Питання вакцинування взагалі постає дуже гостро останнім часом, коли половина діток зараз просто не вакциновані, бо батьки, наслідуючи «модні тренди» та вірячи в теорії всесвітніх заговорів рептилоїдів, шкідливість ГМО та випромінення 5G, відмовляються від щеплень та купують довідки, щоб дитина була допущена до відвідування садочка та школи.

Зрозуміло, що доступність освіти для всіх гарантована конституцією, але ж право на безпечне життя та охорону здоров'я теж гарантується тією ж конституцією. І, на мою особисту думку, охорона здоров'я є пріоритетнішим правом ніж право на освіту. Є приписи МОЗ щодо недопущення не вакцинованих діток до навчання, але ж вони відвідують школи, садочки, бо мають придбані довідки. І це проблема, навіть швидше біда.
Ми всі вчилися в школі, мали однаковий доступ до знань, рівні можливості, принаймні в стінах класу, у всіх була біологія, де ми вивчали віруси і бактерії, чому ж переважна більшість людей з атестатами не має або не хоче мати можливість використовувати отримані знання? Я маю на увазі таке поняття як «колективний імунітет». Якщо для розуміння його значення замало шкільних знань, то є інтернет і самоосвіта через пошук потрібної інформації!
«Колективний імунітет» — це такий рівень імунізації населення, який наближається до 100%, він не може бути 100% абсолютно, бо є дітки з вадами розвитку, вродженими хворобами та повною відсутністю природного імунітету, яким просто протипоказане вакцинування, бо організм не витримає такого навантаження. Так, вакцинування, щеплення – це велике навантаження навіть на відносно здоровий організм дитини. Немає поняття абсолютного здоров'я в медицині, воно завжди відносне, з огляду, звичайно, на екологію та генетику. Так, до щеплення потрібно ретельно готуватися, щоб виключити по максимуму можливість прояву побічних реакцій організму. Так, щеплення може викликати побічні реакції, як, впринципі, будь-які медичні препарати та ліки. У всіх інструкціях до медичних препаратів є ймовірні побічні дії та протипоказання, навіть, для вітамінів. Тому потрібно зважати на це і готуватися.
Одне, що можна сказати точно і впевнено – вакцини рятують світ! Ми позбулися багатьох інфекційних хвороб, завдяки винайденню вакцин. Повністю зникла натуральна віспа – смертельна хвороба, майже не фіксуються випадки коклюшу, дифтерії, правця, тому що ми всі були колись планово вакциновані. Тепер же повертається кір, всі пам'ятають як ця інфекційна хвороба знову увірвалась в наше життя і почала косити всіх підряд: і вакцинованих і ні! Це трапилось тому, що батьки планомірно почали відмовлятися від щеплень, наслухавшись та повіривши в страшні історії про те, що від щеплень помирають діти. Насправді ж такі історії – це або вигадка, або брехня! Якщо ретельно розібратися в кожному окремому випадку смерті дитини після щеплення, то виходить, що ті смерті спричинені не вакцинами, а переліком наступних факторів та першопричин:
1. Недообстеження. Це значить, що ні лікарі, ні батьки не проявили достатньої уваги до стану здоров'я дитини перед щепленням, тобто допустили халатність та безвідповідальність. Тому дитина із вродженою вадою, отримавши щеплення, померла або стала дитиною з обмеженими можливостями, бо організм не був готовий до такого навантаження. Висновок такий: потрібно ретельно обстежувати дитину перед щепленням, не жалкувати ні часу, ні грошей. Якщо ви 9 місяців виношували дорогоцінний плід вашого кохання, витрачали матеріальні ресурси, щоб забезпечити цій дитині комфортне життя, то витратьте ще трішки часу та коштів на ретельне медичне обстеження і матимете відповіді, що забезпечать вам впевненість в доброму стані здоров'я вашої дитини! Висновок такий: ретельно обстежуйтесь, прямо в перші дні від народження, бо саме в роддомі робиться перше щеплення БЦЖ – від туберкульозу, бо це щеплення дуже важливе та потрібне. До прикладу, моя дитина, щеплена від туберкульозу, але отримала від хворих таку кількість палички Коха, що призвела до зараження організму, тобто бактеріальне навантаження було таким великим, що організм не встиг подолати та знищити цю кількість бактерій. Позитивна проба Манту свідчить про те, що організм бореться із збудником і може його побороти, а може і ні! Тому виходить, що через безвідповідальних батьків решти діток, які відмовляються навіть від проби Манту, а як відомо це не щеплення, моя дитина опинилась в зоні ризику і вимушена тепер пів року пити ліки для профілактики, щоб не захворіти. Мене цей факт надзвичайно турбує, адже я не бажаю ні своїй дитині, ні іншим діткам зла, тому регулярно щеплююсь сама і щеплюю дітей. Я відповідальна мама, член суспільства та громадянка своєї країни, чого, нажаль, не скажеш про всіх чи решту. Виходить, що я і моя дитина ще більше, стали жертвами безвідповідальності решти оточуючих людей. Як з цим боротися, що робити? – питання лишається відкритим на даний час.
