Відомий український журналіст, лідер Республіканської платформи РОМАН РЕВЕДЖУК який вимушено знаходиться у Європі через політичні переслідування, 18 грудня 2022 року оголосив «Маніфест» до «П'ятого Універсалу» чим фактично повернув історичну основу держави на всій території Великої України-Руси. Основа держави має історичну назву ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО РУСЬКЕ УКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА (надалі ВКР УНР) і діятиме, як Конституційна Хрестиянська Монархія та формуватиметься на засадах українського націоналізму.


Князівство УНР заявить територіальні претензії та не буде вести політики експансії. Від імені керівництва Республіканської платформи Роман Реведжук висловив повну недовіру до всієї політичної системи, що є 31 рік в Україні. У своїй промові Реведжук не закликає до державного перевороту, але говорить про формування підпільної структури серед українців та закликає всі націоналістично свідомі організації до об'єднання, щоб у 2024 році обрати етнічного українця президентом.

Документ «П'ятого Універсалу» нижче доступний українською та англійською мовами. Також цікавим є той факт, що держава «ВКР УНР» проголошена Реведжуком не передбачає такого державотворення, як російська федерація. Натомість ВКР УНР укладе угоди з новоутвореними малими державами на тій території.

На завершення оголошення Маніфесту до П'ятого Універсалу, Реведжук акцентував, що належить до родини української династії Гаврилюків.

Варто зауважити, що послідовники Реведжука мають дуже оптимістичні прогнози на нову державу «ВКР УНР». А тим часом активні дописувачі зауважують, що під публікаціями Реведжука збільшилася кількість ботоферм, ймовірно проплачених офіційною владою в Києві.

Нагадаємо, #Роман_Реведжук у 2020 році покинув Україну та отримав політичний притулок у Швейцарії. Як згодом стало відомо, його планували вбити, а громадськість підозрює, що за цим могли стояти вищі політичні чиновники України, що працюють на російські спецслужби.

Історія України твориться у нас на очах!
Слава Україні!

ВЕЛИКА РУСЬ — П'ЯТИЙ УНІВЕРСАЛ / VELYKA RUS` — THE FIFTH UNIVERSAL (Документ) Eng

  

                                                                          *МАНІФЕСТ*                          (+Eng)

 

Республіканської платформи РУХ 25
до П'ятого Універсалу.

 

Від 1.12.2022           м. Відень

 

Продовжуючи тисячолітню традицію державного будівництва на теренах від Сяну до Дону, від Чорного моря до Балтійського,  від  законів «Руської правди» Великого князівства Київсько-Руського до IV Універсалу  УНР,  «Республіканська платформа РУХ 25» проголошує таку  державу,  в якій кожен громадянин був би рівний у правах та обов'язках.

 

 1. Форма влади – Парламентська (Хрестиянська) Монархія

 

 1. Конституція УНР має бути затверджена на установчих зборах.

 

 1. Глава держави — Великий Князь/ Велика Княгиня. Влада обмежена парламентом.

 

 1. Законодавча влада складається з двох палат Сенат та палата представників

 

 

 

 1. Виконавча влада здійснюється через главу уряду від парламентської більшості.

 

 1. Судова гілка влади обирається місцевими громадами.

 

7.ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА:

Велике Князівство Руське «Українська Народна Республіка» заявить претензії (закид) на свої історичні землі, але при цьому не буде вести політику експансії (натиску).

 1. Реалізація (втілення) через обрання етнічного українця президентом України у 2024 році.

ВЕЛИКА РУСЬ — П'ЯТИЙ УНІВЕРСАЛ

     З часу відновлення Незалежності України пройшов 31 рік. Україна пройшла відстань трьох революцій і жодного разу не вдалося довершити державотворчий процес. Тому і результат сьогодні, що країна потерпає від повномасштабної війни, яка не визначена юридично (правнично) через проблему влади колаборантів (співпрацівників). У час відновлення незалежності українців було 52 млн в Україні – сьогодні нація на межі виживання, втрати шалені і кількість продовжує зменшуватися. Війна розглядається більшістю з точки зору фізичного процесу. Але ми повинні звернути увагу на духовну складову. Для цього має відродитися хрестиянська свідомість віри у Єдиного Господа Бога Живого найдосконалішого архітектора всесвіту та Його Єдинородного Сина Їсуса Хреста. Так само, як відродився дух предків і українська нація сьогодні незважаючи ні на що, чинить героїчний опір видимому ворогу. Відродити Єдину Автокефальну Церкву незалежну від жодної патріярхії. Ми припинимо релігійний фанатизм та нав'язування з різних сторін, натомість створимо людям можливості повернутися до пізнання істини і прямувати до свободи, яку дав нам Господь Бог. Зрозуміти. Усвідомити і покаятись. А далі побороти в собі страхи і почати діяти, як заповідав нам Отець Небесний – Не бійтеся!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

ОСНОВИ      Визначальною доктриною (настановою) у побудові держави є три опори: мова, культура, історія. Також Національні символи (знамена): Великий Герб, Гімн, Прапор і символи (знамена) національної (народної) боротьби в тому числі і Червоно-Чорний прапор. Ці основи є передумовою не тільки для розвитку держави, а й для підстави набуття громадянства. Берегти та захищати «Основи», зобов'язаний кожен хто визнає ці «Основи» та українське законодавство.

НАЦІЯ      Формування політичної нації відбувається на «Основах» та відповідно націоналізмі. Через реалізацію Інституту негромадянства ми забезпечимо ефективний (дієвий) захист корінної української нації. У подальшому кожен негромадянин зможе набути стану поновлення громадянських прав через іспитову мережеву систему (сустрій).

ДЕРЖАВА      Усвідомлення нації, що держава є співвласністю кожного етнічного українця у всьому світі і дає відповідальність кожному українцю взаємодіяти з державою, відстоювати і берегти. Для цього необхідне перезаснування держави, результатом чого кожен суверен (самодержець) набуде права співвласності Великої Русі – Держави УНР. Назва держави відновиться історично як Українська Народна Республіка і за основу матиме реалізацію програми УНР переданої у 1991 році президентом Плав'юком та цього «П'ятого Універсалу». Державне управління змінить регламент перебудувавши систему до безпрезидентської форми правління з основою двохпартійної системи (сустрію), відповідної інтеграції (влиття) регіональних (волостових) та інших партій в основну партійну структуру (стрій). Реалізація (втілення) через розприділення на представництва від територіальних земель. Представники яких будуть входити до другої палати Вищого Парламенту УНР. Територія Великого Князівства Руського Української Народної Республіки поділятиметься на землі: Київську, Чернігово-Сіверську, Переяславську, Волинську, Галицьку та землі Самовряду. Відповідно зміна чисельності представників (депутатів) зменшиться у кількості на місцевому рівні за формулою скорочення до потреби єдиного обраного представника від громади до Регіонального Парламенту УНР. Також місцеві громади обиратимуть на всіх рівнях: суддів, прокурорів, керівників поліції і інших вищих представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

 

ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО РУСЬКЕ (Монарх)      Відновлення історичної справедливості та повернення Великій Русі-Україні статусу Корони Великого Князя, яка матиме функцію представництва і нагляду за додержанням рівноправності, свобод та судочинства без права втручання у роботу Уряду та органів місцевого самоврядування. Матиме стан права примирення, помилування і право подання законодавчих ініціатив. Додатково Великий Князь матиме право вето та у разі політичної кризи, право розпуску Сенату та оголошення нового скликання. Обов'язок щорічного послання до нації. Для відновлення Великої Русі у статусі держави Української Народної Республіки та статусу монархшої Корони Великого Князя УНР, на наступних виборах у 2024 році українська нація законно обере президентом етнічного українця. Котрий виконає історичну волю нації та після внесення змін набуде стану Князівської Корони з правом спадкової передачі по ієрархії династій. Подальший процес формування династій відбудеться на основі розсекречення (знетайнення) усіх архівів і за правом через місцеві референдуми (сувіти) згідно «Закону України Про всеукраїнський референдум» (сувіт). Запровадження «Книги родини» для відновлення та продовження родоводів української нації.Змінена стаття 10 КонституціїУкраїниза наступним регламентом: «Державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання української мови, сприяння її відродженню у регіональних українських діалектах на культурному рівні. Росіянська мова заборонена у публічному (прилюдному) та в особистому просторі і визнана такою, що несе загрозу розвитку Української нації. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, крім росіянської. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом». Українська Народна Республіка стане початком відродження інших пригнічених народів світу. Українці повинні бути готові повернутися в Україну, щоб відродити націю та повернути Українську Державу собі у співвласність, щоб не дати внутрішнім ворогам реалізувати їх підлий план по формуванню держави не для українців.  

ГЛАВА УРЯДУ ТА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА КНЯЗІВСТВА УНР      Глава Уряду - посадова особа виконавчої влади яку обирають Вищим Парламентом УНР у обидвох палатах представники терміном на 1 рік з правом переобрання.

 

 

 

Представники до палат обираються відповідно до Закону України (з обов'язковими змінами) про вибори (загальні та місцеві) за повною мажоритарною системою терміном на 5 років з можливістю відликання. Глава Центральної Ради – посадова особа законодавчої влади яку обирають Вищим Парламентом УНР у обидвох палатах представники терміном на 2 роки з правом переобрання. Приймати участь у виборах можуть всі етнічні українці в тому числі ті, що перебували у вигнанні, політично переслідувались тощо. Також за необхідності можуть повернутися до України інші (які не народилися в Україні) за походженням етнічні українці і мати пріорітетне право після 2-ох річного проживання та інтеграції на отримання/повернення громадянства через проходження відповідної процедури (чинності) закладеної в «Основах» та «Нації». Для цього буде створено всі умови та забезпечення.

Також окремим законом буде урегульована процедура (чинність) створення дорадчого незалежного державного органу «Фракція діяспорян» куди входотимуть закордонні етнічні українці. Основні повноваження цього органу забезпечуватимуть нагляд за інвестиційним мікрокліматом, формування закордонного іміджу Великого Князівства УНР, формування кадрової політики з безпосередньою участю представників української діяспори за квотним принципом на посадах з правом обрання та відкликання. Після набуття громадянства Великого Князівства УНР право безпосередньої участі у виборах до Вищого Парламенту УНР та Регіональних Парламентів.

ВІЙСЬКОВА ДОКТРИНА      Кожен суверен (самодержець) Української Народної Республіки має вільні права, а громадянин обов'язки. Українці споконвічно були не тільки землеробами, винахідниками та висококваліфікованими фахівцями у різних сферах світової історії. Також Українці є великою нацією переможців. Як то від часів Святослава Хороброго, Данила Галицького і до Степана Бандери, Романа Шухевича та багатьох інших наших національних героїв. Так і по сьогодні, коли нація бореться за самозбереження, як з зовнішніми ворогами так і страждає від внутрішніх ворогів. Пригадавши свою історію ми отримуємо відповідь, чому останні століття нас робили такими, що лише захищаються. Ментально прививали нам це з дитинства і продовжують. А також звинувачують нас мало не в у всіх земних гріхах лиш за те, що ми любимо свою Велику Україну, попираючи наше українське право на вільне життя. Приклад сьогодення: росіянці нам навішують ярлики нацизму, будучи самі нацистами, антисемітами і фашистами. Ми – українці, світська нація!      Отже, шкільна програма повинна складатися з: 1. Початкової, 2. Середньої-військової освіти. Для цього на базі кожної школи середньої освіти буде впроваджена військова освітня програма. Форма навчання не зміниться, лише матиме особливості поглибленого вивчення військової справи з можливістю практичної підготовки. Додаткові програми військових вишколів патріотичних організацій, таких як «Пласт» з поверненням інтелектуального права на цю організацію. Така форма навчання матиме привабливість. Що буде завершальним етапом середньої освіти з обов'язковим прийняттям «Присяги» на вірність Українській Нації. Для кожного суверена з набуттям 16-річного віку — це буде підставою набуття громадянства Великого Князівства Руського УНР з відповідною позначкою в документі про етнічне походження та національність. По закінченню середньої освіти, кожен громадянин УНР матиме право вільно обирати подальший свій життєвий шлях до цивільної чи військової професії. За кожним сувереном (самодержцем)/громадянином буде закріплена військова кваліфікація, зброя якою він може вільно володіти та зобов'язання з 19-ти річного віку щорічно проходити 3-ох тижневу перепідготовку у відповідних виїздних центрах. Призовний вік населення від 19 до 50 років за вийнятком вроджених/набутих вад здоров'я. Регулярна армія та інші силові структури складатимуться з державно-приватних військових частин. Об'єднана ресурсність не менше трьох мільйонів в постійно діючому режимі та взаємодії з арміями країн партнерів, у тому числі окремим військовим блоком спільно з НАТО. Велике Князівство Руське Українська Народна Республіка прийме «Рішення» про відновлення свого ядерного потенціалу/арсеналу з рівнем стану який був станом на 2 червня 1996 року у цілях захисту власної національної безпеки та безпеки інших країн партнерів. Підставою для цього є невиконання окремими країнами підписантами Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року через порушення Росією територіальної цілісності України у 2014 році. Відповідно буде припинена дія «Положення про без'ядерний стан» в «Декларації» ухваленій 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР.  ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА      Так сталося, що Українська нація є чи не єдиною нацією у світі, що зазнала утисків у власній країні від окремої категорії не інтегрованого населення та від знесилення держави через перебування в довготривалому стані колонії. Утиски здійснювалися на основі національного походження, за мовною, історичною та культурною ознаками.

 

 

Українська Народна Республіка провадитиме вимогливу політику про відповідальність за набуття громадянства приналежність та за порушення «Присяги», «Основ», Українського Законодавства тощо. А тому буде прийнято рішення про депортацію (вигнання) на їх історичну Батьківщину всіх, хто протягом року з дня оголошення про таке «Рішення» не пройде добровільно «Процедуру поновлення громадянства» та не прийме «Присягу на вірність Українській нації». Ті хто приймуть «Присягу» у разі не підтвердження права на громадянство, автоматично набудуть статусу «Не громадянина» і протягом 10 днів отримають відповідний документ з обов'язковим поверненням у відповідний орган паспорта громадянина. Статус «Не громадянина» надасть такі самі права, як і «громадянство», окрім права приймати участь у виборах, голосуванню, безкоштовної освіти та займати державні посади. Після набуття громадянства Української Народної Республіки, кожен громадянин набуде права співвласності Великого Князівства Руського УНР. Взаємодія з державою відбуватиметься на принципах додержання конституційних прав української нації, людських свобод, взаємоповаги і справедливости. ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА      Українська Народна Республіка заявить претензії на свої історичні землі, але при цьому не буде вести політику експансії. Натомість сприятиме поширенню проукраїнської пропаганди та донесенння правдивої історії про Велике Князівство Руське УНР у світі. Працюватиме на захист національних цінностей, кожного українця котрий визнаватиме «Основи». Для цього за сприянням Української Держави будуть створені «Центри Українства Великого Князівства Руського Української Народної Республіки» — надалі'Центри Українства ВКР УНР" у всіх країнах партнерів з дотриманням їх внутрішнього законодавства. Центри Українства очолять виключно етнічні українці діяспори, що приймуть "Присягу" на вірність Українській нації та зобов'яжуться дотримуватись "Основ" та Законів Української Народної Республіки. Центри будуть незалежними громадськими просторами на базі котрих проводитимуться збори, дискусії, коворкінги, презентації, інвестиційні прокламації та інші суспільно-корисні заходи які сприятимуть розвитку Української Нації та Держави. Українська Держава поважатиме всі інші держави світу які ставляться доброзичливо і не втручатимуться у внутрішню політику УНР. Україна підтримає малі держави, їх територіальну цілісність, сувернітет та прийме рішення про визнання незалежності цих держав від Російської Федерації якою вони були незаконно окуповані.

 

Українська Народна Республіка сприятиме народам цих держав у поверненні сувернітету та вільного розвитку націй. Відповідні рішення будуть прийняті Вищим Парламентом ВКР УНР. Також Україна припинить всі "Угоди" з незаконним державоутворенням під назвою Російська Федерація та СССР. Натомість можливе підписання нових партнерських угод з іншими новоутвореними/відродженими державами/республіками, що будуть визнавати сувернітет Великого Князівсьва Руського УНР. Також ці держави повинні зобов'язатися розсекретити (знетайнити) всі архіви спецслужб колишньої Російської Федерації та СССР з можливістю публічного доступу. Також буде надана окрема процедура добровільної репатріації (повернення) для етнічних українців, що проживають на тих територіях з можливістю поновлення громадянства ВКР УНР через проходження відповідної екзаменаційної процедури (чинності). Для цього буде створена попередня процедура (чинність), що передуватиме поверненню на територію України такого українця для подальшої процедури (чинності) набуття громадянства. Така процедура буде пріорітеною (першорядною) для всіх етнічних українців з усього світу, які захочуть повернутися. З державою Ізраїль будуть тимчасово припинені всі політико-дипломатичні стосунки до часу признання цією державою трагедії Голодомору геноцидом української нації та відповідне врегулювання законодавства про національну нетерпимість щодо української нації. Аналогічно прийнятих законодавчих рішень Україною щодо трагедії Холокосту. Також Велике Князівство Руське УНР внесе зміни до національного законодавства де буде зазначатися, що: 1. "Холокост є спільною трагедією (лихом) української та єврейської націй", 2. "Кримінальна відповідальність щодо нетерпимості по відношенню до Української нації окремими особами, групами та спільнотами". Також у подальшому лобіювання цього питання на міжнародному рівні з ратифікацією відповідних законодавчих процедур іншими країнами партнерами УНР. Велике Князівство Руське УНР напрацює з Республікою Польщею "Угоду про історичний діялог" для спільного признання та вшанування історичної національної пам'яті та поглиблення всебічної співпраці. Також Українська Народна Республіка, Республіка Польща та Країни Балтії напрацюють партнерський механізм щодо створенння безпекового "Балто-Чорноморського Союзу". Велике Князівство Руське УНР поновить пряме стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки (США) на рівноправній основі та з поглибленим ресурсним взаємообміном.

 

 

Також Велике Князівство Руське УНР розгляне питання про партнерство з Китайською Народною Республікою (Китай) у разі сприятливої політики останніх щодо Тайваню а також припинення геноциду уйгурів та інших етнічних народів Китаю. Центральною Радою ВКР УНР буде прийняте рішення про визнання держави Курдистан у відповідності до території історичного проживання нації курдів. Велике Князівство Руське Українська Народна Республіка формуватиме перспективи світоглядності за власною стратегією та першочергово в інтересах Української нації.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ      Ніколи не можна виграти війну, якщо не знищити внутрішніх ворогів. А тому від імені Української Держави останнім президентом буде прийняте рішення про припинення діяльності мафіозно олігархічної системи. Додатково буде прийняте рішення про націоналізацію всіх ресурсів з подальшим притягенням до відповідальності усіх їх бенефіціарів (вигодонабувачів) до останнього бізнес-партнерства. Розкриття архівних даних по державних злочинах з прилюдним судовим процесом з правом залучення громадських свідчень. Всі політичні діячі вище-посадовці з часу відновлення незалежності України по 2024 рік та все їх оточення будуть піддані військовим трибуналам. Ті, що будуть признані такими, котрі є, або були співучасниками геноциду українців будуть засуджені на довічне ув'язнення без права помилування незалежно від їх статусу та посад які вони займали чи займають. Всі інші будуть засуджені за діяльність, що призвела до непоправних наслідків та геноциду української нації. Ті хто при владі 31 рік з часу відновлення незалежності України будуть притягнуті до відповідальності у відповідності до їх співпраці з мафіозно олігархічною системою та ворожими спецслужбами. Окремі з них після відбування покарання будуть депортовані на свої історичні батьківщини. Фінальним етапом відповідальності буде реалізований проєкт "Музей справедливості" який матиме туристичну привабливість і пізнання для інших, як робити з нацією не варто. ПОПУЛЯЦІЯ      Національна свідомість українців повинна формуватися на усвідомленні власного походження та прагненні до досконалості. Ми маємо слідувати хрестиянським принципам і прагенні робити більше в ім'я Господа. Сьогодні нас українців масово, як ніколи, розігнали по світу. Дякуймо Господу за життя, пізнаваймо новий досвід, але головне не забуваймо про наше унікальне походження.

 

Ми маємо бути свідомими і розуміти, що відновлення та збільшення української популяції у світі матиме для нас найбільшу цінність у майбутньому. Старайтеся будувати сім'ї українці з українцями для ширшої сприятливості розвитку української популяції і ставте за мету народження не менше трьох дітей у родині.

ГАРМОНІЯ      Людське життя має найвищу цінність. Життя кожної людини необхідно берегти, як своє власне. Ми маємо забезпечити і гарантувати цінність життя української нації. Не може бути нічого більш цінного, ніж життя. Врятоване одне життя – врятований увесь світ. Ми є за своїм походженням вільні. Кожен має право вибору. Права та свободи є основою, а найвищою цінністю на Землі є людина. Люди мають жити в гармонії. Створювати загрози життю і свободі людей неприпустимо. Кожен українець має гарантоване право на безкоштовне отримання освіти, медичних послуг та повного соціального забезпечення. Вся суспільна діяльність повинна бути спрямовані на покращення якості життя української нації і тільки. Працюватиме державний "Банк Грантів" і буде здорова конкуренція проєктів. Українська нація має право на отримання достовірної інформації. Тому медіа належатимуть суспільству. Працюватиме незалежний медіаринок. Формування громадянського суспільства на основі морально-етичних цінностей з високими морально-духовними пріорітетами гуманності, взаємоповаги, добросовісності. Заборона людиноненависницької ЛГБТ-ідеології, натомість всебічний розвиток української нації та формування української особистості. Всебічне сприяння державою розвитку українського потенціалу та самореалізації української нації. Категорична заборона толерувати (терпіти) агресію та насильство. Всі надра належать Великому Князівству Руському Українській Народній Республіці співвласниками якої є всі етнічні українці і при набутті громадянства ВКР УНР отримують відповідний рівний доступ до цих надр. В жодному випадку ніхто не може мати монополії (одноправ'я чи самоправ'я) над державними ресурсами, окрім держави, яка від імені народу повинна розпоряджатися ними раціонально (розумно). Вирішення суспільно важливих, соціальних, економічних та інших питань, що впливають на зміну якості життя громадян, виноситься на загальні чи місцеві референдуми (сувіти) в залежності від величини питання. Кожен суверен (самодержець) має право на приватну (особисту) власність набувши громадянства Великого Князівства Руського Української Народної Республіки у межах встановленого суспільством розміру капіталізації індивіда. Кожна людина має право звертатися до держави і бути почутою.      Щиро дякую всім українцям з понад десяти країн світу, які працювали з цим документом і зробли свій внесок для розвитку великого майбутнього Української нації.                                                                                                                                                             Висловлюємо недовіру центральній політичній владі в Україні, та всім політикам, що були при владі з 1991 року і по сьогодні. Ми не закликаємо до державного перевороту, натомість закликаю єднатися та формувати підпільні центри українства на основі цього "Маніфесту" до "Пятого Універсалу", щоб у максимально законний спосіб в 2024 році змінити владу – на владу етнічних українців!

     Звертаюся до всіх етнічних українців у світі та всіх національно свідомих організацій з закликом до об'єднання:      Шановні браття і сестри, якщо ви готові до побудови справедливої держави, тоді долучайтеся і разом буде легше її реалізувати в ім'я Господа і на славу Божу. Єднаймося!      Най жиє Велика Українська Народна Республіка!      Ваш,      РОМАН РЕВЕДЖУК

      (За першим прізвищем родинної династії ГАВРИЛЮКІВ)

 

 

 

*MANIFEST*

Of the Republican platform RUKH 25 to the Fifth Universal.

1.12.2022 Vienna

 

Continuing the thousand-year tradition of state building on the territory from the San to the Don, from the Black Sea to the Baltic Sea, from the laws of "Rus` Truth" of the Grand Duke of Kyiv-Rus to the IV Universal of the UNR, the "Republican Platform RUKH25" proclaims a state in which every citizen would be equal in rights and obligations.

 1. The form of government is Parliamentary (Christian) Monarchy

 

 1. The Constitution of the Ukrainian National Republic must be approved at the constituent assembly.

 

 1. The head of state is the Grand Duke/Grand Duchess (Knyaz/Knyahynya. Power is limited by the parliament.

 

 1. The legislative power consists of two houses, the Senate and the House of Representatives

 

 1. Executive power is effected through the head of government by the parliamentary majority.

 

 1. The judicial branch of government is elected by local communities.

 

 

 1. FOREIGN POLICY:

The Grand Duchy of Rus` "Ukrainian National Republic" will claim it`s historical lands, but at the same time will not pursue a policy of expansion.

 1. Implementation through the election of an ethnic Ukrainian as the President of Ukraine in 2024.

 

VELYKA RUS` — THE FIFTH UNIVERSAL

     31 years have passed since the restoration of Ukraine"s Independence. Ukraine has passed the distance of three revolutions and has never been able to complete the state-building process. Therefore, the result today is that the country is suffering from a full-scale war, which is not legally defined due to the problem of the power of the collaborators. At the time of restoration of independence, there were 52 million Ukrainians in Ukraine — today the nation is on the verge of survival, losses are rampant and the number continues to decrease. War is considered by most from the point of view of a physical process. But we must pay attention to the spiritual component. For this, the Christian consciousness of faith in the One Lord God the Living, the most perfect architect of the universe and His Only Begotten Son, Jesus Christ, must be revived. Just as the spirit of the ancestors was revived, the Ukrainian nation is today, despite everything, putting up heroic resistance against the visible enemy. Revive the One Autocephalous Church independent of any patriarchy. We will stop religious fanaticism and imposition from various sides, instead we will create opportunities for people to return to the knowledge of the truth and go to the freedom that the Lord God has given us. Understand. Realize and repent. And then overcome your fears and begin to act, as the Heavenly Father commanded us — Do not be afraid! FOUNDATIONS      The decisive doctrine in the construction of the state is three pillars: language, culture, history. Also National symbols: the Great Coat of Arms, Anthem, Flag and symbols of the national struggle, including the Red and Black flag.

 

These foundations are a prerequisite not only for the development of the state, but also for the basis of acquiring citizenship. Everyone who recognizes these "Fundamentals" and Ukrainian legislation is obliged to protect and defend the "Fundamentals".

NATION      The formation of a political nation takes place on the basis of the "Fundamentals" and, accordingly, nationalism. Through the implementation of the Institute of Non-Citizenship, we will ensure effective protection of the native Ukrainian nation. In the future, every non-citizen will be able to acquire the status of renewal of civil rights through the examination (network) system.

