site.ua
член клубу

Закон "Про освіту", який ухвалила у другому читанні Верховна Рада, - це стратегічний рух у правильному напрямі.

Моя щира вдячність усім, хто вклав у його розробку величезну працю та безліч часу. Оскільки мені довелося взяти участь у декількох із сотні засідань робочої групи, то добре уявляю собі складність та насиченість цієї роботи: це просто неймовірна праця.

Лілія Гриневич Ivanna Kobernik Oksana Makarenko Svitlana Oleksiuk Olena Kozievska Olena Panych Vladimir Bakhrushin Yrina Chernilevskay та інші натхненники та розробники закону - дякую щиро.

Що далі?

Сподіваюся, Президент закон підпише найближчими днями.

Зрозуміло (принаймні, людям, які здатні мислити), що такий закон апріорі не може влаштовувати усіх без винятку: у системі освіти перетинаються різноманітні інтереси безлічі соціальних і професійних груп, груп впливу тощо.

Цей закон - компроміс, баланс, який зафіксував актуальну на цей час точку рівноваги різноманітних думок та інтересів.

Саме тому цей закон і надалі буде предметом дискусій: кожна із зацікавлених груп підтримуватиме те, що відповідає її інтересам та намагатиметься змінити те, що не відповідає.

Це нормально: так і має бути у демократичному суспільстві.

Собі я поставив завдання ретельно ознайомитися із законом в остаточній редакції. Бо і під час доопрацювання до слухання, і вчора "з голосу" було чимало поправок, які треба вивчити.

А потім - втілювати закон у життя. Бо зміни в освіті нас очікують насправді величезні. Як і велика робота попереду.

Оновлюємо освіту разом

Facebook

sergii.gorbachov
Сергій Горбачов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації