Друзі, вже більше трьох років я займаюсь перекладом та озвучуванням відео провідних світових космічних агенств: NASA, ESA, JAXA. Мій YouTube-канал містить більше 300 роликів на тему науки та космосу. Окрім того, я коментую запуски космічних апаратів (незалежно від того, звідки та ким проводиться запуск), а нещодавно завів тут, на site.ua, свій блог, у якому намагаюсь пояснювати простими словами складні космічні процеси та явища.

Але такої роботи в нашому інформаційному полі мені здається замало (не враховуючи того, що перекладали ми завжди лише російською). Тому наша команда почала поступово перекладати українською мовою найцікавіше, що виходило за 3 роки роботи на нашому каналі. І сьогодні я радий представити вам першу серію з восьми відео NASA, «Хвилинка Марсу».

В цих коротеньких роликах простою мовою (зрозумілою у тому числі дітям) розповідається, як саме працює марсохід Curiosity, як він дістався Червоної планети та яка у нього місія.

Подивитись ролики можна за посиланням або прямо на сайті.

Відео публікую у тому порядку, у якому їх випускало NASA:

.

.

.

.

.

.

.

Як я вже неодноразово писав, наявність науково-популярних матеріаів дуже важлива для розвитку вітчизняної космічної галузі, для підтримки наукового потенціалу держави, для підігріву інтересу майбутніх дослідників.

Ми з командою ще трохи наб'ємо руку на перекладах та спробуємо випустити кілька серій відео власного виробництва, подібних тим, які ви щойно передивились. Десь за місяць буде запущено спільнокоштову кампанію на підтримку вітчизняної наукпоп-мультиплікації, а поки ми продовжимо випускати цікаві перекладені відеоролики високої якості. Залишайтесь з нами!

P.S. На своїй сторінці у Facebook я постійно публікую новини про космос, раджу підписатися :)

P.P.S. Ми завжди працювали безкоштовно, іноді отримуючи пожертви від російськомовних глядачів. Друзі порадили залишити можливість віддячити нам за переклад матеріально, це можна зробити за допомогую сервісу LiqPay від Приватбанку. Будемо вдячні за будь-яку підтримку.

P.P.P.S За допомогу у розповсюдженні відео — величезні плюси у карму!