STATE      The nation"s awareness that the state is the co-ownership of every ethnic Ukrainian throughout the world and gives every Ukrainian the responsibility to interact with the state, defend and protect it. For this, the re-establishment of the state is necessary, as a result of which each sovereign will acquire the right of co-ownership of Great Rus` — the State of the UNR. The name of the state will be historically restored as the Ukrainian National Republic and will be based on the implementation of the UNR program handed over in 1991 by President Plaviuk and this "Fifth Universal". The state administration will change the regulations by rebuilding the system to a non-presidential form of government based on a two-party system, appropriate integration of regional and other parties into the main party structure. Implementation through allocation to representative offices from territorial lands. Representatives of which will be included in the second house of the Supreme Parliament of the UNR. The territory of the Grand Duchy of Velyka Rus` Ukrainian National Republic will be divided into the lands of Kyiv, Chernihiv-Siversk, Pereyaslavsk, Volynsk, Halytsk and the lands of the Self-Government. Accordingly, the change in the number of representatives (deputies) will decrease in number at the local level according to the formula of reduction to the need of a single elected representative from the community to the Regional Parliament of the UNR. Also, local communities will elect at all levels: judges, prosecutors, police chiefs and other senior representatives of the executive power and local self-government bodies.

 

 

 

THE GRAND DUCHY OF RUS" (Velyke Knyazivstvo Rus`ke) (Monarchy)      The restoration of historical justice and the return to Great Ukrainian-Rus` of the status of the Crown of the Grand Duke (Knyaz), which will have the function of representation and supervision of the observance of equality, freedoms and justice without the right to interfere in the work of the Government and local self-government bodies. It will have the status of the right of reconciliation, pardon and the right to submit legislative initiatives. In addition, the Grand Duke will have the right of veto and in the event of a political crisis, the right to dissolve the Senate and announce a new convocation. Obligation of an annual message to the nation. In order to restore Great Rus" (Velyka Rus") to the status of the state of the Ukrainian National Republic and the status of the monarchical Crown of the Grand Duke (Knyaz) of the UNR, in the next elections in 2024, the Ukrainian nation will legally elect an ethnic Ukrainian as president. Which will fulfill the historical will of the nation and, after making changes, will acquire the status of the Princely Crown with the right of inheritance according to the hierarchy of dynasties. The further process of formation of dynasties will take place on the basis of declassification of all archives and by law through local referenda in accordance with the "Law of Ukraine On All-Ukrainian Referendum". Introduction of the "Family Book" for the restoration and continuation of the genealogies of the Ukrainian nation. Article 10 of the Constitution of Ukraine was amended according to the following regulation: "Ukrainian is the state language in Ukraine. Free development, use of the Ukrainian language, and promotion of its revival in regional Ukrainian dialects at the cultural level are guaranteed in Ukraine. The Russian language is banned in public and private space and is recognized as a threat to the development of the Ukrainian nation. The state promotes the study of languages of international communication, except for Russian. The use of languages in Ukraine is guaranteed by the Constitution of Ukraine and determined by law." The Ukrainian National Republic will be the beginning of the revival of other oppressed peoples of the world. Ukrainians must be ready to return to Ukraine to revive the nation and return the Ukrainian State to their co-ownership in order to prevent internal enemies from realizing their vile plan to form a state not for Ukrainians.

 

 

 

 

THE HEAD OF THE GOVERNMENT AND THE CENTRAL COUNCIL OF THE PRINCIPALITY (Knyazivstvo) OF THE UNR      The Head of the Government is an official of the executive power elected by the Supreme Parliament of the UNR in both houses of representatives for a term of 1 year with the right to re-election. Representatives to the houses are elected in accordance with the Law of Ukraine (with mandatory amendments) on elections (general and local) under the full majority system for a term of 5 years with the possibility of recall. The head of the Central Rada is an official of the legislative power who is elected by the Supreme Parliament of the UNR in both houses for a term of 2 years with the right to re-election. All ethnic Ukrainians can take part in the elections, including those who were in exile, politically persecuted, etc. Also, if necessary, ethnic Ukrainians of other origins can return to Ukraine and have a priority right after 2 years of residence and integration to obtain/return citizenship through the relevant procedure laid down in the "Basics" and "Nation". All conditions and provisions will be created for this.

     Also, a separate law will regulate the procedure of the establishment of the consultative independent state body "Faction of Diasporans", which will include foreign ethnic Ukrainians. The main powers of this body will ensure the supervision of the investment microclimate, the formation of the foreign image of the Grand Duchy of the UNR, the formation of personnel policy with the direct participation of representatives of the Ukrainian diaspora based on the quota principle in positions with the right of election and recall. After acquiring the citizenship of the Grand Duchy of the UNR, the right to directly participate in the elections to the Supreme Parliament of the UNR and Regional Parliaments.

MILITARY DOCTRINE      Every sovereign of the Ukrainian National Republic has free rights, and a citizen has duties. Ukrainians have always been not only farmers, inventors and highly qualified specialists in various fields of world history. Ukrainians are also a great nation of winners. From the time of Svyatoslav the Brave, Danylo Halytsky to Stepan Bandera and Roman Shukhevich and many other national heroes of ours. Even today, when the nation is fighting for self-preservation, both with external enemies and suffering from internal enemies. Remembering our history, we get the answer to why recent centuries have made us the ones who only defend ourselves. They have mentally instilled it in us since childhood and continue to do so.

 

And they also accuse us of all earthly sins just because we love our Great Ukraine, trampling on our Ukrainian right to a free life. Today"s example: Russians label us Nazism, being themselves Nazis, anti-Semites and fascists. We are Ukrainians, a secular nation!

     Therefore, the school program should consist of: 1. Elementary, 2. Secondary military education. For this purpose, a military educational program will be implemented on the basis of each secondary school. The form of training will not change, only it will have features of in-depth study of military affairs with the possibility of practical training. Additional military training programs of patriotic organizations, such as "Plast" with the return of the intellectual right to this organization. This form of education will have appeal. What will be the final stage of secondary education with the mandatory acceptance of the "Oaths" of loyalty to the Ukrainian Nation.

