Гоп — і Філімонову теж оголосили підозру «від трьох до семи», як і Сорду. Як і Роману Ратушному, активісту, котрий відстоював Протасів Яр — і тут це явно помста за активізм у Протасовому. І Олексію Білковському оголосили. І Денису Міщенку.

Ви помітили, як ненав'язливо МВС робить вигляд, що хуліганство — це конкретно від трьох до семи? Це при тому, що розбиті вікна чи помальовані фасади в нас звикле кваліфікують як «дрібне хуліганство», 173 стаття КУпАП передбачає адмінарешт, штраф, або виправні роботи. Можете пошукати в неті, прецедентів на тему є.

При цьому в межах статті КК у базовому прояві тягнуть від штрафу (більшість випадків) до п'яти років. П'яти. Не семи.

Від трьох до семи — лише за дії, «вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень». Тобто сім років — навіть не верхня межа покарання за хуліганство, а лише верхня межа покарання за хуліганство зі зброєю.

Нагадую, що Влада затримали на підставі відео, на якому він розбиває вікно ГОЛИМИ РУКАМИ. Одне з двох: або руки Сорда зареєстровані як летальна зброя, або в МВС дуже серйозно сприймають слоган «Наша зброя в цей момент — вподобайка і комент», тому летальною зброєю в нашій країні вважається фізична можливість поставити лайк під відео на ютубі.

Є ще, звісно, третій варіант, за яким в МВС сидять чорти, котрі просто шиють справи для залякування суспільства, аби створити враження, що за найменший крок вліво-вправо тобі дадуть сім год тюрми. Навіть якщо твоя фактична провина не підпадає під формулювання статті, яку тобі шиють. Навіть якщо склад злочину буквально відсутній, як у випадку з усіма п'ятьма активістами. Але ні, це якось аж надто песимістично.