Мова -- ДНК нації.
 
Нажаль більшовики не тільки намагалися зруйнувати українську мову нав'язуючи їй сталінський правопис, а нації -- більшовицьку ментальність репресіями і ґеноцидом, але й продовжують це робити прямо зараз.
 
Причому не аби де, а на такому суспільно важливому ресурсі, як «українська вікіпедія».
Слід зауважити, що це не «вікіпедія України», а «вікіпедія українською мовою».
А що вони вважають «українською мовою» -- судіть самі: https://telegra.ph/Ukrainofob-na-ukrainsk%D1%96j-v%D1%96k%D1%96-04-07
 
Мовні питання на «українській вікіпедії» вирішує відвертий сталініст, який про Голодомор і Розстріляне Відродження каже Посилайтесь на фахівців. Я з Хвилею згодний, що мову наблизили до живої мови більшості, позбувшись провінціалізмів та архаїзмів. https://zelebot.dreamwidth.org/430.html і вважає, що так й треба, а всі «українські вікіпедисти» з ним повністю солідарні!
 
Неможливо уявити щоби на вікіпедії мовою іврит статті з медичної тематики редагував прихильник доктора Менґле. Але ж на українській вікіпедії з українською мовою саме це й відбувається!!
 
Ось показова позиція «українських вікіпедистів»:
https://twitter.com/GloballyBlocked/status/1649762081875304451
https://twitter.com/GloballyBlocked/status/1649414499286278146
https://twitter.com/GloballyBlocked/status/1649418784740986887
https://twitter.com/GloballyBlocked/status/1649418787073011720
https://twitter.com/GloballyBlocked/status/1649418781867888645
 
Вони не можуть забанити рашистів, але шиють політику за літеру Ґ, як й в сталінські часи.
Для них визнати, що виправдання Голодомору є абсолютно неприпустимим, значить «порушити нормальну роботу вікі».
Вони видаляють інформацію про нерадянських українських письменників, про провідні ресурси з української мови і волонтерські організації!
 
Я б сказав, що «українські вікіпедисти» не мають жодного стосунку до України та української мови.
Вони там собі влаштували заповідник УРСР!
Тому що відверті більшовики вирішують, що є «українська мова» на «українській вікіпедії».
 
Показовий приклад -- це суперечка навколо транслітерації японської мови. Попри всі заперечення українців, попри всі українські наукові джерела, вікіпедисти відстоюють систему Поліванова для російської мови! Вони керуються висловом вищезгаданого сталініста «Сталин, кстати, с фричеством в лингвистике таки боролся (причем лично). Вікіпедисти прямо заявляють Вікіпедія це не «рупор народної думки» -- на думку вікіпедистів українці рішення приймати не здатні... 
 
Я вважаю, що питання декомунізації та деолігархізації вікіпедії важливе.
Для цього слід домогтися видалення з вікіпедії найбільш одіозного більшовика.
Для цього на них слід тиснути ззовні.
 
«Українські вікіпедисти» звісно скажуть, що такий провідний вікіпедист апріорі непідсудний, однак всі свідомі вікіпедисти перманентно цькуються на «українській вікіпедії»: https://uk.wikipedia.org/wiki/Пероганич_Юрій_Йосипович https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Запити_на_арбітраж/Розблокування_користувача_Perohanych
 
В той час як відвертий українофоб, який безперервно хамить українцям і розповсюджує за допомогою вікіпедії наклепи як на окремих громадян України так й на цілі групи за культурним регіоном походження, релігією, політичними переконаннями, має практично бездоганний «послужний список»: https://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Журнали?type=block&user=&page=Користувач%3AUeArtemis&wpdate=&tagfilter=&subtype=&wpFormIdentifier=logeventslist -- що може свідчити лише про те що «українські вікіпедисти» просто не бажають бачити, що цей користувач в хамський спосіб просуває сталінську мовну політику, свої «фрік-концепції» та «мовознавчий блог».
 
І якщо свідомі вікіпедисти постійно баняться, то хамство більшовика вочевидь вважається «нормальною роботою вікі»!
 
Не кажучи вже про те що користувач, який явно заявляє на своїй сторінці, що він проти українського правопису, бігає по всій вікі та прискіпується до правопису. Це є явне лицемірство, і явні недобрі наміри -- якщо по-людськи. Або «нормальна робота вікі»... Під тим ще гаслом, що якийсь російськомовний вікіпедист знає краще, що таке український правопис, ніж всі натхненні українські поети і письменники, фахові редактори і перекладачі, поважні мовознавці, журналісти і видавці!
 
Ми бачимо, що вікіпедисти майстерно відкладають справу в довгий ящик, якщо йдеться про рашистів, але банять українців на раз-два.
Вікі-бюрократія до болі нагадує путінську. Або сталінську.
Вони розводять руками: до чого тут мовляв ми: «все вирішує спільнота».
Значить треба тиснути на цюю «спільноту», щоби вона позбулася більшовицького хама.