Очевидно, що історія з російським пропагандистським видавництвом «Альпіна» буде довгостроковою. Насамперед тому, що вони мають підтримку їх партнера, найбільшого в Україні книжкового дистриб'ютора — Yakaboo. Також, не останню роль відіграють наші співгромадяни, захисники «рускава міра» і просто співчуваючі, які не усвідомлюють стратегічну серйозність проблеми виходу нашого північного сусіда на літературний ринок України.

Та я не здивований ні бізнесу, який не усвідомлює своєї громадянської відповідальності, ні пересічним українцям, котрим взагалі «какая разніца».

Більше здивувала недалекоглядність важливих для розвитку ринку людей і компаній. Є очевидна річ – не можна співпрацювати з видавництвом, яке видало книгу «Інтерв'ю з путіним». А ти не просто співпрацюєш, ти робиш вигляд, що це нормально й очікуєш, що тебе підтримають інші. Ну… Хто я такий, щоб будь-кого перевиховувати… Кожен сам творець своєї долі.

Коли ми вперше звернулись до Yakaboo, нам відповіли, що вони діють в межах українського законодавства і нічого припиняти не збираються, підкресливши, що в їх асортименті представлені книги 71 мовою. Щоправда, у відповіді забули уточнити, що 60% їх літератури – російською, а 40% ділять між собою інші 70 мов, в тому числі українська. Ці цифри особисто озвучив гендиректор Yakaboo в інтерв'ю «Українській Правді», ще до скандалу. Чим вони тут пишаються, мені, чесно кажучи, важко зрозуміти. Мабуть, у нас різні цінності і погляди на розвиток України.

З тих пір єдина реакція Yakaboo – це видалення негативних оцінок про себе в google, які ви там залишили. Тому потрібно не припиняти #бойкотYakaboo і продовжувати не купувати в них книжки. Бо судячи з усього, єдине, що впливає на рішення цієї компанії – це фінансова вигода.

За період свят тривалістю майже в «квартал» я мав декілька зустрічей і обговорень ситуації з різними людьми. Переконався, що в Україні є багато бізнесменів, юристів та декілька політиків з активною громадянською позицією. Наслідки цих обговорень будуть реалізовуватися протягом найближчого місяця – двох, нас чекає багато роботи. Ми готуємо запит до РНБО, Держкомтелерадіо та Мінкульту щодо внесення «Альпіни» в санкційний список. Юристи вже працюють.

Стосовно відповідального бізнесу: сьогодні зранку, одне з найбільших видавництв України «Наш Формат» подало офіційний запит до Yakaboo з вимогою прибрати їх книги. На черзі ще два видавництва, але не маю права їх називати до прийняття остаточного рішення.

Дуже серйозний крок, враховуючи, що з цього сайту продавалася суттєва частина книг «Нашого Формату». Тому друзі, дуже прошу вас, підтримайте свідомий український бізнес – вибирайте собі чтиво напряму на їхньому сайті. Маленький штришок до портрету цієї компанії – вони принципово не видають книги російською мовою.

Ще раз звертаюсь до компанії Yakaboo з проханням зрозуміти хибність позиції по співпраці з пропагандистським рос. видавництвом. А поки що — #бойкотYakaboo. Якщо ви думаєте, що проблема заглухне сама по собі, ви помиляєтесь – полум'я буде тільки розгорятися, ми докладемо до цього максимум зусиль.

P.S. Друзі, уся ця історія набула сили тільки завдяки вашій небайдужості та активності, тому прошу продовжувати це робити і підтримати нас лайком, коментарем чи репостом.