Президент США Джордж Буш якось завважив, що політика це справа людей з масштабною візією. Так виглядає, що виборці дещо перенасичені простенькими гаслами на кшталт «зробимо їх разом» та бажають бачити у політиках авторів сміливих ідей, ідей які ці політики здатні втілити у реальність. Місцеві вибори, які наближаються, дають шанс політичним силам продемонструвати свій потенціал щодо здатності продукувати сміливі та привабливі ідеї, а також моделі розвитку громад.

Так виглядає, що у Києві цей запит на стратегічне бачення розвитку столиці першою відчувала «Батьківщина». Під проводом нового голови міської організації Віталія Нестора столична «Батьківщина» не з внутрішніх чвар (таку поведінку демонструють Слуги народу) та не конфронтаційної риторики (УДАР проти ЄС), а з формулювання яскравого та сміливого образу майбутнього Києва. Документ, який Віталій Нестор представив як Нову стратегію Києва (https://kyiv2040.com), є амбітною та легітимною заявкою на серйозну дискусію. Стилістика політичної аргументації та програмного мислення, яку демонструє столична «Батьківщина», вигідно контрастує з Кабміном, який все ніяк не запропонує програму своїх дій, яка б вартувала парламентського схвалення.

Нова стратегія Києва запропонована «Батьківщиною» та Віталієм Нестором є вельми на часі. Прикро визнавати, але Київ часів незалежності фактично не мав програми розвитку та образу свого майбутнього. Ба більше, українська політика в цілому потерпає на дефіцит ідей, ідеологій та візій. Віталій Нестор та його колеги з Батьківщини задають новий високий стандарт якості дискусій про Київ — міста, яке має потенціал стати глобальним містом (global city).

Владна команда від Слуги народу ніяк не спроможеться позбутися політичного інфантилізму та перейти від логіки шоу-бізнесу до політики модернізації всієї країни.

Натомість команда Нестора пропонує чітку візію та шляхи розв'язання фундаментальних проблем міста. Нова стратегія Києва рухається у системі координат, яка визначається такими головними завданнями: 1) ідентифікація джерел фінансування розвитку міста та шляхів залучення нових технологій. Говорячи простіше — як збільшити бюджет Києва; 2) як використати ресурси столиці на покращання умов людського розвитку? А це і медицина, і транспорт, і освіта (Нестор пропонує, наприклад, запровадити вивчення англ мови, починаючи з садочка та заохотити столичні університети переходити на двомовну — українською та англійською — освіту), і екологія, і розвиток житлового фонду. Заслуговує на увагу, що команда Нестора активно використовує світовий досвід успішних міст від США до Індії; 3) як зробити Київ глобальним містом, тобто перетворити його на ключовий хаб інновацій та послуг, хаб, який стане привабливим туристично завдяки креативному використанню культурної спадщини та творення нового культурного й інтелектуального продукту.

Мислення команди міського осередку «Батьківщини» під проводом Віталія Нестра нестандартне та креативне. Воднораз їхні мрії є реалістичними та підкріплюються раціональним аналізом й зверненням до успішного досвіду глобальних міст. Віталій Нестор та його команда розпочали важливу дискусію і тепер адекватні політики локального, регіонального та національного рівнів повинні долучитися до цього обміну ідеями для як найефективнішого вирішення проблем столиці України.