Я написав у ФБ пост, що народ проти вільного продажу зброї, але Порошенко верзе маячню, коли, практично, обзиває прибічників продажу зброї потенційними терористами.

На другий пункт мало хто з коментаторів звернув увагу. На перший – багато хто.

А треба було навпаки.

Що таке взагалі «громадська думка»? Конституція України, наприклад, чітко забороняє референдуми з питань амністії чи податків. Тиранія? Та ні. Просто – що пересічні люди можуть знати про амністію або податки?

Це не тому, що «дурні». От моя мама геніально знає процеси створення меблів із дерев'яних ошурків. Вона сама розробила низку цих процесів, і має за них дипломи та посвідчення. А її двоюрідний брат – один із кращих у Європі ядерних фізиків (хоча в їхній специфіці тепер не розберешся), доктор наук, киянин, до речі, переконаний патріот, а міг би давно звалити на Захід – так от, він геніально знається на квантовій механіці, включаючи хромодинаміку (хто розуміє, той розуміє).

І що?

Тепер уявіть: ну дивились би ви щодня в новинах репортажі про роботу Великого адронного колайдера або лабораторій лісоперевального комбінату. Хай хоч 20 років поспіль. Ви багато зрозуміли б із цього відео? А пересічні люди?

Тому «громадська думка» не значить нічого. Як це не сумно визнавати.

На розсуд «громадської думки» можна винести все. Чи визнаєте ви право українців на придбання зброї? Нє-є-є. А на придбання автомобілів, від яких за півтора роки загинуло втричі більше людей, ніж в АТО? Да-а-а.

«Громадської думки» НЕ ІСНУЄ. Чи визнаєте ви, що комбінат моєї мами виробляє стіл, за яким ви сидите, за допомогою смертельної отрути формаліну? Да-а-а. А чи викинете стіл? Нє-є-є. Розмріявся.

Чи думаєте ви, що ядерні дослідження несуть небезпеку людству? Да! А чи хочете ви мати мобілки, телевізори, комп'ютери? ДА-А-А!

…Немає такого суб'єкта – «народ». Немає «народної думки». Думку можна мати тільки про те, на чому знаєшся.

«Народ» не знається ні на чому.

І це нормально.

Наша справа честі – не маніпулювати дурістю «народу», а пояснювати.