Хочу звернутись до людей, які в 2019-му році обрали Зеленського та його партію «Слуга народу». Це великий пост, проте, я впевнений, він буде корисним та цікавим.
 
Я не буду вас ображати чи звинувачувати у проблемах, які зараз охопили Україну. Бо це наші з вами спільні проблеми. І нам спільно доведеться їх розв'язувати, виправляти та наздоганяти втрачене.
 
Я розумію вас. Два роки тому вам здавалося, що світ несправедливий. Що українська влада вас обманює та обкрадає. Що життя лише погіршується. Ви побачили хлопця з телевізора — наче такого ж простого та «пересінчного» українця, чиї слова та думки дуже влучно співпадали з вашими. Ви хотіли позбутися несправедливості, ви хотіли кращого майбутнього для нас усіх. Ви хотіли миру, спокою та добробуту. І це все вам було обіцяно.
 
Але вас обманули. Нас обманули.
 
Виявилося, що «простий хлопець» з телевізора, теперішній президент, максимально відірваний від народу. Він мав мільйонні статки, які ховав в офшорах. Не чесно зароблені творчістю гроші, а якісь мутні справи з олігархами. Він всю свою кар'єру співпрацював з цими олігархами. На «Інтері» Фірташа. На «Плюсах» Коломойського. Просто виконуючи політичні замовлення.
 
Я не писатиму, що він не пересів на велосипед та не віддав розкішні резиденції дітям, як обіцяв. Не писатиму про кортежі, яких не було в країні з 2014-го по 2019-й рік і які повернулися лише з появою Зеленського на посаді. Це все очевидні речі, про які ми всі й так знаємо.
Президент України брехав своїм виборцям. Він обманув вас, бо ви жадали справедливості. Він обманув вас, бо просто плюнув на власні обіцянки. Плюнув на вас особисто.
 
І я відчуваю ваш розпач. Я бачу цю брехню. Я відчуваю цю несправедливість, попри те, що не мав жодних очікувань від Зеленського. Бо це наша спільна історія, наша спільна країна, наша спільна проблема. Так, дивно, але нашою спільною проблемою є наш спільний президент.
Я не кажу про популізм, про те, що як кандидат Зеленський дійсно був котом у мішку — ми не знали нічого про його особисті погляди. Я кажу про те, що він нас всіх обманув.
 
Вас — в тому, що не виконав жодної із «справедливих» передвиборних обіцянок. Мене — в тому, що виявився ще більшим брехуном, ніж я взагалі думав.
 
І якщо ви пару років тому згадували обіцянку завершити АТО за два тижні, то подумайте, що ця людина обіцяла вам завершити війну. Нам усім треба збагнути, що український президент в принципі не здатен цю війну завершити, бо не українці її почали. Він нас обманув. Обманув тим, що дав комусь надію.
 
Якщо пару років тому ви жартували про офшори та відпочинки на Мальдівах, то подумайте, що людина, яка прийшла до влади саме з аналогічними претензіями, виявилася такою самою: вона мала офшорні рахунки і не бачить в цьому нічого поганого. Вона використовує офіційні поїздки задля особистого відпочинку. Навіть Порошенко брав офіційну відпустку! А тут людина просто прикривається посадою Президента щоб відпочити в Омані, поки «домовляється про інвестиції». Скоріш за все, ви цього не чули, але з поїздки Зеленського в Оман ми не отримали від цієї держави жодної інвестиції :(
 
Поки в країні від вiрyса помирає майже тисяча людей на добу, президент влаштовує чотириденне свято в розкішній резиденції, звозячи туди людей на гелікоптерах та літаку бізнес-партнера Коломойського. Чотири дні відпочинку через день народження голови Офісу Президента! Подумайте, чи можете ви собі дозволити чотири дні відпочинку отак посеред року? А президент, бачте, може.
 
Якщо пару років тому ви вибухали справедливим гнівом щодо корупціонерів та зрадників, згадайте, що керівник Офісу президента торгував посадами через свого брата. І що спеціальну операцію по затримці російських вбивць було зупинено за його особистою вказівкою. Корупція і зрада в одній людині. В людині, яку Зеленський фактично наділив повноваженнями президента.
 
Згадайте, чи голосували ви за Андрія Єрмака на президентських виборах? Мені здається, що не голосували. Черговий обман.
 
Нас всіх обманули. Нас всіх зрадили.
 
Погіршення фінансового стану населення, провал в боротьбі з пандемією, енергетична криза, — це все наслідок нашого з вами вибору навесні та влітку 2019-го року. Ми дали Зеленському всю повноту влади. Він отримав всі важелі: такої влади не мав жодний президент України за її історію. Але як він скориставця цією владою? Задля чого він нас обманув?
 
Я не хочу, щоб ви, люди, що зробили помилковий вибір у 2019-му році, відчували вину. Я готовий розділити цю вину з вами. Але я хочу, щоб ви зробили висновок. Не можна голосувати за людину, яка обіцяє вам все й одразу. Не можна голосувати за людину, що не має чітких поглядів на світ, на економіку, на майбутнє країни. За людину, що не має ідеології.
 
Я знаю, що багато хто з вас відчуває зараз розгубленість. Що робити далі? Як нам виправляти наслідки політичної катастрофи в країни? Кого слухати? Кому довірити владу? І я маю відповідь.
 
Владу не потрібно нікому довіряти. Вона має бути у ваших руках. Потрібно голосувати не за особистість, не за рейтинг, не проти того, хто вам не подобається. Голосувати варто за конкретну політичну програму, за політичну силу, за рух небайдужих людей.
 
Моя політична сила, Демократична сокира, днями завершила вибори в політраду. Висунутися міг будь-який кандидат. Представити свою програму, переконати інших людей його підтримати. Проголосувати міг кожен партієць, кожна людина, що нас підтримує та цікавиться нашим рухом. Так, проголосувати в смартфоні, не виходячи з дому. Отака пряма демократія. А як обирали голову «Слуги народу», нагадайте? Отож.
Ми маємо чіткі погляди, які багатьом не подобаються. І ми не боїмося про це казати, бо не збираємося нікого обманювати. Ми маємо місцеві осередки, до яких ви можете звернутися та отримати інформацію про наш рух та нашу програму. Так, в нас є прописана політична програма, кожен пункт якої доступний за посиланням: https://sokyra.party/uk/page/11
 
Ми проти втручання держави в життя громадян. Ми проти суддівського та поліцейського свавілля. Ми за підвищення рівня освіти населення. Ми всі платимо державі гроші у вигляді податків, якими вона має розпоряджатись максимально ефективно.
 
Почитайте нашу програму. Познайомтеся із нашими ідеями. Подумайте, чи заслуговуємо ми на вашу увагу. Знайдіть місцевий осередок. Поставте питання в коментарях — ми радо вам відповімо. Бо ми хочемо достойного майбутнього для кожного українця.
 
У 2019-му році нас всіх обманули, ми всі допустилися помилок. Ми сварилися та припиняли спілкуватися, ми спалювали мости та дратувалися.
 
Досить.
 
Давайте виправляти помилки разом.