Апеляційний суд відмовив Кабміну та ДБР у розблокуванні голосування за формування нового складу Ради громадського контролю при ДБР.

03 липня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційні скарги Кабінету Міністрів України та Державного бюро розслідувань на предмет скасування ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 квітня 2019 року у справі № 640/6311/19 про вжиття заходів забезпечення позову, яким було зупинено проведення конкурсу до Ради громадського контролю при ДБР до розгляду справи по суті.

Попередньо, член Ради громадського контролю при ДБР Ярослав Романенко звернувся до суду із позовною заявою до КМУ та ДБР щодо визнання нечинною постанови КМУ №218 від 13 березня 2019 року, якою було затверджено нову редакцію Порядку формування складу Ради громадського контролю при ДБР, що передбачала інтернет-голосування за подані кандидатури. Як зазначалось, ухвалений порядок допускав участь у такому голосуванні іноземців, які знаходилися на території України, в тому числі – громадян держави-агресора.
Разом із позовною заявою позивач подав заяву про вжиття заходів забезпечення позову.

Суд першої інстанції задовільнив заяву та зупинив дію Постанови КМУ № 218 від 13 березня 2019 року, заборонивши ДБР проводити конкурс (шляхом інтернет-голосування) щодо обрання нових членів РГК при ДБР на підставі вказаної Постанови КМУ.


Як підставу для негайного вжиття заходів забезпечення позову суд першої інстанції навів обставини наявності очевидних ознак протиправності рішення.
Шостий апеляційний адміністративний суд погодився із позицією позивача – члена РГК при ДБР та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

5d1dd59fcbec3.jpg

Нагадаємо, що ініціатором внесення протиправних змін до Положення про РГК при ДБР, які затвердив Кабмін, був сам Директор ДБР Роман Труба. Такі сумнівні юридичні документи дають можливість оцінити фаховість і компетентність керманича бюро.

Джерело: Facebook-сторінка РГК при ДБР