В умовах воєнного стану, безпека стала для українців пріоритетним питанням, яке потребує ефективних та швидких рішень. Російські окупанти постійно обстрілюють мирні українські міста, обираючи в якості мішені звичайні житлові будинки, школи, дитячі садочки, лікарні, виробничі підприємства.

У більшості таких об'єктів укриття взагалі відсутні або перебувають у критичному стані. А низька якість повітря у підвальних  приміщеннях становить загрозу для життя і здоров'я людей.

Проблеми, притаманні більшості бомбосховищ:

Небезпека таких приміщень у тому, що за умови великого скупчення людей, у них спостерігається критично високий рівень СО2, що негативно впливає на здоров'я та самопочуття. Вуглекислий газ — один з індикаторів якості повітря в приміщенні. Чим вище рівень СО2 — тим гірше самопочуття людей.

З кожним видихом, рівень цього газу у приміщенні зростає, що призводить до відчуття задухи, зниження концентрації та уваги, сонливості, ускладнення дихання, подразнення слизових оболонок. Діти вкрай чутливі до якості повітря: як емоційно, так і фізично. Систематичне дихання неякісним повітрям призводить до розвитку бронхіту та астми. А у поєднанні з високим рівнем вологості, такі умови є неприйнятними для тривалого перебування.

Проблема посилюється тим, що майже у всіх  укриттях відсутня можливість здійснити механічне провітрювання.

Саме тому, організація якісної вентиляції бомбосховищ – першочергова задача місцевої влади, житлових кооперативів, власників середнього та великого бізнесу.

Часто, такі сховища обладнуються механічними системами припливної і припливно — витяжної вентиляції для підтримання допустимих теплових, вологих та газових параметрів повітря під час перебування в них людей.

Ефективна система вентиляції сховищ повинна забезпечувати нормальну роботу в режимі чистої вентиляції впродовж 48 годин і в режимі фільтровентиляції 12 годин.

 В режимi чистої вентиляції, подача у сховище  очищеного вiд пилу зовнiшнього повітря гарантує  необхiдний  обмiн повiтря та видалення з  примiщень  тепловидiлень  та  вологи. Кількість повітря що подається та видаляється – 10 м3/год на 1 людину, що переховується.

   У сховищах, що розташовані в зонах можливих масових пожеж або сильної загазованості території шкідливими речовинами від вторинних факторів, передбачається режим повної ізоляції з регенерацією внутрішнього повітря з розрахунковою тривалістю режиму протягом 6 годин.

Додатково можливі вимоги щодо встановлення фільтрів проти пилу, додаткових вентиляторів, герметичних клапанів тощо.

Встановивши у бомбосховищі рекуператор PRANA, ви забезпечите:

Крім того, рекуператори PRANA зберігають до 96 % енерговитрат, пов'язаних з вентиляцією приміщень. Вентиляція з рекуперацією тепла витяжного повітря дозволяє повертати частину теплової енергії витяжного повітря, та додатково економити на нагріві припливного повітря.

В основі нашого підходу до вентиляції приміщень — детальні розрахунки та проектні пропозиції систем вентиляції.

Для кожного проєкту вентиляції наші спеціалісти розробляють 2 документи: проектну пропозицію та обґрунтування доцільності .

На основі аналізу та прорахунку даних, замовник отримує проєктне рішення, яке  включає:

Саме тому, замовивши рекуператор PRANA, ви можете бути впевнені у тому, що ми запропонуємо Вам найкраще обладнання, врахувавши усі індивідуальні потреби та особливості приміщення!