До річниці Революції Гідності.

Кремлівська пропаганда вже на початку «нульових» емоційно переконала як своїх громадян, так і їхніх «однодумців» на пострадянському просторі, що відновлення СРСР реально відбудеться найближчим часом.

Психологічно люди були накручені настільки, що майже фізично відчували «запах і смак совєцково мороженово». Пропагандистська машина цинічно перемелювала в мозках люмпена залишки і без того скаліченого та спотвореного здорового глузду, а прояви будь-яких сумнівів миттєво випалювалися залпами емоційних зарядів, спрямованих на підміну реальності.

Кіно, естрада, ЗМІ, не кажучи вже про промислові об'єднання — ВСЕ, що можна було підключити до важелів розвороту історії на 180 градусів, було підключено та щедро заливалося нафтогазовими грошима.

І подавалося це все не як розворот назад, а як прогрес, як природній розвиток подій, як рух вперед, як «ПОВЕРНЕННЯ ДО НОРМАЛЬНОГО СТАНУ».

Кожен, хто з розвалом СРСР почувався зрадженим і таким, у кого вкрали його справжню ідентичність, отримав неймовірно потужний позитивний сигнал про те, що ця, начебто безнадійно втрачена ідентичність буде реально відновлена, і на чолі цього відновлення справедливості стоїть Москва і Путін.

Згадайте, як в Україну на початку 2010-х поперли туристи з Росії. Київ,наприклад, був наповнений автомобілями з російськими номерами, по вулицях гуляли «туристи» характерної зовнішності в спортивних костюмах та вітровках з надписами «Россия», гербами СРСР та іншою ностальгічною символікою. Це було яскраво і чіпляло око.

Український інформпростір був без найменшого спротиву захоплений та блокований російськими медіатехнологами та медіаменеджерами, український медіапродукт або зник з ефіру, або був безжально відформатований та зачищений для виконання головної функції: ТРАНСЛЯЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ та брутальної дискредитації будь-чого, що було символами української державної незалежності. Ці всі корнілови з кісєльовими та шустєрами і їхніми посіпаками піхвшеками організовували в прямому ефірі українських телеканалів шоу з класичною травлею кожного бодай трохи проукраїнськи налаштованого політика прокремлівськими псами з броньованими горлянками. Мені, наприклад, запам'яталося, як на одне з шоу Шустера притягли старого та вже погано усвідомлюючого що відбувається Леоніда Кравчука, якого змусили ВИПРАВДОВУВАТИСЯ перед корніловими, колєснічєнками, а також рештою добкіних і шуфричів за проголошення державного суверенітету і незалежності України.

І єдиним нюансом, який чіпати не насмілювалися, це був процес підготовки до укладання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Риги боялися Кремль і брехали всім, сподіваючись якось пропетляти: українцям розповідали про незмінність курсу на Європу, а Москву улещували, мовляв нам треба дурити отих «бєндєр». А насправді просто наугад тягнули час, бо розуміли, що обидва варіанти для них закінчаться катастрофою.

Аж поки у Кремля не урвався терпець.

І в той момент, коли Кремль в купі з українською ватою і російськими імперцями, втративши рештки терпіння, рвонув вперед аби вчепитися знесиленій та деморалізованій його «дружбою» жертві іклами в таку здавалося б близьку та незахищену, вже давно вилизану та обслинену шию, і з переможним гарчанням перекусити артерію, він клацнув іклами в пустоту, і неочікувано отримав важкою каменюкою по морді.

Цього психічно накрученим Росією до тваринного стану «савєцкім людям» вистачило, щоб взятися за зброю і іти вбивати українців. Вони вже відсували повернення СРСР на кінчиках пальців, вони не приховували ейфорії та планів. А тепер вони були абсолютно переконані, що у них з-під носа «біндєравци і фашісти» підло в останній момент вкрали їх самих, заново народжених та отримавших сенс життя. Українські державні символи шматували та розстрілювали з неприхованою ненавистю і люттю. Будь-хто на захопленій території, хто бодай трохи симпатизував Україні, піддавався нелюдським тортурам і вбивствам, його майно грабувалося та привласнювалося.

Україну люто зачищали з кожного клаптика землі, яку вона не змогла відстояти. Українським військовополоненим відрубали руки за татуювання з тризубом, перерізали горло перед камерами, відрізали голови і відсилали батькам, вимагаючи гроші за решту тіла.

Ватний люмпен мстився, вбиваючи українців та захоплюючи їхнє майно. Ватне боягузливе болото в українському тилу перебувало в шоці від раптового повернення до реальності і панічно шукало виходу. Воно не змирилося. Аж поки з ностальгуючого за російськими грошима шоубізнесу для неї не спалахнув зелений промінчик надії...

Далі буде...

ДАЛІ БУДЕ?..