Чотири роки війни наше суспільство чує багато істеричних волань про зраду під Іловайськом. Потоки брехні намагаються відбілити пройдисвітів і затьмарити героїзм справжніх українських Воїнів.

За ці чотири роки технології обману і штампів так викривили реальність, що здається брехуни самі повірили у вигадані ними ж нісенітниці. Правда звісно існує. І вона точно не в матеріалах слідчої комісії ВРУ. Тому що в її склад свого часу були включені ПОЛІТИЧНІ пройдисвіти. Тими, хто бажав прикрити свої авантюрні і хибні рішення, а пізніше і бездіяльність.

Пасивність і відвертий по#уїзм деяких «мужів» від влади, які знають як все відбувалось насправді, але не захищають ЗСУ від бруду, наклепів та інформаційного обгаджування вже дістала адекватних офіцерів. Причетні до іловайської авантюри все ще перебувають при владі. Тому і засунули свої язики в одне місце.

Озвучу неформальну думку переважної більшості офіцерів ЗСУ про передумови Іловайського оточення. Намагатимусь стримувати емоції наскільки це вдасться. Тому, що те бл#дство, яке витворяють в інформаційному просторі з року в рік авантюристи/аферисти/політичні шлюхи/експерди і просто мудаки, а по суті – вороги України, вже перевищило всі допустимі межі і досягло аморального дна. Нагадує танці сатани на душах загиблих патріотів України в Іловайську.

Офіцерам і достойним генералам (як не дивно але такі в ЗСУ є) залишається тільки одне – висловлювати в голос свою думку, щоб суспільство також почуло їх, а не тільки пройдисвітів. Можливості це робити під час активної фази бойових дій у них не було. Було чим займатися. Як не пафосно це звучить, але займалися обороною і захистом України. І нині це роблять з гідністю.

Отже, до вашої уваги узагальнені судження офіцерів ЗСУ про передумови авантюризму і героїзму Іловайських подій.

СУДЖЕННЯ №1

До серпня 2014 р. ЗСУ успішно виконали низку оперативних завдань, які забезпечували прикриття державного кордону, перекриття шляхів постачання найманців, озброєння, боєприпасів та інших матеріально-технічних засобів гібридним угрупованням РФ.

Генеральний штаб ЗСУ чітко виконував вимоги Закону України «Про оборону», зокрема статті 4, в якій вказано, що органи державної влади та органи військового управління, не чекаючи оголошення стану війни, повинні вживати заходів для відсічі агресії.

Слово «повинні» визначено в Законі без подвійних тлумачень. Прямо. Тому, керівництвом ЗСУ було організовано стратегічне розгортання військ (сил) та воєнні дії, у тому числі проведення спеціальних операцій.

Наголошую, перш за все, саме ЗСУ і його керівництво в ГШ вживало заходи для відсічі російської агресії на Донбасі. Решта органів державної і місцевої влади, прокуратура, МВС, СБУ в Луганську і Донецьку тупо здавали все і ніяк не впливали на ситуацію. А в багатьох випадках ще й сприяли захвату установ і об'єктів російським гібридним спецназом.

Всі були в паралічі та опі#денінні, окрім ГШ ЗСУ, який був змушений впрягтися і в АТО (замість АТЦ СБУ), і у відсіч збройній агресії Роїсі, і в розбудову армії. Будемо чесними перед суспільством: для всього цього зазвичай вмикали «зелене світло», приймали рішення і діяли генерали і офіцери ГШ. Така була ситуація. І новітня воєнна історія все розставить за своїми місцями.

СУДЖЕННЯ №2.

Підрозділи ЗСУ та інших військових формувань під керівництвом штабу АТО продовжували розвивати успіх для звільнення захопленої російськими гібридами території.

Однак, це суттєво ускладнювалося через виконання ЗСУ невластивих їм завдань в АТО. На той час, військові формування, укомплектовані мобілізованими та правоохоронні структури ще не були спроможними виконати передбачені законодавством покладені на них завдання.

Зазвичай, підрозділи МВС, які політики-авантюристи стали брендувати «добробатами», не були включені до складу сил і засобів АТО, діяли на власний розсуд, виконували рішення лишень керівників МВС та демонстративно і де-юре не підпорядкувалися штабу АТО. Зауважимо, що керівництво якого було призначено від Генерального штабу.

Більше того, в «батальйонах» велась активна антиармійська пропаганда. Попри всю патріотичність і відданість значної частини добровольців, які прийшли до цих батальйонів, вони використовувались олігархами, кримінальними групами для політичного піару і вирішення своїх меркантильних завдань.