2. Безвідповідальність або безпечність батьків! Так, саме батьків, адже здоров'я та благополуччя дитини – це відповідальність батьків. Не лікарів, не сусідів, не виробників вакцин, не бабці, яка поширює чутки про шкідливість щеплень, а саме батьків. Тому, коли мама веде дитину на щеплення прямо із садочка чи школи, де перед тим дитина отримала добрячу дозу різноманітних бактерій та вірусів від кожного одногрупника/однокласника, то вона наражає свою дитину на небезпеку. Тобто організм дитини може вже бути зараженим та боротися з якоюсь інфекцією, навіть безсимптомно, а тут мама дозволяє ще й щеплення, в результаті дитина отримує подвійне, а той потрійне навантаження на організм і яскраво проявляються побічні дії, які мама одразу ж пов'язує із щепленням, а не із своєю безвідповідальністю та невіглаством. До вакцинування, повторюсь, потрібно ретельно готуватися. А як це правильно робити, ви можете запитати в свого сімейного лікаря. Тоді і тільки тоді ви зможете виключити більшість негативних факторів впливу і будете впевнені, що вакцина не дасть побічки! Висновок такий: готуйтесь до щеплення, будьте відповідальні!
3. Халатність лікарів. Так, лікарі теж люди, так, вони давали клятву Гіппократа: не нашкодь, так, вони мають відповідати за те лікування, яке назначають вам та вашій дитині і так, вони відповідають, але не в повній мірі, бо не повинні відповідати на всі 100%, адже половина відповідальності лежить на вас, батьки!
Ви, дорослі люди, не повинні цілковито довіряти кожному лікарю, ви повинні теж думати та аналізувати, ви маєте право відмовитись від лікування та щеплення, але тоді вся відповідальність за ваше здоров'я лягає цілком та повністю на ваші плечі. І ви повинні усвідомлювати, що ви живете в суспільстві і маєте як права, так і обов'язки, тому, якщо хочете продовжувати жити в суспільстві, а не ізольовано десь на острові чи в печері, то повинні виконувати певні вимоги і дотримуватись правил та обов'язків. Колективний імунітет – це ваш обов'язок перед суспільством! Щоб користуватись суспільними благами, ви ПОВИННІ ЗРОБИТИ СВІЙ ВНЕСОК В СУКУПНІСТЬ ЦИХ БЛАГ, тобто вакцинуватись на благо суспільства, щоб не наражати на ризик себе, навколишній світ, людей в ньому та тих діток, яким протипоказане щеплення. Колективний імунітет в 90% захищає всі 100% людей, це значить, що 90% вакцинованих людей і 10% невакцинованих через стан здоров'я – повністю в безпеці від зараження вже відомими інфекційними хворобами, від яких існує вакцина. А теперішній стан такий, що колективний імунітет менший від 50-ти відсотків, а це значить, що смертельний вірус чи бактерія може скористатись цим вікном, навіть, дірою і повернутися в наше життя, як
Кір! Висновок такий: вакцинуйтесь, робіть свій внесок в колективний імунітет і буде щастя не тільки вам, а й решті оточуючих людей!
Так, примусити вас ніхто не може і примус – протизаконний, але ви можете, живучи в суспільстві, бути відповідальним його членом, або безвідповідальним та потенційно небезпечним для решти.
Тепер щодо вакцини проти ковіду. Вона є і Європа та Америка проводять активну імунізацію, щоб зменшити кількість летальних випадків, спричинених цією хворобою. Вакцина діє – цей факт беззаперечний. А те, що вона діє обмежену кількість часу, свідчить про те, що відбувається мутація вірусу, адже вакциновані не всі. І нам доводиться тільки надіятися на те, що найближчим часом весь світ буде вакцинований від цього вірусу і поступово від його мутації, щоб ми нарешті забули про нього і повернулись до нормального життя! Наразі єдиним виходом із цієї ситуації, є активна вакцинація всіх людей, щоб побороти цю хворобу так як побороли колись віспу.
Звичайно, скільки людей, стільки думок, але в нас є щось спільне – це бажання жити та бути здоровим. І ми маємо робити цей світ кращим заради наших дітей та майбутніх поколінь. На нас всіх лежить величезна відповідальність в ці буремні та важкі час і ми повинні дотримуватись правил життя в суспільстві та робити все можливе, щоб вижити зараз і жити, радіючи життю та насолоджуючись ним, далі!

Я перехворіла ковідом і знаю з власного досвіду як це важко. Вже пройшло 3 місяці, а нюх не відновився і наполовину, важкість та втома не відпускають, коли хворіла, то було відчуття ніби мене випалює щось із середини, кашель був страшний і триває досі, головні болі були такі сильні, яких ніколи не було до того, навіть з похмілля. Знову підхопила якийсь вірус, вже не коронавірус, але оцей стан хворіння не закінчується, імунітет знижений організм дуже сильно постраждав. Тому як тільки матиму можливість отримати щеплення, я його отримаю обов'язково. Не відмовлюсь навіть від індійської вакцини, тому що мої діти і я сама останнім часом отримуємо щеплення тільки індійськими вакцинами, на європейські я не маю коштів. Я не можу нікого примушувати вакцинуватись, я можу тільки закликати людей включити здоровий глузд і подумати про своє здоров'я та здоров'я своїх дітей.
Давайте думати хоч трішки наперед і не тільки про себе!
Це суб'єктивна думка на тему вакцинації, а також інформація для роздумів.
Здоров'я всім та добра!