У День захисників і захисниць України проект «Що таке пам'ятати» презентує результати міждисциплінарного дослідження «Політики та практики вшанування пам'яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України„, над яким дослідницька команда працювала близько півроку.

Презентація відбудеться 14 жовтня 2021 року о 15:00 в книжковому магазині «Книгарня „Є“ за адресою м. Київ, вул. Лисенка, 3. 

В межах дослідження було проаналізовано статистичні дані стосовно близько 4500 загиблих військових у російсько-українській війні, беручи до уваги стать, вік, регіон поховання, професійну належність тощо. Громадська думка про практики вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні була з'ясована на основі репрезентативного опитування, проведеного в липні 2021 року. Також дослідження охопило юридичні аспекти політик і практик вшанування пам'яті загиблих військових: законодавчі особливості поховання, вшанування пам'яті та підтримку родин загиблих. Окремим змістовним блоком є підтримка родин загиблих: аналіз закріплених законодавством прав та реального стану справ.

Про результати дослідження говоритимуть:

За бажання відвідати презентацію особисто, просимо зареєструватися на захід, оскільки число відвідувачів обмежене через карантинні вимоги: https://forms.gle/GWwkr3s5zHwPw7Qb9 

Проект „Що таке пам'ятати“ реалізує ГО Arts&Rights за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам'яті, ГО „Юридична сотня“, креативне бюро Plaiburo та часопис „Український тиждень“.