У переддень Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, 26 серпня, проект «Що таке пам'ятати» збере експертів на дискусійній панелі «Хто ми є: як пам'ять формує громадянську ідентичність„, яка відбудеться о 18:30 в Музеї Революції Гідності (Майдан Незалежності 18/2; інформаційний центр).

Учасники дискусії:

Наталія Кривда – докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського Національного університету імені Тараса Шевченка

Ганна Байкєніч – завідувачка сектору методичної роботи управління наукового забезпечення політики національної пам'яті УІНП

Євген Степаненко – ветеран, режисер, автор книги «Абетка війни»

Наталія Хазан – громадська діячка, співзасновниця музею «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО»

Модераторка: Оксана Іванців – засновниця проекту «Що таке пам'ятати», голова ГО "Arts&Rights" 

Що робить нас громадянами своєї країни? Які невидимі нитки пов'язують нас в одну спільноту? Яка роль національної пам'яті у тому, щоб на питання «хто ми?» ми могли відповісти: «Українці».

Напередодні Дня пам'яті загиблих захисників ми хочемо поговорити про те, як правильно говорити з дітьми про війну і втрати, як знайти слова, які б не ранили дитячу душу, не лякали, але водночас не приховували правду, а готували до реальності, дали їм можливість зробити власні висновки з історичних уроків.

За бажання відвідати дискусію особисто, просимо вас пройти реєстрацію за посиланням.

«Що таке пам'ятати» – це проект, в межах якого проводиться комплексне аналітичне дослідження практик вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні, за результатами якого буде сформована Візія вшанування пам'яті між усіма інститутами, залученими до формування та реалізації політики вшанування пам'яті.

Проект «Що таке пам'ятати» реалізує ГО Arts&Rights за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам'яті, креативне бюро Plaiburo.