Коли комуняки зрозуміли, що на червоному терорі та на «отнять и поделить» державу не збудувати, вони запропонували «нову економічну політику» НЕП та дозволили українську мову в школах, вишах, театрах та музеях.

Тому що національні еліти можуть щось будувати, а малограмотні комісари — ні.

Саме українська культура, український авангард та символізм сприяли просуванню радянської влади на українських землях.

Так будувалася держава — Українська радянська соціалістична республіка: з красною армією, українською мовою та вірою в світову революцію та комунізм замість віри в бога.

А потім комісари вирішили, що все — українські еліти їм більше не потрібні. Замість національної культури має бути одна нація — «советский народ» і одна суспільна культура — радянська. Без етнічних ознак. Тільки «русский язик» та велич «советского государства».

83 роки тому — 27 жовтня 1937 року почалися розстріли в лісовому урочищі Сандармох в Карелії. Людей вивозили на вантажівках, змушували копати ями у болоті, а потім страчували пострілом в лоб.

Тут зникла українська культурна, наукова та політична еліта: режисер театру Лесь Курбас; драматург Микола Куліш, чиї п'єси йшли в Парижі, Нью-Йорку, Москві, Варшаві; письменники і поети Микола Зеров, Марко Вороний, Мирослав Ірчан, Григорій Епік, Андрій Панів; письменник, філософ і перекладач Валер'ян Підмогильний; учені Сергій Грушевський, Степан Рудницький, Олександр Бадан-Яворенко; прем'єр-міністр УНР викладач професор історії Володимир Чехівський, міністр УНР Іван Крушельницький і т.д., — просто забивайте в google «Список Сандармоха» та прозрівайте.

Можете окремо ввести «Кати Сандармоха» і також офігівати. Нацистам Другої світової було в кого вчитися — у Радянському Союзі концтабори працювали ще у 20-ті роки ХХ століття, — задовго до Аушвіца та Заксенхаузена.

Коли ви зараз питаєте: чому вони так голосують, просто знайте — коли стільки десятиліть знищують культуру, історію та еліти нації, залишаються манкурти та покидьки.

Ті, хто хоч трохи читає та знає історію нації — не підуть голосувати за нащадків НКВДстських катів та вертухаїв.

Вічна пам'ять загиблим українцям.