Проект «Що таке пам'ятати» ініціює публічну дискусію з експертами та членами родин загиблих захисників «Остання шана захисникові: від трагічної звістки до місця спочинку». Дискусійна панель відбудеться 5 жовтня о 18:30 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Майдан Незалежності 18/2).

Учасники дискусії:

Модераторка: 

Оксана Іванців – засновниця проекту «Що таке пам'ятати», голова ГО "Arts&Rights" 

Дзвінок у двері, трагічна звістка – саме у цей момент і починається вшанування пам'яті загиблого захисника. Наскільки держава підтримує рідних у страшний момент, коли вони чують, що той, кого вони чекають з фронту, повернеться уже в труні? Як добре організований ритуал поховання, щоб сім'я змогла попрощатись із захисником, а не витрачати час на організаційні моменти? Ці моменти, зрештою, впливають на все їх подальше переживання втрати.

В цій розмові ми хочемо поговорити якраз про те, наскільки добре організований і продуманий цей процес в державі Україна? Який шлях ми пройшли за останні 8 років? І що нам ще слід зробити, щоб підтримати сім'ї загиблих захисників у найтрагічніший момент?

За бажання відвідати дискусію особисто, просимо вас пройти реєстрацію за посиланням.

«Що таке пам'ятати» – це проект, в межах якого проводиться комплексне аналітичне дослідження практик вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні, за результатами якого буде сформована Візія вшанування пам'яті між усіма інститутами, залученими до формування та реалізації політики вшанування пам'яті.

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності – музейна науково-дослідна, культурно-освітня, комеморативна і науково-методична державна інституція, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам'яті.

Проект «Що таке пам'ятати» реалізує ГО Arts&Rights за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам'яті, креативне бюро Plaiburo.