Прочитав працю Vadym Denysenko «Політики не брешуть» (Наш Формат). Якщо не боїтеся спойлерів, то ось вам переказ 10 політичних законів з книги:

Закон 1. Пам'ять середнього виборця — 2-3 місяці. За цей час він або забуває старим обличчям усі гріхи і знову голосує за них, або закохується у нові обличчя — з тим же результатом.

Закон 2. Усі виборці готові продатися. Навіть ті, хто голосує ідейно, не проти матеріальних стимулів. Хто з політиків зуміє нормально розщедритися — виграє.

Закон 3. Усі політики завжди зраджують своїх виборців і свої ідеали та бігають з табора у табір для продовження свого політичного життя.

Закон 4. Виборці ніколи не голосують з вдячності за вже зроблене, а лише за обіцянки зробити щось нове.

Закон 5. Дрібні політики ображаються, великі — мстяться, найвелич... найвидатніші — пробачають.

Закон 6. Високий рейтинг (понад 60%) — це торба. Або нарід розчарується і зненавидить обранця (і буде кепсько йому), або він заради збереження рейтингу почне бути популістом і диктатором (і буде кепсько нам).

Закон 7. Політики триматимуться за владу зубами до смерті, навіть впавши у маразм. Виганяйте їх вчасно.

Закон 8. Сепарські рухи перемагають, якщо утверджують міфи про винятковість і самодостатність території, мають міцну еліту та мілітарні групи, їм допомагають з-за кордону, а влада слабка.

Закон 9. Перемогти корупцію законами і антикорупційними активістами/органами неможливо. Потрібна угода еліт, але у нас еліти мають консенсус продовжувати корупцію.

Закон 10. Популісти примітивізують політичний дискурс заради влади і тягнуть на гору найгірше з людської душі.

А ще в книжці люто навалено по західних посольствах та нинішній владі)) Читайте, короч!

 

І підписуйтеся на мій Фейсбук. Там іноді буває цікаво)