Деякі підрозділи нагадували банди для розборок і віджиму майна. Бійці цих батальйонів і їх життя були розмінною монетою для попадання політиків і найнятих ними суб'єктів з сумнівною репутацією до вищих ешелонів влади. Суттєвого оперативного значення застосування цих підрозділів не дало, оскільки вони були легко озброєні і не навчені для наступу або оборони, дислокувались далеко від передової. Більшість їхніх перемог зводилась до взяття незайнятих противником населених пунктів, при цьому вомбати умудрялись, завдяки своїй безграмотності у військовій справі, покласти десятки людей.

Крім цього, з боку «п'ятої колони» в Україні, а також сил інформаційно-психологічних операцій РФ, розпочався безпрецедентний інформаційний тиск на українське суспільство, війська та вище керівництво. Велися обстріли з території РФ, на які Збройні Сили України не могли відповідати.

Обстановку на той час об'єктивно описано тут:

https://www.petrimazepa.com/menedzhment_gibridnoy_...

СУДЖЕННЯ №3

Попри всі складності, спільними зусиллями як підрозділів ЗСУ, військових формувань МВС, так і всім українським суспільством, зокрема волонтерами, відбувалось поступове витіснення російських найманців з захопленої території. Наступав критичний момент для терористичних угруповань РФ. Це розуміли і ми, і росіяни. На такий випадок у них був завжди готовий резерв військ на кордонах.

У ЗСУ таких резервів на той час не було. Факт. А термін готовності БТГр росіянських ординців – година. І вони вже були на нашій території. У серпні ці резерви вдарили одночасно з двох напрямків складом восьми посилених батальйонних тактичних груп (по чотири на Донецькому і Луганському напрямку).

Щоб людям по простому зрозуміти, що таке БТГр – це мотострілецький (механізований) або ВДВ батальйон, посилений артилерією і танками загальною чисельністю особового складу, яка дорівнює полку.

А починалася авантюра так.

5 серпня 2014 р. Корбан – на той час, заступник голови Дніпропетровської ОДА Бєні Коломойського провів нараду з Семенченко (“Донбас"), Білецьким (“Азов") і Філоненко (“Шахтарськ"), Береза (“Дніпро-1"). Там ще був присутній командувач сектору "Б" генерал Хомчак, якому пропонувалась роль полководця-переможця.

Був на тій нараді і Чухло-бутусов (редактор інфопомийки). У нього склалися дружні і тісні стосунки з Корбаном-Коломойським ще в довоєнні часи. Завданням Чухла було інформаційне супроводження іловайської перемоги добробатів і їх ключової ролі в оточенні Донецька.

Тема наради була зосереджена на питанні взяття і зачищення Іловайська. Присутні отримали аванс грошової винагороди. Чутки: 300.000 баків кожному комбату.

Про цю нараду тут:

https://ua-katarsis.livejournal.com/143100.html

http://dniprograd.org/2018/08/21/korban-nazvavsya-...

https://ua-katarsis.livejournal.com/24197.html

Аху#ть!

Саме Корбан, заступник Бені Коломойського планує взяття і зачистку Іловайська. Так стверджує присутній на нараді Філоненко і інші. Хомчак там ніхто. Задачу він отримує від стратеха Корбана. Центуріон-бутусов повинний за таке бабло урочисто проголосити народу про "пабєду добробатов".

Але тут треба також зауважити про "мєнтовський кидок". Ніяких письмових розпоряджень від керівництва МВС, щодо залучення батальйонів спецпризначення до штурму і зачистки Іловайська, а також про передачу міліцейських добробатів в розпорядження керівнику сектору "Б" не було в природі. Було сказано Корбаном – хлопці, ви підпорядковуєтесь Хомчаку.

Тут аху#ваємо вдруге!

Які мотиви в Хомчака? Здогадуйтесь самі. Нехай сам розповідає. Слідство ж начебто закінчилось. Агов, може Чухло з цензора в нього візьме інтерв'ю?

15 серпня. В актовому залі Курахівської ТЕС відбулася ще одна нарада, на якій були присутні голова ВРУ Турчинов, міністр МВС Аваков, Корбан і Полторак (на той час командувач НГУ), Яровий (заступник Авакова) і ще пару міліцйонерів (ДАІшник Сіренко і очільник департаменту громадської безпеки МВС Гриняк) та група комбатів/вомбатів (Семенченко, Береза, Філоненко, його заступник Онищенко (бандюк, який хизувався тим, що купив батальйон "Шахтарськ" (“Україна") за 100 тис. доларів в Ляшка) і Білецкій. Нарадившись, вони переїхали в кафе і продовжили нараду в неформальній обстановці.

