляється у великих кількостях на українських атомних електростанціях. До 2021 року Україна віддавала ядерні відходи разом з плутонієм Росії. Але з тих пір Україна зберігає цей плутоній у себе. Для плутонієвої атомної бомби, подібної до бомби «Товстун», яку було скинуто на Нагасакі у 1945 році, достатньо 3-5 кг плутонію. Плутоній є побічним продуктом усіх атомних реакторів. Однак, для того, щоб його використовувати як збройний плутоній, його треба хімічно очистити від залишків високоактивних відходів. Це дорогий та небезпечний процес, що вимагає спеціальних знань та обладнання. Такі знання і частина необхідного обладнання є у Національному науковому центру «Харківський фізико-технічний інститут» та Інституті ядерних досліджень Національної академії наук України. Зеленський 19 лютого цього року зробив заяву про перегляд питання про без'ядерний статус України. Можливо саме цей страх перед перспективою ствоерння атомної бомби в Україні і неможливість її ядерного шантажу змусила Путіна поквапитись і більше не відтягувати рішення про вторгнення в Україну.
Роботи у напрямку створення української ядерної зброї повинні йти і мають бути пришвидшені. І якось Зеленський зможе сказати щось подібне до заяви Ізраїлю свого часу, що офіційно у нас ядерної бомби немає, але ми її обов'язково застосуємо у відповідь.