Ну що ж, настав час поговорити про кадри, якими Слуга Народу дискредитує добровольців. Пам'ятаєте «куратора батальйону» Миколу Колесника, котрий на етері в «Праві на владу» стрибав на Влада Сорда і закидав йому фальшиве ветеранство?

606091f36ddf0.jpeg

Ну, для початку він на цьому фото зліва. А посередині – Хірург із «Ночных волков». А справа — Виделкул, із котрим вони кентуються. На основну страву — чувак зробив кар'єру від партії Мороза через партію Регіонів (в складі якої під час Майдану організовував тітушню і це єдина кураторська посада, яку він реально займав) аж до Слуги Народу, отримав звинувачення за крадіжку 43 кілометрів труб, був членом організованого злочинного угруповання в дев'яностих, судимий за рекет і пів року відсидів у СІЗО, його навіть підозрювали в педофілії. Втім, про це говорили батьки постраждалих – справа до суду не дійшла. І це навіть не повний список його досягнень.

Будь-яка активність нашого пана Колесника в соцмережах починається з 2014 року, тому що звісно що з 2014. Бо якось невдобно зізнаватися, що до революції ти був кар'єристською ватою. Принаймні на це йому вистачило розуму (хоч і не сумління, бо після революції він став кар'єристським псевдопатріотом). До речі, про Миколу Колесника я вперше почув саме на Майдані. Ну як про «Миколу Колесника». Саме про «мєсного рига Колесника», котрий організовує і возить тітушню на Антимайдан – від людей з Кривого Рога. Таких людей тоді не бракувало в кожному місті, де риги мали сильні політичні позиції.

Тут, звісно, можна сказати, що це все апеляція до особистости і що до питань, які він ставив Владу, його русняві симпатії та надзвичайно багате кримінальне минуле стосунку не має. Тут, звісно, можна запитати – де ж спростування по суті (бо дехто вже питав)? Ну, спростування є у Влада на сторінці, де йому й місце (ось тут: https://www.facebook.com/caernavon/posts/1781635485331008 ). Воно зайняло трохи часу, бо порядні люди якось не готуються до того, що в етері українського телебачення, куди їх запросили розповісти про те, як їх викрала поліція, до них підвалює вата з проханнями пояснити за шмот.

До речі, про шмот. В усіх цих ваших Інтернетах Колесник згадується як «куратор батальйону» Кривбас. За рівнем офіціозу посада «куратор батальйону» приблизно дорівнює посаді «генерал виставки». Принаймні, у випадку самого Колесника – він, хоч придатний до мобілізації, не був мобілізований і жодного дня не воював. Володимир Харатін, реальний боєць батальйону «Кривбас», нагороджений орденом «За мужність», власне розповідає, що Колесник «приїжджав, робив фотозвіти для себе і їхав, потім, поки ми воювали, він розміщував свої фото в фейсбуці, що він нібито воював».

АЛЕ Й ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ, хоча здавалося б. Найсмішніші в нашому контексті згадки Колесника, які вдалося знайти, належать ветеранам АТО (теж справжнім, на відміну від Колесника) Олександру Потапенку і Андрію Лисичку. Вони обоє наголошують, що він, жодного дня не воювавши (цю інфу, до речі, підтверджує і Міноборони) «начіпляв на себе медалі», що на роковинах Дебальцева медалями нагороджували «пацанів, котрі вступили в партію УКРОП. Люди, котрі навіть не служили, не мали військового звання, а Колесник їх нагороджував»; що Колесник «заманює пацанів, дає їм якісь елементарні медалі, а вони на це ведуться».

Нагадую, це слова реальних бійців батальйону «Кривбас» у якому Колесник ніколи не служив і куратором котрого він ніколи не був, бо в нас немає ні звання ні посади «куратор». Вона, щоправда, є в православно-терористичному батальйоні «Восток», про що Колесник, яко друг Хірурга і Вілкула, мав би знати. Нагадую, ми все ще говоримо про людину, котра пред'являла Владу Сорду, що той не був під Іловайськом (хоч у нього і поза Іловайськом бойовий шлях чималий) і що той незаконно носить медаль. Це той надзвичайно рідкісний випадок, коли я в найпрямішому сенсі не можу знайти слів, аби висловити своє ставлення до ситуації. Зокрема й тому, що свою сучасну політичну кар'єру цей виродок побудував саме на спекуляціях довкола Іловайська. А те, що було до сучасної політичної кар'єри (бандитизм, українофобія, курування тітушні) делікатно вирішив повитирати.

Знову-таки, по факту озвучених претензій це начебто мало що змінює – але на них і відповів Влад, котрому вони були адресовані. Він дорослий чоловік і сам відповідає за те, що йому закидають. Претензії, як і слід було чекати від плюсів, Мосєйчук і цієї влади, цілком безпідставні. А ще (навіть якби були підставові від першого до останнього слова) не стосуються факту викрадення людини і сфабрикованих справ, які зараз шиють далеко не одному Владу. Я просто хочу показати, якими кадрами Слуги Народу глушать інфопростір і зміщують фокус зі справжньої проблеми. Чиїми руками, цитуючи бородатий анекдот, вони хочуть заборонити нам колупатися в носі.