https://defence-ua.com/images/Content_2020/03/19/200319_MAML_3.jpg

Останні роки в світі достатньо активно відбувається розвиток та застосування ударних безпілотних авіаційних комплексів (БАК), які здатні ефективно вражати наземні цілі противника. В цьому напрямку активно працюють провідні країни світу. Україна, наразі, не пасе задніх і також перебуває в потоці сучасних трендів. В країні створено низку сучасних ударних беспілотників, як в кооперації, так самостійно.

https://defence-ua.com

РЕКЛАМА

Понад два мільйони користувачів по всьому світу шукають магазини з Кешбек в Кешбек-сервісі «Мегабонус»

Ти теж можеш купувати онлайн в 2370 магазинах з кешбеком. А потім виводити гроші на банківську карту або рахунок мобільного телефону.

Smarty sale — єдиний кешбек-сервіс в Україні, який дає можливість вивести будь-яку суму від 5 гривень. І це наша найбільша перевага.


Активні бойові дії на сході України, зумовлені російською агресією, продемонстрували потребу не лише у застосуванні на полі бою безпілотників для корегування артилерії та збору розвідувальних даних, а й ударних, здатних вражати броньовані та важкодоступні цілі противника. Якщо до 2017-18 рр. основу безпілотної авіації Збройних Сил країни складали розвідувальні дрони, як вітчизняного, так іноземного виробництва, то нещодавно ситуація почала поступова змінюватися. Українська армія отримала перші ударні БАК турецького виробництва, а вітчизняні виробники започали пропонувати власні сучасні рішення.

Так, на початку 2018 року Україна придбала у турецької компанії Baykar один розвідувально-ударний комплекс Bayraktar TB2, що відноситься до класу оперативно-тактичних середньовисотних БпЛА з великою тривалістю польоту. До його складу входить шість безпілотних літальних апаратів, три наземні станції управління, розміщенні у автомобілях, та інше устаткування. Українсько-турецька угода щодо закупівлі даних БАК також передбачала постачання спеціальних боєприпасів та часткову локалізацію виробництва безпілотників цього типу в Україні. Безпілотник Bayraktar TB2 має максимальну злітна масу у 560 кг, корисне навантаження — у 55 кг, тривалість польоту — 24 години, дальність дії радіоканалу управління та телеметрії — у 150 км. Також Україна замовила до комплексу певну кількість плануючих бомб з лазерним наведенням MAM-L, що мають дальність ураження цілі на відстанях від 500 м до 8 км. При цьому точність наведення складає — до одного метра. TB2 став першим комплексом такого типу, що знаходиться на озброєнні ЗС України.

Перейти за посиланням https://defence-ua.com

Публікацію підготував Роман Шуховський .