6018462a19b9a.jpg

«Технічно Росія готова до відмови у доступі до глобального інтернету»- Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, сiчень 2021 р.

З 1 лютого в РФ набувають чинності поправки до федерального закону про інформацію, що вводять цензуру для власників соцмереж. Важливим нововведенням стала поява в законі самого поняття соціальної мережі. Якою тепер можуть визнати будь-який інтернет-ресурс, який за добу відвідує понад 500 000 російських користувачів. Реєстр буде вести Роскомнадзор. Відтепер вони зобов'язані виявляти і блокувати незаконний контент: фейки, заклики до екстремізму, масових заворушень та участі в несанкціонованих мітингах, схиляннi неповнолітніх до протиправних дій, публікації, які виражають «явну неповагу до суспільства, державі і Конституції».

Правом зарахування контенту до перерахованого вище списку має Роскомнадзор (читай — ФСБ). Думка автора публікації або перепосту не має значення. Головне, як поставиться до цього державний російський регулятор. Власники соцмереж зобов'язані не допускати, щоб їх ресурси використовували для скоєння кримінально караних діянь, розголошення державної таємниці, пропаганди тероризму, культу насильства і жорстокості. Тiльки, вважати ваш пост або посилання на інтернет-ресурс терористичними або культивуючий заклики до насильства, вирішувати не вам. Це визначить регулятор. І його трактування буде засноване тiльки на його баченнi визначення «захисту безпеки країни» і «охорони мирного життя громадян від посягань ззовні».

Частина організацій і приватних осіб Росії зараховані до «Іноземних агентiв», що вже наклало на них велике число обмежень і підстав для регулярного контролю за їх діяльністю. Будь-яке їхнє слово або фраза, можуть трактуватися спостережним органом, інакше, ніж це прийнято в демократичних країнах. Закон також наказує видаляти і блокувати пости з нецензурною лайкою і підозрілого змісту. Якщо власник соцмережі сумнівається, чи потрібно блокувати той чи інший матеріал, він повинен звернутися до Роскомнадзору. Ця дiя аналогічна «стукацтву», добре відомому в Росії. Щоб не отримати штраф і заборону на діяльність від регулятора, власники майданчиків віддадуть перевагу «стукацтву» і таким чином перестрахуються. Інакше — відповідати їм!

Закон викликав шквал критики. По суті він продовжує згортати свободу в російському сегменті інтернету. Але, це не перший і, схоже, не останній подібний закон в РФ. Зараз Держдума РФ працює над черговим пакетом обмежень свободи слова.

А це — мій «улюблений» закон. У Росії будуть штрафувати соцмережі за боротьбу з пропагандою Кремля. Тобто, якщо ви мали сумніву в офіційному трактуванні подій — наприклад, в програмах Д.Кісельова, В. Соловйова, О.Скабеєвої, М.Сімоньян, Р.Бабаян і iнших, спростуєте їх «правду», приведете приклади і докази їх брехні — ви можете бути покарані, відповідно до російського законодавства. Всі російські соцмережі i так давно під пильним наглядом «самизнаетекого». Численні звинувачення, штрафи і реальні «терміни» рядовим користувачам ВК або ОК, демонструють це твердження.

Якась «Асоціація професійних користувачів соціальних мереж і месенджерів (АППСИМ) — під дахом ФСБ Росії, запропонувала ввести штрафи для „іноземних агентів“ Facebook, Google і Twitter за „цензурування російських ЗМІ“. Якщо ці соцмережі заблокують брехливий матеріал російських ЗМІ, вони пропонують їх за це штрафувати!

А з 1 квітня ц.р. в Росії — чергова цiкавинка: користувачам не можна буде придбати смартфон, комп'ютер, телевізор з функцією „Смарт ТБ“, з неросійським програмним забезпеченням. Тепер В Кремлі і, конкретно, в ФСБ, зможуть спростити своє спостереження за абсолютно кожним користувачем електроніки в Росії. А доступ до Всесвітньої Мережі, крок за кроком, на догоду одному старіючому диктатору, звужується і заганяється всередину того сегменту (Рунет) — Чебурнет, який легше контролюється силовиками. В свою чергу, роль останніх, в сучасній Росії, вийшла вже на провідні позиції і буде диктувати i далi свої правила життя всім жителям „неосяжної“.

Терміни „ГУЛАГ“, „враг народа“, „без права переписки“, „английский шпион“ і т.д. залишилися в минулому. Зараз в РФ — час нових термінів у старіючої на очах влади.

601846595a995.jpg