Цього тижня відбулася подія, яка залишилася непоміченою для широкого загалу, але, тим не менше, має серйозне значення як для актуальної політики, так і для недалекого майбутнього. Мова про повернення державі контролю над компанією «Центренерго», яка з червня минулого року контролювалася людьми, наближеними до олігарха Ігоря Коломойського, до числа яких належав і директор Володимир Потапенко.

Варто нагадати, що ПАТ «Центренерго» є одним з найбільших сучасних підприємств електроенергетичної галузі країни і єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, що має вагомі конкурентні переваги та значний потенціал розвитку. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка компанії складає близько 8 %, в структурі теплової генерації — близько 18 %. Відіграє істотну роль у підтримці та регулювання енергобалансу країни.

Період «владарювання менеджменту Коломойського» відзначився неабиякими «здобутками». Наприклад, компанія наростила збитки і накопичила борги розміром у сотні мільйонів. Зрештою, у грудні минулого року Фонд держмайна змінив склад наглядової ради підприємства, і ухвалив рішення звільнити Олександра Потапенка та призначити нового директора — Олександра Корчинського. Це провокує активний опір з боку «бородатого олігарха» починають активно опиратися зміні менеджменту на «Центренерго». Перелік засобів був «класичний»: блокування офісу, судові заборони, дзвінки про «замінування» офісу Фонду Держмайна.

Нарешті, після 3х місяців боротьби, 30 травня, Фонд Держмайна провів, за словами глави ФДМУ Сенниченка, «одноденну блискавичну операцію». Спираючись на ухвалене рішення суду, яке розблокувало можливість зміни менеджменту, було проведено збори наглядової ради, внесено зміни до реєстру і представлення нового керівника Олександра Корчинського. Тепер можна провести аудит щодо того, як «накерували» раніше, і можна переходити до підготовки до приватизації.

Що показала ця історія?

Коломойський продовжує втрачати позиції та вплив на ситуацію в країні. Його методично витісняють з ключових позицій та «хлібних місць». Міф про «всевладдя» Дніпровського олігарха вчергове похитнувся.

Поширювані у ЗМІ легенди, що прем'єр Гончарук був звільнений Зеленським через те, що виступав за повернення державі контролю над «Центренерго» не мали жодних реальних підстав.

Учергове показано, що якщо державні органи працюють скоординовано та системно, то можна досягнути результату навіть у найскладнішій ситуації за активного спротиву «серйозних людей».