Коли кажуть «вата починає шось підозрювати», то я... ну шо вам сказати...
Пес на ланцюгу, який замість їжї бачить порожню миску, ось їхній максимальний рівень «підозрювання».
Все. Іншого нема.
Цілими поколіннями їм забороняли конкурувати та виділятися на рвіні особистостей, і тим самим це «підозрювання» зашліфовано в нуль.
Ініціатива в росії має належати виключно «хазяїну», тобто державі, а не собаці на ланцюгу. Найпоширеніша претензія в глибинній росії — «ти што, самий умний?»
Конкурентоздатною на росії може бути лише держава. Людина — ніт. Бо це суперечить фундаментальним російським моральним установкам та поведінковим схемам. На ствердження та зміцнення цього століттями працює російська офіційна церква.
Єдиним суспльно прийнятним способом самоствердження на росії було, є і завжди буде лише побутове насильство.
Наприкінці 90-х сталася реальна і дуже показова історія голандського фермера, який в «срєднєй полосє росії» вирішив зайнятися сільським господарством. В день коли він зібрався збирати свій перший врожай, він на полі зустрів всю дєрєвню, яка активно копала його голандську картоплю і завантажувала в багажники жигулів. Його сильно побили. Він дивом вижив, бо хтось таки довіз його в лікарню та викинув під дверима приймального відділення.
Бо «самий умний».
Я завжди казав, кажу і казатиму про те, що російські «ліберали» — то лише тонка кірочка засохлої крові над раною, отриманою росією від останнього зіткнення з цивілізацією. Ця кірочка існує приблизно років 10-15, потім кришиться і відпадає, і знову «впєрьод на подвігі».
Замість справного калаша дали іржавий?.. Замість іржавого «мосінку»?.. Замість «мосінок» три лопати на роту?.. Замість справжнього броніка чи шолома страйкбольний «бронік» чи поліцейський пластиковий шолом?..
Собака гавкатиме чи скулитиме перед порожньою мискою.
Поки роздратований хазяїн їй не кине об'їдків, або навпаки просто не пне ногою чи влупить палицею, шоб заткнулася.
І заткнеться.
Але нічого не «підозрюватиме».