«3 в 1» буває не лише дешева кава чи шампунь, але й тупе знищення історичної архітектури Києва.

На вулиці Тургенєвській хитрими юридичними маніпуляціями будинки під номерами 17, 19 і 21 опинилися за однією зеленою огорожею.

60e7b14d85931.jpeg

Представники Штабу оборони Києва вирішили зайти на територію цього злобудмайданчика та запросити поліцію, щоб зафіксувати злочин.

60e7b07a0d4c1.jpeg

Стрім з екскурсією по території і будинку: https://fb.watch/v/1g4eQnxIi/

———

На місці одного з будинків вже вирили котлован, в другий будинок «реконструювали» в якийсь шалаш без вікон і дверей.

60e7b0d38abf5.jpeg

«Живим» залишився лише будинок під номером 19, але на відео видно, що забудовник активно працює над тим, щоб виправити цю ситуацію.

60e7b0faa2b89.jpeg

На гугл-картах ще можна побачити історичний вигляд вулиці, але зараз там залишився лише скелет від одного дому.

60e7b1149df1f.jpeg

Штаб оборони Києва буде робити все можливе, щоб врятувати «останнього брата Раяна» для наступних поколінь та вимагатиме від компетентних органів покарати винних у знищенні половини історичної вулиці.

———

Нагадаю, що будинок на вулиці Тургенєвській, 19, звели в 1898–1901 роках за проєктом архітектора Агурова на замовлення відставного штабскапітана Рутковського. До революції будинок функціонував як прибутковий. Із 1920-х там розміщувалися комунальні квартири. У 1980-х роках будинок визнали аварійним, мешканців відселили. У 2006 році його передали на баланс КП «Житло-сервіс» для реставрації, але вона так і не відбулася, зараз будинок перебуває в напівзруйнованому стані, не має внутрішніх стін і перекриттів.

13 квітня 2021 року біля будинку Рутковського, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, почалися будівельні роботи. Тоді ділянку з №17-21 за вулицею Тургенєвською обнесли парканом, на місце приїхала будівельна техніка. Активісти підозрювали, що будинок збираються демонтувати. Заступниця міністра культури Світлана Фоменко, яка прибула на місце, тоді заявила, що погодження Мінкульту на роботи немає. На будинку Рутковського з'явилися тріщини. Після того, як поряд із будинком Рутковського почали рити котлован, на ньому з'явилися тріщини.

Пізніше з'ясувалося, що на ділянці за адресою Тургенєвська, 21, збираються побудувати чотириповерхову торгово-адміністративну будівлю. Замовником робіт є бізнесмен Володимир Бесага.