Київське «Динамо» та луганська «Зоря» програли свої перші матчі плей-оф кваліфікації єврокубків. Підопічні МірчиЛуческу у рамках Ліги конференцій влаштували футбольний трилер у Бухаресті проти «Бешикташа». Проте на останніх хвилинах поступилися. А команда НенадаЛалатовіча у Лізі Європи до 80тої хвилини тримала ворота на замку у Празі в протистоянні з місцевою «Славією». Однак імирову розписати не вдалося. Чи є шанси у команд на реванш у матчах відповідях?

Фаворит «Бешикташ» і інше «Динамо»

Після невиразного протистояння проти грецького «Аріса» київському «Динамо» відводили роль андердога у дуелі з турецьким «Бешикташем». Не додавав оптимізму і вояж динамівців до Одеси, де вони в рамках УПЛ програли 2:3 «Чорноморцю». Проте не зважаючи на поразку команда Луческузробила висновки з невдач і в Бухаресті було зовсім інше «Динамо».

Навіть за відсутності одного з лідерів Андрія Ярмоленка, який через проблеми зі здоров'ям пропускав гру, кияни контролювало м'яч і намагалися тиснути на турків позиційно. Однак під завісу тайму трапилося те, чого боялися вболівальники найбільше – їхня команда пропустила. Після навісу у штрафний м'яч влучив у руку Попову і арбітр вказав на 11-метрову позначку. Абубакарвпевнено реалізував карний удар.

Ще один удар «Динамо» довелося витримати на початку тайму, коли арбітр не зарахував гол Караваєва. Утім, «Динамо» його витримало і на 60тій хвилині з пасу все того ж Караваєва кияни забили: прямо в «дев'ятку» воріт «Бешикташа» поцілив Шапаренко. Далі були гольові гойдалки. Спочатку Коллі знову вивів турків вперед. А потім Волошин відновив паритет, який протримався до доданих арбітром хвилин.  У компенсований час стамбульській команді вдалося вирвати перемогу, завдяки голу новачка команди – казахстанського хавбека Зайнутдінова. 3:2 – перемога «Бешикташа».

Як висновок, можна сказати, що «Бешикташ» не здивував. Але стабільність та розмірена гра стамбульського гранда продовжує приносити результат. Шенолу Гюнешу, який очолив «орлів» у жовтні минулого року, вдається витискати максимум навіть тоді, коли гра не клеїться. Підтверджує ці слова і статистика: під орудою Гюнеша «Бешикташ» зазнав лише двох поразок у 33 іграх у всіх турнірах.

Поразка у Бухаресті  - це не вирок для «Динамо». Якщо в Стамбулі підопічні Мірчи Луческу зможуть повторити темп, який промальовувався у румунському матчі, то кияни матимуть можливість виправити ситуацію. Головне, не повторювати аварійні помилки в обороні. Гра у Стамбулі відбудеться 31 серпня.

«Зоря» не витримали тиск

Луганська «Зоря» свій шлях у Лізі Європи розпочала з Праги з протистояння проти «Славії». Чехи у попередньому раунді впевнено розібралися з «Дніпро-1». Та й взагалі команда ІндржихаТрпішовські у цьому сезоні виглядає злагодженим механізмом. У чемпіонаті Чехії у празької команди п'ять перемог у п'яти матчах. Чого не скажеш про «Зорю». Луганчан відверто лихоманить. Бронзовий призер минулого сезону невдало стартував у Прем'єр-Лізі: перемога, нічия та дві поразки. Після чотирьох турів команда Ненада Лалатовіча йде десятою.

Поєдинок у Празі проходив під акомпанемент атак господарів. «Славія» пресингувала та постійно шукала ключі до воріт луганчан. Тоді як у «Зорі» справжнім героєм був Микита Турбаєвський. Саме завдяки зусиллям воротаря «Зорі» до 80 хвилини у поєдинку трималася інтрига. За гру вихованець донецького «Шахтаря» видав десять сейвів.  Щоправда, і він виявився безсилим, коли на 81-ій хвилині матчу Тіджані ударом головою розпечатав ворота луганчан. А у компенсований арбітром час Масопуст подвоїв перевагу «Славії», чим серйозно вдарив по інтризі перед матчем-відповіддю, який відбудеться наступного тижня.

По грі «Зорі» відчувається, що сербський фахівець Ненад Лалатовіч продовжує перебудовувати команду після відходу Патріка ван Леувена, І тут постає питання, наскільки оперетивно цей процес буде проходити. Звичайно, відігратися після 0:2 буде непросто. Тим паче, «Славія» виглядає дуже зіграним колективом. Чим може здивувати «Зоря»? По перше, до складу команди у матчі-відповіді має повернеться лідер атак луганчан Назарій Русин. А, по друге, не слід недооцінювати небезпеку контратак «Зорі», які в Празі просто не вдавалися. Тому вболівальникам луганської команди доводиться лишевірити у футбольне диво за тиждень.