Важким, драматичним та з хепі-ендом для української команди видалося двоматчеве протистояння третього кваліфайраунду Ліги Конференцій між Динамо та Арісом.

Підопічні Мірчі Луческу взяли реванш у греків за поразку у Салоніках. Доля виходу до плей-оф турніру вирішувалася у футбольній лотереї, що має назву пенальті. І там щасливий білет витягнули київські динамівці.

Без креативу

На старті сезону Динамо демонструвало гольовий потенціал. Так, були і є питання до оборони, але питань до атаки майже не було. І перший матч проти Аріса у Греції немов став винятком з правил.

Тому перед матчем-відповіддю у Бухаресті більшість футбольних аналітиків були впевнені, що кияни мають забивати та відіграватися. Мовляв, у Греції Аріс грав на рівні середняка УПЛ. Тоді як Динамо провело матч значно нижче своїх можливостей через важкий переїзд.

В матчі у Бухаресті додавало позитиву повернення до складу забивного Ваната. А в обороні травмованого Попова замінив Дячук, а на лівому фланзі в основі вийшов Волошин.

Вселяла оптимізм і активніша гра киян у першій половині матчу: підопічні Луческу взяли м'яч під свій контроль і змушували греків грати від оборони. Проте по-справжньому небезпечних моментів біля воріт Аріса не було. А все тому, що атаки не мали креативу. Багато навісів, прострілів, але без загострення. Все виглядали доволі банально і з цим греки справлялися.

Тоді як саме Динамо провалилося, по суті, після єдиної осмисленої атаки греків. На 38-й хвилині м'яча забив колишній футболіст донецького Шахтаря Джурасек. Що тут сказати? Холодний душ для Динамо.

На щастя, від нього команда оговталася дуже швидко. Щоб бути точним, на це динамівцям знадобилося сім хвилин. З висококласної передачі Сидорчука головою забив Волошин. 1:1, які повернули киян в гру.

Джокери Луческу

Левова частка другого тайму пройшла за тим сценарієм, що й перший: кияни володіли ініціативою, грали в пас в центрі поля, але до реальної загрози воротам суперника справа просто не доходила. До того ж греки почали симулювати, картинно падати та затягувати час.

На 72-й хвилині Мірча Луческу зробив низку замін. І саме вони стали рятівними. На 85-й хвилині діагональну передачу Андрієвського ударом злету завершив Караваєв. Саме цей влучний постріл динамівця і перевів гру в овертайм.

В екстратаймах моменти, які полоскотали нерви вболівальникам обох команди, вистачало. Спочатку греки не реалізували кілька хороших атак. А другий екстратайм Аріс вже грав у меншості оскільки Павічич заробив друге попередження і був вилучений.

Проте скористатися чисельною перевагою Динамо не зуміло. Щобільше, динамівці мають дякувати Бущану, який потягнув удар Фабіано під завісу поєдинку.

У післяматчевій лотереї щасливий білет витягнуло Динамо. Бущан та Хутесіотіс взяли по удару. А коли серія перейшла у формат до першого незабитого, то Одубаджо відправив м'яч значно вище воріт – 6:5 на користь Динамо і українська команда виходить у плей-оф.

Старі знайомі суперники

У наступному раунді Ліги конференцій київське Динамо зустрінеться з командою, яка часто випадала киянам на єврокубковому шляху – турецький  Бешикташ. Стамбульський гранд у третьому кваліфайраунді Ліги Конференцій впевнено розібрався з азербайджанським Нефтчі. Турки двічі виграли – 3:1 та 2:1.

Цікаво, що у 2002 – 2004 роках Бешикташ тренував нинішній наставник киян Мірча Луческу. Загалом, динамівці 10 матчів грали проти цієї турецької команди в єврокубках: шість разів перемагали динамівці, дві нічиї та двічі перемагали чорні орли.

Проте це суха статистика, а реальність може бути іншою. Варто бути відвертим і сказати, що Динамо потрібно  додавати у кожному з ігрових компонентів, щоб протистояти Бешикташу.

Аріс оголив слабкі сторони та прогалини, які потрібно аварійно підправляти. Адже перший поєдинок проти турків відбудеться вже 24 серпня, матч-відповідь відбудеться за тиждень – 31 серпня.

Переможець дуелі отримає путівку в груповий етап Ліги конференцій, а для невдахи єврокубковий сезон буде завершений.