Відбувалися ще локальні зустрічі, зокрема на базі "Азова" в Урзуфі.

Отже, на той час, заступник голови Дніпропетровської ОДА Бєні – Генна Корбан запропонував наступати на Іловайськ і віджати Зуєвську ТЕС (м.Зугрес) – енергетичну "перлину" Ахметова.

Про це див. тут:

https://vihr2014.livejournal.com/1850.html

Звісно, що позиція штабу АТО цими пєрцами до уваги не бралась. Чисто такий олігархічно-мєнтовсько-кримінальний східняк. Вомбати цю пропозиції підтримали одноголосно. А пастор сором'язливо промовчав (уявіть тут його ухмилку). Ніх#я він нікого не попереджав про загрозу котла. Це пізніше такі понти були (вже після розстрілу наших колон), і було надування щок, щоб підтримати вже створений його піарщиками образ "Кривавого пастора".

Мало, хто знає, що в структурі "Шахтарська" на той час перебував підрозділ Корчинського (така собі автономна республіка). До речі і Онищенко, і Білецький слухалися його як головного начальника. Скоріше за все, версія про те, що через Корчинського пішла команда на вивід "Шахтарська" і "Азова" з Іловайська згодом підтвердиться. Якщо вже не підтвердилася в СБУ. Велика ймовірність, що цей хлопець отримував інформацію про захід російських БТГр від росіян. Коли росіяни розстрілювали колони добробатів Корчинський вже перебував в Урзуфі на базі "Азова".

Планування штурму і зачистки ніякого не було. Резервів передбачено не було. Розвідки не було. Підтримки – тим більше не було. Тому версія, що за командою Антошки Геращенка (правої руки чи ноги Авакова) "Азов" Білєцького і "Шахтарськ" зникли з Іловайська має право на існування.

Виходячи з цього, одні батальйони добробатів потрібно було росіянам знищити, а інших два залишалися на дискредитацію бренда "добробат". Що пізніше і відбулося на прикладі "Шахтарська". А його скалка "Торнадо", яке прийшло на його заміну мало б стати чиїмось ЧВК. Щось в МВС не зрослось.

"Чому підрозділи ЗСУ мали завдання блокувати Іловайськ і забезпечувати вогневу підтримку, а не навченіі не підготовлені підрозділи МВС/НГУ штурмувати місто?"

"Хто конкретно приймав таке рішення?" Корбан? Аваков? Яровий? Хомчак?

Чому не була проведена розвідка і маршрути перекидання резервів противника? Наприклад, залізницею?

Отже, одним з ТАКТИЧНИХ завдань, яке було ініційовано посадовими особами МВС за підтримки окремих політиків (Турчинова, Авакова, та його помічника Геращенка) і олігархів (Коломойського, Корбана), стало взяття під контроль міста Іловайськ. Воно було підтримано також керівництвом сектору "Б". Прикол полягав в тому, що Корбан хотів перетворити взяття Іловайська, тактичне завдання на СТРАТЕГІЧНЕ, щоб підняти рівень вагомості здобутої перемоги і визначну роль добробатів в ній.

Вони думали, що скоро кінець АТО і саме їм потрібно було вийти з нього переможцями. Вкладене в добробати бабло треба було у майбутньому швидко відбити.

Основною ПРИЧИНОЮ НЕВИКОНАННЯ цього ТАКТИЧНОГО завдання став неорганізований вступ у бій підрозділів МВС, які підпорядковувались першому заступнику МВС генералу Яровому.

Наголошуємо вдруге!!!

Ніякого СТРАТЕГІЧНОГО напрямку і завдання від штабу АТО не було. Взяття Іловайська – це тактичне завдання сектору "Б" в загальній операції сил і засобів, залучених до АТО.

Центуріон-бутусов викидує суспільству зі своєї медійної помийки документи зі штабу АТО, що саме Муженко поставив завдання взяти Іловайськ. Це нахабний маніпулятивний пи#дьож!

Прошу адекватних і тверезих звернути увагу на те, що цей маніпулятор витворяє. Він показує у своїй статті таємні документи, які йому начебто передав командир 40 БТрО.

