Торгівля людьми є хворобою суспільства, всіх часів і народів. Чи виліковна ця хвороба- так, звісно. Все залежить від тих, хто приймає закони, тих хто дає медичну клятву, тих, хто здійснює провоохоронну діяльність та міжнародне співробітництво в боротьбі з міжнародною злочинністю.

Стаття 27 Конституції України: Кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто  не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави-захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.

Відповідно до Протоколу з попередження торгівлі до Конвенції ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю Торгівля людьми, дітьми -- здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. 

Торгівля дітьми в Україні: У Харкові викрили жінку, яка народила двійню на  замовлення громадянина Китаю – undefined

Поговоримо про сурогатне материнство

Як відомо, сурогатне материнство в більшості країн заборонене. Та наші люди на чому тільки не заробляють, а яка реклама про таку святу чи не завжди і  не зовсім святу місію : (дальше взято з просторів інтернету) :Сурогатне материнство для багатьох родин світу є останньою надією на народження дитини й щастя батьківства. Той факт, що на сьогодні Україна є однією з держав, яка надає можливість проводити програми сурогатного материнства, пропонує якісні медичні послуги за помірну ціну й має більш сприятливе для біологічних батьків законодавство  має стати стимулом подальшого розвитку цієї сфери в нашій державі. Важливою умовою для такого розвитку є прийняття комплексного закону про ДРТ, який врегулює суперечливі питання, які на сьогодні створюють перед умови для можливих зловживань. Прийняття закону матиме позитивний вплив, у тому числі на економічний розвиток України, і забезпечить підвищення авторитету України на світовому ринку репродуктивних послуг.Ви тільки вдумайтесь якісні медичні послуги за помірну ціну, де донорами є українці для всього світу.

Отож комерційне сурогатне материнство в Україні офіційно дозволено з 1997 р.та законодавство України не містить, ані визначення сурогатного материнства, ані переліку прав і обов'язків учасників програми сурогатного материнства, не передбачає відповідальності за порушення у сфері сурогатного материнства,максимум ст. 140 (неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником) або ж ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.  Коротше-все для людей. І от деякі, надто креативні вирішили, що на цьому можна круто заробляти. І вже з 1998 року почалось. А починаючи з 2014р. набрало реальних оборотів, адже соціальній державі Україна трохи байдуже до тих сурогатних мамочок і тих зачатих, новонароджених чи мертвонароджених немовлят.  Відкрилось чимало клінік, філіалів, які надають такі послуги, в основному співпрацюють з іноземцями, а вартість таких послуг від 40 до 80 тис.доларів, задіяні великі групи такого виду бізнесу, є свої репродуктологи, юристи, нотаріуси, поліція,- все продумано. Куди потім тих дітей вивозять, і що з ними буде-- всім пох. Отак і живемо...

 

1 1 сурогатне материнство | Городищенська громада