- цей заклик давно став популярним в Америці, Євросоюзі та в багатьох інших заможних країнах світу. Також, допомогти зберегти малий та середній бізнес під час і після епідемії коронавірусу – одне з ключових завдань української влади. Про це йшлося на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, на якій були присутні представники уряду та банківського сектору. «Малий та середній бізнес сьогодні страждає найбільше, адже не може працювати та не має великої фінансової „подушки“. А саме бізнес – це робочі місця та податки», – наголосив Глава держави.

Нагальні проблеми малого та середнього бізнесу були в фокусі чергового онлайн обговорення Руху #SaveФОП, яке відбулося в четвер, 9 квітня 2020р. Крім представників #ЗахистиФОП з різних міст країни, в розмові взяли також участь троє ключових народних депутатів з політичних партій «Слуга Народу», «Європейська солідарність» та «Голос».

Одне з кричущих питань на телемарафоні було — як пережити заборону працювати численним підприємствам, які наймають комерційні приміщення? З одного боку, торгівлю непродуктовими товарами, надавання більшості послуг під час карантину заборонили Кабмін та місцеві органи влади. А з іншого боку — власники приміщень вимагають регулярної сплати.

Начебто, це питання народні депутати вже вирішили 30 березня, коли переважною більшістю голосів затвердили Закон України №540-ІХ, яким введено багато корисних змін до діючого законодавства у зв'язку із введенням карантину. В тому числі, — зміні і до Цивільного кодексу України, а саме звільнення наймачів від плати за користування майном, якщо немає можливості ним користуватися. Насправді ж, коли всі побачили прийнятий закон у пресі та на сайті Верховної Ради, зясувалося, що хтось (?)самовільно змінив формулювання (вже ПІСЛЯ голосування!) — і на підпис Президенту пішло вже зовсім інше формулювання :"може бути звільнений" (!)

Це як би замість проголосованого в залі "вбивця має бути покараний" на підпис Президенту подали текст з "вбивця може бути покараний" — різниця суттєва! Таким чином, зараз в країні, якщо не внести негайні нові зміни, складається критична ситуація, є загроза повного банкрутства практично всього малого і мікро- бізнесу сфери послуг. Адже магазинчики, кав'ярні, ресторани, спортивні та культурні заклади, салони краси тощо здебільшого розташовані саме в орендованих приміщеннях.

Внаслідок скандальної підміни, що відбулася у всіх на очах в апараті ВРУ, самі Торгово-розважальні центри тепер звільнені від сплати податків на землю, нерухомість,.. але деякі з них знаходять нахабство вимагати в своїх орендарів повної сплати за період, коли люди НЕ працювали, бо це фактично було заборонено. Мільйони працеспроможних українців збанкрутують, втратять робочі місця, стануть вимушеними безробітними.

Якщо ж подивитися на все збоку, бачимо взагалі дивні речі. За різними оцінками, від 1 до 2 млн українців повернулись додому через пандемію коронавірусу. З них велика кількість — працівники сфери послуг, саме ті українці, кого нещодавно Президент Зеленський так наполегливо запрошував повертатися додому. Як кажуть, "не так сталося, як гадалося", але вони таки повернулися! Тепер є чудовий шанс закріпити недавніх заробітчан тут, в країні, створивши для них сприятливі умови праці. Це — вигідні умови кредитування і, зрозуміло, робочі місця, фізично — площі, де можна оті нові робочі місця створювати. І, обовязково, — нова, патріотична, економічна політика ("Купуй Українське!")

5e906560deb54.jpg

На наступному тижні, з понеділка 13 квітня, начебто, заплановане проведення спеціального антикризового засідання ВРУ. Мільйони малих підприємців очікують від чинної влади розумних рішень — не на словах, а реальної підтримки. Часу гаяти нема коли, потрібне чітке і негайне розв'язання проблеми.