5b84fae1c5f58.jpeg

Перший документ дійсно зі штабу АТО, який визначає завдання для блокування Іловайська. Поясню по простому – 40-му батальйону територіальної оборони ставиться завдання виставити південніше Іловайська блок-пости. Воно тупе Чухло, абсолютно не розуміє різниці між взяттям населеного пункту і його блокуванням.

Експерд БЛД! Збройним Силам Іловайськ був не потрібний, у зв'язку з тим, що 79-та бригада вже контролювала Кутейнікове. Ми перерізали залізничну гілку Амвросіївка – Іловайськ – Макіївка і Донецьк). 95-та взяла Ясинувату.

А другий – це документ штабу сектору "Б". Чий підпис під ним? Ви бачите? Чому ця сука не показує суспільству, хто його підписав його?

5b84fb08ee0d3.jpeg

Це розпоряга підписана генералом Хомчаком – керівником сектору, але ви не бачите його підпису під ним.

Чому? Тому, що Чухло маніпулює цими документами так як йому вигідно. І СБУ повинно було б зацікавитись звідки і за яким правом він їх викинув в мережу? Вони ж таємні і ДСК? Може займетеся нарешті цим мудлом?

Це генерал Хомчак вже ставить завдання підрозділам, які були в його розпорядженні. А там були ще й ті, хто йому не підпорядковувався: "Донбас", "Дніпро-1", "Шахтарськ", "Азов".

БЛД, маніпулює сука, Центуріон. Всі вони були на той час підпорядковані МВС, зокрема першому заступнику міністра Авакова цілому генералу Яровому.

Увага!!!! Не штабу АТО, не сектору "Б", а МВС!!! Зокрема, безпосередньо заступнику міністра генералу Яровому Ці підрозділи не входили (за виключенням "Донбасу") в склад сил і засобів АТО.

Добробатам потрібно було стати переможцями в АТО, а без взяття Іловайська це було б неможливим і рупор помийки Цензора мав це подати суспільству. Як він це майстерно вміє.

Офіцери ГШ впевнені, що такі рішення приймав явно не штаб АТО на чолі з Муженко. Тому що багато з офіцерів ГШ в той час були в штабі АТО і вони готові озвучити свої свідчення щодо планування і прийняття рішення щодо Іловайських боїв. Постане дуже серйозне питання: хто все ж таки готував штурм Іловайська, які рішення і ким приймалися? І це точно не будуть керівники штабу АТО.

І на відміну від Чухла-бутусова ці офіцери мають оперативно-тактичний і оперативно-стратегічний рівень освіти, а також практику планування, підготовки і застосування військ в бойових умовах. Так що свідчити в суді вони будуть. Нехай Центуріон-бутусов не прикривається сфальшованими висновками слідчої комісії ВРУ і експертизою НДІ судових експертиз. Постає питання – на якій підставі і хто запропонував туди (в склад групи судових експертів) включити це медійне чухло під №24?

Питання до Сенченка стоїть в іншій площині. Цьому кримському комсомольцю зі своїм бізнесом вже не вірить навіть його бувша партагіноссе.

Про нього тут:

https://blogs.korrespondent.net/blog/events/400327...

Генерал Яровий зник з Іловайська за нашими даними 22 серпня разом з Центуріоном-бутусовим. Чуйка? Та хрен там! Знали, що буде далі і с#обувалися, прикриваючись за спинами справжніх Воїнів.

Незважаючи на це неорганізоване бл@дство з боку Бені-Корбана/МВС-Авакова-Ярового/НГУ, підрозділам ЗСУ за втручанням зі штабу АТО вдалось вирівняти ситуацію. Фактично вдалося блокувати Іловайськ, взявши під контроль Кутейнікове, ввести механізовані та артилерійські підрозділи, як це передбачалось планом штабу сектору "Б".

СУДЖЕННЯ №4

Противник, оцінивши загрозу знищення своїх гібридних збройних формувань і можливості успішного завершення АТО, вдерся через державний кордон України регулярними силами в кількості 8 батальйонних тактичних груп (по чотири на Луганському та Донецькому напрямку).

Внаслідок цього, ворог суттєво змінив чисельну перевагу на свою користь. У зв'язку з цим, підрозділи МВС та Збройних Сил України опинились під загрозою повного оточення. Цьому також сприяло залишення позицій окремими військовими формуваннями (“Азов", "Шахтарськ") і підрозділами ЗСУ, заново створеними за мобілізацією.

