Культура — це дзеркало душі, і сьогодні вона буде жити.

Найкращий витвір мистецтва -  це той, який майстер пропустив через себе.

Це дивовижний досвід, який вимагає терпіння, натхнення та творчого підходу. Одним із таких є процес створення ляльок- мотанок. 

Мотанка — це унікальний витвір мистецтва; вони не схожі одна на одну.

Це вузликова лялька, виготовлена із тканини, яка виконує функцію оберегу. Маючи жіночий прообраз, вона є берегинею сімейного достатку, світла та добра.  Кожна деталь ляльки має своє сакральне значення. 

Організаторами цього «магічного дійства» виявилися звичайні українські жінки — справні майстрині. За своєю ініціативою, вони збираються кожного  тижня у храмі та створюють своїми руками обереги для наших військових.

Процес створення ляльок- мотанок

 

Для них рукоділля — віддушина. В час війни кожна з них щось втратила — дім, роботу,  проте це не дозволило втратити надію та віру у світле майбутнє. Як говорить майстриня Тетяна: 

«Щоб створити світ, потрібно його уявити та оживити у своїх думках». 

Ось такий бойовий дух справжніх українок! 

Це є доказом того, що ми — українки в тилу не плачемо, а — діємо, створюючи воістину  унікальні шедеври, котрі дозволяють жити українським традиціям.  

Для дітей подібні майстер- класи дають можливість відволіктись від страшних подій війни та визначити до чого є хист.  

Війна — не привід зупиняти розвиток  мистецтва. Доки існує культурна спадщина, до тих пір живе душа нашої нації. Найкраще, що ми можемо зробити для наших захисників сьогодні — жити, творити, відчувати насолоду від прекрасного та ділитися з ними своїм щастям. 

 

Автор статті 

Михалик Марина