Пропозиції щодо забезпечення Приватної власності на землю:

По-перше, нагадаю, що земельна реформа в Незалежній Україні була розпочата 18 грудня 1990 року, коли Верховною Радою було прийнято Постанову 563-ХІІ «Про земельну реформу», де в пункті 1му написано: «Оголосити з 15 березня 1991 року всі землі Української РСР об»єктом земельної реформи"...

Станом на зараз, згідно ст. 121 Земельного кодексу, кожен громадянин України, нібито, може отримати безоплатно декілька ділянок землі: під будівництво будинку, індивідуальних гаражів, дачне будівництво, садівництво та особисте селянське господарство (2 га)... Нажаль, по 2 га ріллі отримати насправді можуть тільки місцеві князьки та наближені до корита ділки. Тому що наявна процедура дуже зарегульована та корупційна.

Пропозиції щодо забезпечення Приватної власності на землю:

1) Треба не "відкрити вільний ринок землі", а налагодити обіг ПРАВ на землю. Продавати на аукціонах не ділянки, а право на їх оренду (на 10-25-49 років).

2) Запровадити чіткі умови та обмеження щодо використання та власників. Наприклад, власниками НЕ можуть бути громадяни та/або юридичні особи, які контролюються з країни-агрессора. Або, наприклад, не можна розміщувати радіоактивні відходи, ядохимікати, не можна знімати шар землі і вивозити за кордон тощо.

3) Всім громадянам, хто досі НЕ зміг скористатися своїм законним правом на будь-яку ділянку, зокрема, на 2га с/г землі (оскільки ця процедура ДУЖЕ зарегульована) — надати таку можливість до кінця 2025 року, спростивши процедуру, зробивши її онлайн.

4) Треба інвентаризувати та зібрати всю державну землю в єдиний Державний Зембанк. Цей Зембанк має випустити зем.бонди (облігації), їх треба роздати (у вигляді безготівкових записів) всім громадянам, хто НЕ захотіли взяти належну їм земельну ділянку фізично.

5) Щомісячно на відкритих онлайн аукціонах Зембанк має продавати права на оренду конкретних ділянок (див. п.1), а з отриманих грошей Зембанк щорічно нараховує відсотки власникам зембондів. Зембондами, як і грошима, можна розрахуватися на аукціоні за придбану ділянку. Зембонди мають вільно обертатися на фондовому ринку, та поза ним. Тобто кожен власник зембондів зможе їх продати, заставити під кредит, подарувати тощо. Але — з обмеженнями з п.2.

Таким чином:

1) буде виповнений Закон, встановлено Справедливість

2) всі громадяни України зможуть або особисто жити, працювати на власній ділянці, або отримувати належну ренту (як відсотки на зембонди)

3) відновиться фондовий ринок з новим привабливим інвестиційним інструментом, зявляться довгострокові активи, так вкрай необхідні для банківської, пенсійної, страхової систем

4) запрацює ринковий механізм встановлення ціни на різні види землі, ціна спочатку зросте, але потім вирівняється і буде коливатися разом з світовими показниками

5) аграрії зможуть вільно продавати, покупати свої ділянки, брати під заставу кредити тощо