Декілька днів тому в інтернет просочилася інформація про жахливе вбивство у Волновасі. У ніч на 28 жовтня було розстріляно родину Капканець із 9 осіб. Чоловік із дружиною, їхні діти та онуки зібралися на святкування дня народження. Серед убитих двоє дітей: учениця молодших класів та 4-річний онук. Усіх було розстріляно вночі. Незабаром, завдяки коментарям в інтернеті, з'явилися перші чутки про те, хто стоїть за цією жорстокою розправою і які її причини.

Як спочатку почали писати деякі коментатори, родину розстріляли російські військові, а причиною став певний конфлікт між одним із загиблих місцевих, Андрієм Капканцем, із військовими. Пізніше у мережі з'явилося більше інформації. Було опубліковано фотографії з місця вбивства, які підтвердили, що людей розстріляли у своїх ліжках. Деякі видання з посиланням на знайомих загиблого сімейства підтвердили інформацію, що за вбивством стояли військові, а саме кадирівці.

Доказів, що за вбивством стоять саме кадирівці поки що немає. За них могли бути прийняті чеченці чи представники іншого північнокавказького народу, які служать у будь-якому підрозділі російських окупаційних військ. Серед причин конфлікту допускається версія, що ці військові хотіли відтиснути у цивільний будинок, щоби самим туди заселитися. Те, що вони просто виженуть людей зі свого будинку на вулицю, схоже, їх особливо не хвилювало.

Спочатку російська влада і військове керівництво намагалося зам'яти цю справу, але вже після появи інформації в мережі приховувати цю подію перестало бути можливим. 30 жовтня росіяни визнали факт злочину публічно і невдовзі знайшли винних. Ними справді виявилися російські військові. Їхні дані не розкриваються, а причиною вбивства називають побутовий конфлікт.

Страшне вбивство у Волновасі — лише один із численних кривавих злочинів росіян, які вони скоюють по відношенню до місцевих. Лише минулого місяця стало відомо про вбивство двох цивільних морпіхами 155 бригади у Волноваському районі. Раніше того ж місяця сталося групове зґвалтування та вбивство місцевої дівчини бурятами. Знову ж таки, у Волновасі. А скільки таких злочинів залишається невідомими для широкого загалу просто не порахувати.