Я вже в тім віці, коли фільтруха – вже кава, а не пиво. А нітро – то ще кава, а не нітрогліцерин. Знаєте, ким я хотіла бути в підлітковий період? Як кожен притомний тінейджер при останніх хвилинах Совка, термінатором. І контрабандистом – зелена вода південноазійських морів, екзотичне їдло, байки та бабло. Вже за сорок, і, лежачи в лікарні, я зрозуміла: всьо як замовляли. Цьотка тупо термінатор, бо штири ендопротези – то не жарти. А коли я починала відсилати в Україну торби (все куповане за готівку й без чеків),  мешкала на азійській стороні. Яких тобі ще мрій не вистачає? Збувається все. Питання лише в тім, як ми свої забаганки формулюємо.

О-о, дабл еспресюк? Мерсі. Тоді несіть ще круасан – бариня завтракать ізволят. Низький туман, пронизливий йодистий запах холодного Чорного моря й галас мартинів... Я до війни пила чай. За те мамця мене інколи дискримінували за національною ознакою «і пакетик з горнятка діставатимеш отими своїми паличками! Панаєхалі...» Є речі, за які війні можна подякувати. За неймовірних друзів – тих, кому можна телефонувати тоді, коли треба. За навички та знання, про існування яких і гадки не мав. А тепер – «фігня вайна, главнає абжарка» або «Пані, не тре на мене так ся дивити. Бразилія – то не сорт, а країна походження. Бразилія на 90 % купажна, а Колумбія – моносорт. І арабіка – теж не сорт, а вид. Дайте-но кислотність подивитися. Англійською? Ото налякали!» Експерти – bitch нашево врємєні.    

Арабіка – життя в капіталістичному світі. Десь гірко, десь кисло, аромат часто оманливий та мінливий, але є можливість заробити на нормальний напій та навіть чіз його кейк. Робуста – то є світ комуняцький. Гірка й чорнюща – шо свєтлоє завтра. Прекрасна тим, що вміст кофеїну має вдвічі більший від арабіки. Так а шо ви хтіли – день в ГУЛАГу починається рано. І, звісно, не з кави...  

Коли Лаптєрлянд троха відсмоктав перші санкції, мальчік Діма Мєдвєдєв, най йому к'янті битим склом заходе, похмілив сі рило і сказав, що каву американо тре називати путріотично – росіяно. Отут мені й... когнітивний дисонанс! Кава росіяно не може існувати в принципі. Яка к непорядній мамі кава там, де цікавіше смажених жолудів ніц не заварювали? Вони б ще коктейль Манхеттен перейменували в Митііііщі, а Лонг-Айленд Айс Ті – в Долгопрудний.

Кава може бути в українців. Бо ми традиційно ходимо на каву. А запор-єбрікі – традиційно йдуть на. То ж які нові напої з'явилися в цей непростий час?

Бандеріано – хлопці зранку заварили чорну й міцну, перекурили й пішли робити 200

Карателатте – до чорної знайшлися сухі вершки чи згущ

Колд брю – коли холодна не тільки кава, а й поцкалі в рефрижираторі

Східна – те, що волонтери привезли на Схід

Цинічна (цинітро) – до балдабойної кави додали циннамону, тобто кориці

3 в 1 – це коли дрищебратьям прилітає одразу і за Донецьк, і за Луганськ, і за Гюзель Кирим.

** А шо там у здичавілих? ** 

Лапте – шишки соснові просмаження «фулл сіті», мелена крейда, тирений цукор

Флет ред-блю-уайт – обосріколор, об який наші хлопці берці витирають

Холоппучіно – тирена 3 в 1 плюс метиловий

Хряппуччіно – тирена 3 в 1 плюс етиловий, для ахвіцеров

Чмокка – десь віджали пакет какао, вирішили гулять па-багатому, бурят крякнув – алергія...

І... під ваші оплески... Хіт сезону!

Кава пісіяно – сетра-близнючка краснодарського чаю «Пісі сіроткі Асі» 

Цей текст вийде напередодні 6 грудня. Нашим ЗСУ виповниться 30 років. В ідеалі це вік, коли дитину можна лишити у мами й побігти на шопінг або поїхати грати в пейнтбол. Вже восьмий рік пейнтбол у нас... там якесь незрозуміле нєчто шось казало за курорт... Особисто знаю дівчат, для яких шопінг – від тушняка до турнікетів, приблуда й оборуда, діти занесли листи та малюнки.

 Приват

4731 2196 1942 3175

5168 7451 1010 5332

Донік Роман

Від війни втомлюються лише ті, хто її ніколи не бачив. У нас два надпотужні фронти. Одні сильно так на курорті, інші на шопінгу й на зв'язку. Україна – Свята Мати Героїв! Україна – ВолонТерра!

 Якось так.

Аби ви знали, панство, як атсасєді казяться від нашого волонтерського руху! «Хахлам апять майкі падагналі із Італії, і жрачку чуть лі нє с Канади, а мнє за трі года нікто даже труси нє падаріл!» Убоге, на чому ти їх носитимеш... Д – деморалізація.

Війна – надовго, навіть якщо триває щість днів. Війна завжди ближче, ніж вам здається. Вже пішли до школи діти, народжені під час російської агресії. Так, наша сила в єдності. Що є першою ознакою цивілізації? Кульшова кістка, що зрослася у первісної людини. Хтось був поруч. Було небезпечно, важко й лячно, але був хтось, хто не устааал ат палєоліііта. Ми є один в одного. З Днем Волонтера! З Днем ЗСУ! Героям кава!

Поборемо!

Фото: Google