Я добровільно перекладаю і озвучую відео вже більше трьох років. Але робота над сьогоднішньою серією стала для мене особливою. Саме з її озвучування почався наш невеликий проект, у рамках якого ми сьогодні коментуємо запуски космічних апаратів у прямому ефірі, випускаємо українською серію відеороликів НАСА для дітей і запускаємо власний ресурс для колективних перекладів текстів та відео рідною мовою.

Саме Карл Саган, один із найсильніших популяризаторів науки сучасності, став для мене людиною, яка надихнула цікавитися наукою та космосом.

У 2011 розі американець Рейд Говер випустив цю підбірку коротких відео з цитатами Сагана, у яких підіймаються теми науки, космосу, релігії, людяності.

І я неймовірно радий, що сьогодні можу нарешті написати наступне: всесвітньо відома "The Sagan Series" вийшла українською!

Завершити текстову частину допису хочу цитатою з одного із відео серії:

«Ми — люди. Одночасно люди повсюдно бажають зрозуміти. Ідея, що ми тепер осягнули щось, розуміння чого не здобув ніхто з тих, хто жив донині, радісне збудження, особливо сильне в задіяних у справі вчених, але відчутне майже для всіх, шириться нашим суспільством, відлунює від стін та повертається до нас.

Воно заохочує нас і в інших сферах опікуватися проблемами, що досі не мають вирішення. Воно підвищує загальний рівень оптимізму у суспільстві.

Воно поширює критичну думку, яка так потрібна, коли ми намагаємося вирішити досі невиліковні соціальні проблеми.

Воно стимулює нове покоління вчених. Чим більше науки висвітлюється у ЗМІ, особливо якщо описані методи, а також висновки, тим більш здоровим, я гадаю, стає суспільство.

Тут, на Землі, нам треба зробити багато домашньої роботи, й наша готовність її виконати має бути непохитна.

Але ми — це такий вид, якому з фундаментальних біологічних причин потрібно бачити перед собою межу.

Кожного разу, коли людство розсуває межі, воно отримує поштовх продуктивної живучості, яка може підтримувати його століттями».

Приємного перегляду!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

P.S. Окрему подяку за допомогу у перекладі хочу висловити користувачам Паляниці: Xanarrr, Kerty, KaterynaLymar, narkostarko, sergiy_fakas

P.P.S. Запрошую підписуватись на мою сторінку у Facebook. Там регулярно виходять відео та новини українською.

P.P.P.S. Для тих, хто хоче віддячити за роботу матеріально є окрема кнопка у LiqPay.