14 травня о 9:42 · Kyiv ·

#аферист

Його всі тут знають. Служба безпеки України, Поліція Києва і взагалі він уже 5-ть років тут працює. Такі фрази він кидав мені десь місяць тому. Коли я попросив підтверджуючі документи, що у нього дійсно хвора дочка. Для котрої він просить гроші. Зрозуміло ж у нього не було жодних документів. Тоді я попередив його, щоб не попадався мені більше.

Вчора ми з ним зустрілися знову і на камеру, він уже говорив не так впевнено. Працює цей #аферист, на червоній лінії метро, в основному починаючи зі станції Університет у сторону Академмістечка. Пригадуєте я раніше писав про ситуацію з попрошайками в метро. Щоб наказати їх за шахрайство, доволі складна процедура. У більшості їм грозить адміністративне покарання. Відеофіксації у вагонах метро не має, щоб надати докази, до уваги приймаються тільки свідки. Але ж люди зазвичай надпасивні до такого. Всі все розуміють, але робити нічого не хочуть. Наприклад вчора, після того, як цей аферист покинув вагон, до мене підійшли два хлопці, дякували. Доти всі спостерігали. А фраза одного взагалі заступорила, каже «давно зрозумів, що аферюга, та ніяк не міг наважитись йому сказати». Тому підійшов подякувати, що це зробив за нього я.

Пізніше в розмові з поліцейським, який мені розказав: «буває так, що люди щей захищають. Кажуть нехай собі просить. І тут зробити їм нічого не можливо». Від себе добавлю, що таким чином підривають авторитет поліції. Згоден у таких випадках, вони рідко реагують. На те є причини, законодавчі, повноважень, а найбільша причина, відсутність громадянського суспільства. Тому поліцейський також не певний. Бо потім той попрошайка, може засудити його за перевищення службових повноважень. Також поліцейський говорить: «Єдине добре, коли появляються групи представників громадської організації, які проводять громадські рейди, у результаті передають шахраїв у руки поліції і тоді вони зізнаються. Це вже дає тверду можливість, притягнути до кримінальної відповідальності. Але такі рейди він не пам'ятає уже коли були».

У мене претензій не виникає, до тих хто грає та співає і за це їм люди дають гроші. Але вони діляться позитивом з оточуючими. Сам даю гроші за таке. Та коли у вагон вривається чучело з повним набором для афери: хреститься, плаче, історія про хвору дитину. Вишенькою на торті являється музичний супровід, на подертій гармошці — якийсь #бременський_музикант. Мене це не влаштовує. Краще б казав правду, збираю на дозу, на бухло, чи ще якусь потребу. Бо ключовим у цьому, є слова про смертельно #хворе_дитя. А є люди, котрим життєво необхідно і вони вимушені збирати, а через таких бременських музикантів їм невірять. Чого пишу конкретно про цього? Бо #червона_гілка_метро — це його стабільне поле для шахрайського заробітку. Тримайте коротке відео, запам'ятовуйте обличчя і не байдужіть.

Роман Реведжук (Roman Revedzhuk) перебувають в Vokzalna (Kiev Metro).

ВІДЕО ТУТ: www.facebook.com/roman.revedzhuk/videos/2087954354588985/