Брехня — звичайний перманентний стан країни, яку, також брехливо, самоназвали Росією.
На виставці у Москві, присвяченій російсько-французьким культурним відносинам (де — культура і де — Росія? :-) ), серед іншого, експонується Реймське Євангеліє. Цю видатну пам'ятку періоду України-Русі (!) історики пов'язують з дочкою Київського (!) великого князя Ярослава Мудрого (987 — 1054) Анною, майбутньою королевою Франції.
Брехливі (а інших там немає) організатори цієї виставки першим актом російсько-французьких відносин вважають шлюб Київської (!) князівни Анни Ярославни і французького короля Генриха І. При цьому жодним чином не пояснюється, хто вона така і який стосунок мала до Москви. :-)
Кілька фактів. Перша згадка про Київ, згідно енциклопедії Britannica (https://www.britannica.com/place/Kyiv/History) становить 482 рік. З 882 року Київською Руссю (або просто Руссю — інших ніколи не було!) керував Князь Олег (Рюрікович). В 988 році князь Володимир хрестив Русь. На фото — емблема Володимира (X сторіччя). 11 століть назад! Нічого не нагадує?
Коли Київський князь Володимир хрестив Русь, на території нинішньої Москви бродили (ні, не динозаври 😀) переважно ведмеді. А ви думаєте, чому вони є символом як Росії, так і її правлячої партії?
Русь простягалася від Балтійського до Чорного морів. З центром, звичайно, в Києві. Ярослав Мудрий (Рюрікович) був відомим і шанованим європейським правителем, спадкоємці якого поріднилися з багатьма європейськими королівськими родинами. Київ мав широкі зв'язки з Візантією, одним зі світових центрів того часу.
Про щось, на кшталт Московії ще кілька століть не чули, навіть в Орді! Перша згадка, про Москву датується 1147 роком, та й завдяки київському князю Юрію Долгорукому. Але і це було тільки перше відвідування тих місць, де жили фіно-угорські племена меря та мещера. До яких приєдналися згодом монголи.
Москва як поселення була заснована тільки в 1272 році. У цьому році відбувся Третій (!) перепис населення Золотої Орди. При Першому перепису (1237-1238) і Другому (1254-1259) поселення Москва не згадується зовсім! Тобто, його не існувало.
Анна Ярославна, Руська князівна, королева Франції (1051-1060), з династії Рюріковичів. Яким чином Анна Київська може мати відношення до країни, що називає сьогодні себе Росією, якщо навіть ординські племена, які поклали початок її державності і стилю її управління, ще, навіть,не дісталися до її багна?
Точно також в Росії стверджують, що винайшли самовар, пельмені, горілку, гармошку, матрьошку, «русскую» баню. :-)
Ось деякі книги з мого дитинства, «запозичені» у іноземних авторів росіянами. «Золотий ключик» з Буратіно — це Піноккіо Карла Коллоді. «Волшебник изумрудного города» — це Чарівник країни Оз Ф.Баума. «Королевство кривых зеркал» — це Аліса в задзеркаллі Л.Керола. Мурзилка — це комікси канадця П.Кокса «Пригоди Мурзилки і лісових чоловічків». Незнайка теж народився у П.Кокса, а не у М.Носова.
Радіо винайшов не Попов. Електричну лампочку (в тому числі і Ілліча!) винайшов не Яблочков. Телевізор — не Зворикін. Він лише розвинув багато років до нього існуючу технологію «Диска Пауля Ніпкова», німця з Пруссії. Автомат Калашникова, напівписьменного колгоспника-комсомольця, є Автоматом Хуго Шмайссера і колективу полонених німців.
Радянське (російське) кіно крало ідеї, концепцію, сценарії, копіювало акторську роботу у Голлівуду. Автомобільна промисловість правдами і неправдами (останнє — частіше) крала що могла у Німеччині, аж до повного копіювання всіх моделей відомих в СРСР. Перерахування всього вкраденого і присвоєного собі займе багато часу.
Майже вся індустріалізація СРСР 30-х років, приписувана «генію» Сталіна, який нібито підняв країну, завдяки своєму таланту, це побудовані з нуля до повного запуску (з подальшим обслуговуванням) тріумфи американських (рідше — європейських) фахівців на 100%-му обладнанні їх же. З радянського боку в цьому брали участь лише в'язні ГУЛАГу. Поки не вмирали на цих «геніальних сталінських» будівництвах.
Росіяни брешуть, як дихають!
І наостанок. Як казав відомий герой киянина М.Булгакова — ніколи не читайте радянських (російських) газет! Тим паче інших ЗМІ, включно з російською версією Вікіпедії! Або твердження в стилі «Росія — батьківщина слонів» або «Росіяни — самі миролюбні, культурні і чесні в світі» можуть заразити і ваш мозок.