     For each sovereign upon reaching the age of 16, this will be the basis for acquiring the citizenship of the Grand Duchy of the Velyka Rus` UNR with a corresponding mark in the document on ethnic origin and nationality. Upon completion of secondary education, every citizen of the Ukrainian People"s Republic will have the right to freely choose their further life path to a civilian or military profession. Each sovereign (autocrat)/citizen will be assigned a military qualification, a weapon that he can freely own, and an obligation from the age of 19 to undergo 3 weeks of retraining annually at the corresponding out-of-state centers. The conscription age of the population is from 19 to 50 years, with the exception of congenital/acquired health defects. The regular army and other force structures will consist of public-private military units. The combined resource capacity of at least three million in a permanent mode and interaction with the armies of partner countries, including a separate military bloc jointly with NATO. The Grand Duchy of Rus` Ukrainian National Republic will make a "Decision" to restore its nuclear potential/arsenal to the level of status it was as of June 2, 1996 in order to protect its own national security and the security of other partner countries. The reason for this is the non-fulfillment by individual countries of the Budapest Memorandum of December 5, 1994 due to Russia"s violation of the territorial integrity of Ukraine in 2014. Accordingly, the "Provision on Nuclear-Free Status" in the "Declaration" adopted by the Verkhovna Rada of the Ukrainian SSR on July 16, 1990 will be suspended.

 

 

DOMESTIC POLICY      It so happened that the Ukrainian nation is almost the only nation in the world that has suffered oppression in its own country from a separate category of non-integrated population and from the weakening of the state due to being in a long-term state of a colony. Oppression was carried out on the basis of national origin, language, history and culture. The Ukrainian National Republic will pursue a demanding policy of responsibility for acquiring citizenship and for violating the "Oath", "Fundamentals",Ukrainian Legislation, etc. Therefore, a decision will be made to deport (exile) to their historical Motherland all those who, within a year from the date of the announcement of such a "Decision", will not voluntarily undergo the "Citizenship Renewal Procedure" and will not take the "Oath of Allegiance to the Ukrainian Nation". Those who take the "Oath" in the event of not confirming the right to citizenship, will automatically acquire the status of "Non-citizen" and within 10 days will receive the corresponding document with the mandatory return to the relevant body of the citizen"s passport. The status of "Non-citizen" will confer the same rights as "citizenship" except the right to participate in elections, vote, free education and hold public office. After acquiring the citizenship of the Ukrainian National Republic, each citizen will acquire the rights of co-ownership of the Grand Duchy of the Velyka Rus`UNR. Interaction with the state will be based on the principles of upholding the constitutional rights of the Ukrainian nation, human freedoms, mutual respect and justice.

FOREIGN POLICY      The Ukrainian National Republic will claim its historical lands, but will not pursue a policy of expansion. Instead, it will contribute to the spread of pro-Ukrainian propaganda and reporting of the true story about the Grand Duchy of the Rus` UNR in the world. Will work to protect national values, every Ukrainian who recognizes the "Fundamentals".For this, with the assistance of the Ukrainian State, "Centers of Ukraine of the Grand Duchy of the Rus` UNR" — hereinafter "Centers of VKR(Velyke Knyazivstsvo Rus`ke) UNR" — will be created in all partner countries in compliance with their domestic legislation. Centers of Ukraine will be headed exclusively by ethnic Ukrainians of the diaspora, who will take the "Oath" of loyalty to the Ukrainian nation and undertake to adhere to the "Fundamentals" and Laws of the Ukrainian People"s Republic.

 

 

The centers will be independent public spaces on the basis of which meetings, discussions, co-working spaces, presentations, investment proclamations and other socially beneficial events will be held that will contribute to the development of the Ukrainian Nation and the State. The Ukrainian State will respect all other states of the world that are benevolent and will not interfere in the internal politics of the Ukrainian Ntional Republic. Ukraine will support small states, their territorial integrity, sovereignty, and will make a decision to recognize the independence of these states from the Russian Federation, which illegally occupied them. The Ukrainian National Republic will assist the peoples of these states in returning sovereignty and the free development of nations. Corresponding decisions will be made by the Supreme Parliament of the VKR UNR. Also, Ukraine denounces all "Agreements" with the illegal state formation called the Russian Federation and the USSR. Instead, it is possible to sign new partnership agreements with other newly formed/revived states/republics that will recognize the sovereignty of the Grand Duchy of the Rus` UNR.

     Also, these states must undertake to declassify all archives of the special services of the former Russian Federation and the USSR with the possibility of public access. A separate procedure of voluntary repatriation will also be provided for ethnic Ukrainians living in those territories with the possibility of renewing the citizenship of the VKR UNR by passing the appropriate examination procedure. For this, a preliminary procedure will be created, which will precede the return of such a ukrainian to the territory of Ukraine for the further procedure of acquiring citizenship. This procedure will be prioritized for all ethnic Ukrainians from all over the world who want to return. All political and diplomatic relations with the state of Israel will be temporarily suspended until this state recognizes the Holodomor tragedy as a genocide of the Ukrainian nation and the corresponding regulation of the legislation on national intolerance against the Ukrainian nation. Similarly, the legislative decisions adopted by Ukraine regarding the tragedy of the Holocaust. Also, the Grand Duchy of Rus" UNR will make changes to the national legislation, which will state that: 1. "The Holocaust is a common tragedy of the Ukrainian and Jewish nations", 2. "Criminal responsibility for intolerance towards the Ukrainian nation by individuals, groups and communities". Also, further lobbying of this issue at the international level with the ratification of relevant legislative procedures by other partner countries.