У такій обстановці керівництво штабу АТО запропонувало керівнику сектору "Б" генералу Хомчаку організувати оборону в Іловайську до прибуття деблокуючого угруповання (три-чотири доби). За доповіддю генерала Хомчака він не зміг виконати це завдання через ПРОГОЛОШЕННЯ УЛЬТИМАТУМУ самостійно покинути місто. Насправді, це була ПОГРОЗА та істерична ВІДМОВА виконувати накази Хомчака і штабу АТО командирами добробатів МВС. Ймовірно вони отримали якісь обіцянки від російських військових про надання так званих "зелених коридорів" для виходу з оточення.

Офіцерів ЗСУ не дивує "ультиматум" від "вомбатів добробатів". Хочу воюю, а хочу ні. Це тоді було притаманним і підрозділам МВС, і мобілізованим БТрО ЗСУ. Водночас, свиняче візжання Семенченка-Насіння про "зраду" перед воротами МО/ГШ було в 2014 році такою собі фішкою оперативного маскування своєї некомпетентності і неспроможності від того ж таки вомбата "Насіння". Всі його бойові баталії – це пости у Фейсбуці. Це чмо зливало інформацію в мережу Інтернет і потім завдяки цьому зливу знищувались воїни "Донбаса". Ці пости були призначені для того, щоб МВС здійснювало політичний піар через цього клоуна. Семенченко став тоді брендом МВС, щоб вони прикриди свої про@оби в Іловайську і не тільки там.

Про це вустами бійців батальйону "Донбас" тут:

https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/73502-legend...

А з другого боку, офіцери ГШ ЗСУ знали і бачили в 2014 р. реальні спроможності "добробатів" МВС/НГУ/ЗСУ. І на жаль, вони були тоді такі як були. Одне було не відняти і не заперечити: прагнення воювати і знищувати ворога у більшості рядових хлопців було там майже завжди. Це щирі патріоти України і ними потрібно пишатись.

Однак, некомпетентність і авантюризм їх "батальйоноводців" часто змушувало керівництво ЗСУ приймати рішення віддягувати такі цінні на той час резерви, щоб закривати проблемні ділянки після їх дій (Іловайськ, Широкіно, Ясинувата).

СУДЖЕННЯ №5

Після пред'яви вомбатами ультиматуму (відмови виконувати накази) Хомчаку, що вони в місті не залишаться і треба його кидати. Незважаючи на відсутність гарантій від потвор з російського ГШ щодо забезпечення виводу колон наших військ з міста, замість виконання вказівки керівництва штабу АТО розпочати висування за декількома напрямками о 03.00 малими групами до 10-15 машин, вихід колон почався о 08.30. Тим самим, це забезпечило підготовку вогневого ураження наших колон техніки російськими військами з підготовлених позицій.

У так званих "коридорах" підрозділи МВС і Збройних Сил були атаковані підрозділами російських регулярних військ. Втрати ЗСУ склали 150 вбитими і 90 пораненими. За всіма ознаками, команду на розстріл віддав особисто Путін. На той момент керівництву штабу АТО вдалося зібрати угруповання, яке в подальшому нанесло ураження російським військам і вони вимушені були піти на переговори у зв'язку з понесеними значними втратами.

ВИСНОВОК:

Керівництво Збройних Сил України, зокрема Генеральний штаб виконувало завдання, які на них покладаються, відповідно до обстановки з максимальною віддачею. У подальшому об'єктивні та суб'єктивні чинники, які вплинули на вирішення проблем застосування ЗСУ у взаємодії з іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами, було враховано в нормативно-правових актах, зокрема, під час організації операції Об'єднаних сил.

Керівництвом країни прийняті відповідні рішення і тепер всі підрозділи, що виконують завдання в операції Об'єднаних сил діють за єдиною управлінською вертикаллю і підпорядковані Генеральному штабу Збройних Сил України на основі чинного законодавства.

P.S.

Зрозуміло, що найбільше грають на емоціях людей саме ті, які своїм авантюризмом, некомпетентним втручанням у воєнні дії, тупою жагою заради політичного піару бути "переможцями", а також прагненням під шумок щось віджати (у таких як самі) – призвели до втрат найкращих Воїнів країни.

Все це нагадує ситуацію, коли на базарі викрили злочинця і він, щоб врятувати свою нікчемну душу, галасує першим: "Тримайте злодія!" і вказує в бік чесної людини. Далі діє синергія натовпу і чесні отримують в зуби. Без розбору. А в той час, злодюга стриже бонуси і залишається "білим та пухнастим". І в цих авантюристів/маніпуляторів є прізвища. Ви їх побачили в тексті.