Ілон Маск особисто для мене — класика «чорного лебедя». Я абсолютно не очікував від нього нічого подібного до того, що робиться зараз. Мені, як представнику найширшої «глядацької аудиторії» спостерігачів за його приголомшливою кар'єрою, для комфортного життя цілком вистачало його офіційного іміджу. Я практично не рефлексував на чутки щодо його фейкових дипломів, дивних рішень та вкрай непростого характеру, коли, наприклад, він давав власним дітям номери замість імен. Мені вистачало доволі широко поширеного твердження «Ну ви ж розумієте, він же ж геній, ви ж не будете сперечатися? А у геніїв є свої милі приколи, як же ж без цього. Важливо передусім те, що він робить. Як він ЗМІНЮЄ СВІТ...».
Мене не цікавили чутки про наявність агресивних расистів та прибічників теорій змов серед його інвесторів та бізнес-партнерів, які рік за роком обережно будували фундаменти для особистих політичних кар'єр, посідали керівні посади в штабі Трампа та праворадикальних політиків. Більше того, якби мене тоді спитали про мою думку, то швидше за все я б відповів, мовляв ну він же ж бізнесмен МАЙБУТНЬОГО, і тому сьогодні має тримати баланс між різними флангами політичного життя Америки. Тому навколо нього ті, хто забезпечує його проєктам майбутнє за будь-якого розвитку подій.
А тепер я сиджу в соцмережах та виливаю своє роздратування тим варіантом розвитком подій, який я просто не бажав помічати. Ну не комфортно мені було шукати в образі того «великого та неперевершеного» Ілона Маска «темні плями». Як і більшість «спостерігачів» я був впевнений, що воно якось «само собою розрулиться».
Аж поки бізнес його угруповання в публічному просторі не відійшов на другий план, і не полізла політика через придбання соцмережі та початку вивільнення в публічний простір через її платформу найтоксичнішого, найогиднішого, найтемнішого лайна.
А тепер я думаю, що його інвестори і партнери протягом минулих десятиліть накопичили достатньо фінансових активів для реалізації цілого ряду проєктів, придбання Твіттеру для яких стало лише першим кроком: отримання власного рупору з кількамільярдною аудиторією.
Тому скандали з Твіттером ще триватимуть. Я пропоную серйозно сприймати імовірність відновлення та активізацію там акаунтів російської пропаганди.
Зараз там не до рекламодавців. Зараз потрібен шум-гам та максимальна увага. Максимум срачів в коментарях. Максимальний наплив ботів. Припускаю, що це оголосять досягненням успіху, а втечу рекламодавців з репутацією — шовінізмом «старої системи», з якою Маск «бореться».
А що далі?
А далі президентські вибори і підтримка кандидатів. З усіма політичними наслідками.