 

 

The Grand Duchy of Rus" UNR will work with the Republic of Poland on the "Historical Dialogue Agreement" to jointly recognize and honor historical national memory and deepen comprehensive cooperation. Also, the Ukrainian National Republic, the Republic of Poland and the Baltic States will develop a partnership mechanism for the creation of a security "Baltic-Black Sea Union". The Grand Duchy of Rus" UNR will renew a direct strategic partnership with the United States of America (USA) on an equal basis and with an in-depth exchange of resources. Also, the Grand Duchy of the Rus" UNR will consider the issue of partnership with the People"s Republic of China (China) in case of the latter"s favorable policy towards Taiwan, as well as the cessation of the genocide of the Uyghurs and other ethnic peoples of China. The Central Council of the VKR UNR will make a decision on the recognition of the state of Kurdistan in accordance with the territory of historical residence of the Kurdish nation. The Grand Duchy of Rus" Ukrainian National Republic will shape worldview perspectives according to its own strategy and primarily in the interests of the Ukrainian nation.

RESPONSIBILITY      A war can never be won unless the enemies within are destroyed. And therefore, on behalf of the Ukrainian State, the last president will make a decision to terminate the activity of the mafia-oligarchic system. In addition, a decision will be made to nationalize all resources with subsequent prosecution of all their beneficiaries until the last business partnership. Disclosure of archival data on state crimes with a public trial with the right to involve public testimony. All high-ranking political figures from the time of restoration of Ukraine"s independence until 2024 and all their entourage will be subjected to military tribunals. Those who will be recognized as complicit in the genocide of Ukrainians will be sentenced to life imprisonment without the right to pardon, regardless of their status and the positions they held or still hold. All others will be condemned for activities that led to irreparable consequences and the genocide of the Ukrainian nation. Those who have been in power for 31 years since the restoration of Ukraine"s independence will be brought to justice in accordance with their cooperation with the mafia-oligarchic system and hostile special services. Some of them will be deported to their historical homelands after serving their sentences. The final stage of responsibility will be the implementation of the "Museum of Justice" project, which will have a tourist attraction and teach others what not to do.

POPULATION      The national consciousness of Ukrainians should be formed on the awareness of one"s own origin and the desire for perfection. We should follow Christian principles and be eager to do more in the name of the Lord. Today, we Ukrainians have been dispersed all around the world like never before. Let"s thank God for life, learn new experiences, but most importantly, let"s not forget our unique origin.

     We must be conscious and understand that the restoration and increase of the Ukrainian population in the world will have the greatest value for us in the future. Try to build families of Ukrainians with Ukrainians for the wider favorable development of the Ukrainian population and aim to have at least three children in the family.

HARMONY      Human life has the highest value. Each person"s life must be protected as one"s own. We must ensure and guarantee the value of the life of the Ukrainian nation.

     There can be nothing more valuable than life. One life saved is the whole world saved. We are free by nature. Everyone has the right to choose. Rights and freedoms are the basis, and the highest value on Earth is a person. People should live in harmony. It is unacceptable to create threats to the life and freedom of people. Every Ukrainian has a guaranteed right to free education, medical services and full social security. All social activities should be aimed at improving the quality of life of the Ukrainian nation. The state "Grants Bank" will work and there will be healthy project competition. The Ukrainian nation has the right to receive reliable information. Therefore, the media will belong to society. An independent media market will operate. The formation of a civil society based on moral and ethical values with high moral and spiritual priorities of humanity, mutual respect, and good faith. Prohibition of misanthropic LGBT ideology, instead comprehensive development of the Ukrainian nation and formation of the Ukrainian personality. Comprehensive assistance by the state to the development of Ukrainian potential and the self-realization of the Ukrainian nation. Categorical prohibition of tolerating aggression and violence. All subsoils belong to the Grand Duchy of the Rus" Ukrainian National Republic, which is co-owned by all ethnic Ukrainians, and upon acquiring the citizenship of the VKR UNR, they receive corresponding equal access to these subsoils.

 

In no case can anyone have a monopoly over state resources, except for the state, which must dispose of them rationally on behalf of the people. The resolution of important social, economic and other issues affecting the quality of life of citizens is submitted to general or local referendum, depending on the size of the issue. Every sovereign has the right to private property after acquiring the citizenship of the Grand Duchy of the Rus" Ukrainian National Republic within the limits of the amount of individual capitalization established by society. Every person has the right to appeal to the state and be heard.

     I sincerely thank all Ukrainians from more than ten countries of the world who worked with this document and contributed to the development of the great future of the Ukrainian nation.

     We express no confidence in the central political power in Ukraine, and all politicians who were in power from 1991 to today. We are not calling for a coup, instead, I am calling to unite and form underground centers of Ukrainianism on the basis of this "Manifest" to the "Fifth Universal", in order to change the government in the most legal way in 2024 — to the government of ethnic Ukrainians!

     I am appealing to all ethnic Ukrainians in the world and all nationally conscious organizations to unite:      Dear brothers and sisters, if you are ready to build a justly state, then join and together it will be easier to accomplish it in the name of the Lord and for the glory of God. Let"s unite!

     Long live the Great Ukrainian National Republic!

     Yours,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

     ROMAN REVEDZHUK

      (By the first surname of the family dynasty GAVRYLUKIV)