Спостерігаю краєм ока та вух вий в наших українських степах та горах з приводу перемоги сепара Аксьонова в Добропіллі та Шевченка на Франківщині на довиборах в Раду та офігеваю, вибачайте.

Знов вам, панове блогери та лідери думок, «народ не той», «раби», «кріпаки» та ще купа образливих слів, обраних за принципом — «хто не плюне, той дурень».

Пояснюю на пальцях. Народ виховувати треба. Людям постійно треба нагадувати, що вони — люди.

Простий приклад. Майже два роки тому їхали ми на фронт, везли допомогу морпіхам, я збиралась інтерв'ю писати. Виїхали пізно, поки доїхали до Херсону — була ніч. Наш водій домовився, що переночуємо у мами місцевої волонтерки. Трохи відпочинимо, рано зранку — в путь.

Насилу знайшли її будиночок — приватний сектор в якомусь яру неподалік Дніпра, ґрунтова дорога посипана щебінкою та бутом, низенькі хатки. Заїхали, вона привітала, намагалась нагодувати всіх, випили чаю. А фоном працював телевізор з ICTV. В мене теліка нема давно — років десять, та я відвикла від такого агресивного натиску: спочатку новини, де все погано: вбили, пограбували, за...ли, «всі козли» — без жодного позитиву, а потім серіал про ментів та бандитів. Російською мовою. Причому «менти» — якість поліцейські без позначок. Просто «поліція», а бандити як бандити. Детектив. В якому місті все відбувається — зеро. «Країна СНД». Тобто, може й робили той серіал в Україні, але це — така дешева жувальна гумка для всього постсовка — щоб окупилися всі витрати на зйомки та інше. Коротше, також трешак.

І вся ця чорнуха, панове, ллється з будь-якого українського телеканалу 24 години. 365 днів на рік. А з радіо — російський депресивний репчик, шансон та інша масуха. А з ютубчика — урганти з моргерштернами. А з інстаграмчика — ще якісь бузови з іншим російським лайном.

Куди може піти та жінка або будь яка умовна людина — в тому ж Херсоні, Добропіллі чи навіть у Івано-Франківську? Я мовчу про менші містечка. — В театр? В бібліотеку? На концерт? — Де людям брати позитивні емоції? Де дають щастя? Де хеппі-енди та хороші новини? Де не зрада і «все погано, навколо козли»?

Можете не відповідати. У вас «народ поганий».

А хто, вибачайте, його буде виховувати?