КріштіануРоналду вже цієї суботи може виграти свій перший трофей на Близькому Сході. «Аль-Наср» вийшов до фіналу Кубка арабських чемпіонів. У головному матчі турніру підопічні ЛуїшаКаштру зійдуться з іншим аравійський клубом — «Аль-Хілялем„, кольори якого захищають зіркові новачки — Рубен Невеш,КалідуКулібалі, та СєргійМілінковіч-Савіч.

Гроза чемпіонів

«Аль-Шорта» є однією з найвідоміших і найуспішніших команд Іраку. Саме з нею у півфіналі Кубка арабських чемпіонів зійшовся «Аль-Наср». Команда з Багдада є єдиною діючою командою Іраку, яка виграла Кубок арабських чемпіонів. Щоправда трапилося це ще у далекому 1982 році, коли міжнародний турнір проводився уперше. І ось через 41 рік іракський клуб міг знову грати у фіналі. Однак переграти одного з основних фаворитів цьогорічного розіграшу команда не зуміла. Хоча дала гідний бій зіркам команди з Ер-Ріяду.

Тотальна перевага, але лише один забитий м'яч. Такий сценарій першого півфінального поєдинку Кубка арабських чемпіонів. «Аль-Наср» домінував протягом усього матчу проти «Аль-Шорта. Перевага була у кожному з компонентів гри: володіння м'ячем, удари по воротах, кількість виграних єдиноборств. Проте м«яч уперто не йшов у ворота іракської команди. На 31-й хвилині Роналду забив гол, але VAR його скасував через офсайд.

Однак сенсації статися не судилося. На 73-тій хвилини найактивніший у складі аравійської команди гравець сенегалець Садіо Мане заробив пенальті, який чітко реалізував Кріштіану Роналду. „Аль-Наср“ переміг 1:0, а португалець відзначився за команду в четвертому матчі поспіль. Для п'ятиразового володаря Золотого мяча це нове індивідуальне досягнення у аравійському клубі. Тоді як для «Аль-Насра» це історичне досягнення. Оскільки у фіналі Кубка арабських чемпіонів команда зіграє вперше.

Цікаво, що у плей-оф цьогорічного турніру «Аль-Наср» переміг чемпіонів різних років. І якщо команда з Багдада – це був перший переможець Кубка арабських чемпіонів, то раундом раніше, у чвертьфіналі, підопічні ЛуїшаКаштру вибили зі змагань чинного переможця – марокканський клуб «Раджа Касабланку».

Битва аравійських грандів та дуель португальських тренерів

Другим учасником фіналу став «Аль-Хіляль. Саме цей клуб у чвертьфіналі за бортом турніру залишив «Аль-Іттіхад, за який грає француз Каріма Бензема. А у півфіналі підопічні Жорже Жезуша обіграли ще один аравійський клуб – «Аль-Шабаб — 3:1. Причому зробив це «Аль-Хіляль» граючи значну частину матчу у меншості. А ключові ролі у поєдинку зіграли новачки, які переїхали з Європи. В дебюті гри Мохамед Канно забив з передачі хавбека збірної Португалії Рубена Невеша. А під завісу першого тайму Малком результативнозамкнув пас екс-форварда римського «Лаціо» Сергія Мілінковіча-Савіча. І це при тому, що з 25-ї хвилини «Аль-Хіляль» грав вдесятьох після вилучення голкіпера Абдулли Аль-Муаюфа. «Аль-Шабаб» чисельною перевагою скористався лише раз, коли на початку другого тайму забив колумбійський хавбек Густаво Куел«яр. Тоді як „Аль-Хіляль“ зумів не лише утримати переможний рахунок, а й на доданих арбітром хвилинах забити знову, зусиллями Абдулла Аль-Хамдана.

Фінальна гра між „Аль-Хілялем“ та „Аль-Насром«, яка відбудеться 12 серпня стане не лише протистоянням грандів Саудівської Аравії, а й дуеллю португальських тренерів. „Аль-Хіляль“ очолює  69-річний Жорже Жезус, для якого це другий прихід у саудівський клуб. До цього він очолював команду у сезоні-2018/19. І тоді португальський наставник привів „Аль-Хіляль« до перемоги у Суперкубку Саудівської Аравії.

У колишнього тренера донецького „Шахтаря“ також був досвід роботи на Аравійському півострові. Причому також доволі успішний. У сезоні 2021/22 Луїш Каштру тренував катарський „Аль-Духаіль“. І тоді 61-річний португальський фахівець привів команду з міста Доха до перемоги у КубкуЕміра Катару.

Цього року „Аль-Наср“ вже зустрічався „Аль-Хілалем“. У квітні команда Кріштіану Роналду» в матчі 25-го туру чемпіонату Саудівської Аравії поступилася 0:2. І фактично цей матч зламав тоді «синьо-жовтим» плани боротися за чемпіонство у Про-лізі. Тому перемога у фіналі Кубка арабських чемпіонів може стати своєрідним реваншем.