Після гучного трансферного літа Про-ліга Саудівської Аравії на всіх шпальтах футбольної преси. Вже мало хто дивиться у минуле чемпіонату, а лише прогнозують, яким буде ліга у майбутньому. Саудівські клуби продовжують зіркову кампанію. Особливо активним наприкінці літа виявися «Аль-Хіляль„, який за останні два тижні приголомшив трьома гучними переходами. Чи допоможуть вони клубу повернути чемпіонську корону?
Чемпіонський збій
«Аль-Хіляль» є найтитулованішим клубом Саудівської Аравії. З моменту свого заснування він виграв 66 трофеїв на внутрішній та міжнародній аренах. Тому і не випадково столичний клуб має прізвисько – «лідери». «Аль-Хіляль» є єдиним клубом Саудівської Аравії, який двічі поспіль ставав переможцем Клубного кубку арабських чемпіонів. А на внутрішній арені столична команда 18 разів здобувала золоті нагороди національного чемпіонату, що є абсолютним рекордом. У минулому ж сезоні столичний клуб вдовольнився лише бронзовими медалями, пропустивши вперед «Аль-Іттіхад» та «Аль-Наср».
За крок від трофею минулого сезону «Аль-Хіляль» зупинявся і на міжнародній арені. У фіналі азіатської Ліги чемпіонів команда з Ер-Ріяду за сумою двох матчів поступилася японській «Ураві» (1:1 удома та 0:1 на виїзді). А у фіналі клубного Чемпіонату світу «Аль-Хіляль» програв мадридському «Реалу» — 3:5. У новому ж сезоні виграти фінальний матч Кубка арабських чемпіонів «лідерам» завадив геній Кріштіану Роналду.
Головний трансфер літа
Цього літа «Аль-Хіляль» кардинально перебудував команду. Табір «лідерів» залишив найкращий бомбардир — нігерійський нападник Ігало, аргентинець В'єтто та колумбієць Куел«яр. А на трансферному ринку клуб підписав бразильського форварда Малкома, сербського півзахисника СергіяМілінковича-Савича, португальського опорникаРубена Невеша та сенегальського захисника КалідуКулібалі.
Здавалося, що склад виглядає солідним та укомплектованим. Проте наприкінці серпня „Аль-Хіляль“ вибухнув головним трансфером цього літа. „Лідери“ оголосили про підписання контракту з Неймаром. Бразилець входить до списку найкращих гравців сучасності та на рівні з Пеле є найкращим бомбардиром збірної Бразилії. Так, він хотів покинути розташування „ПСЖ“ і йому пророкували продовження кар'єри в одному з ТОП-клубів Європи. Проте переходу в „Челсі", „Манчестер Юнайтед“, „Баварію“, „Реал“, чи феєричне повернення до „Барселони“ так і не відбулося. „Аль-Хіляль“ переграв усіх: бразилець підписав контракт на два сезони з опцією продовження ще на рік. А сума трансферу склала 90 мільйонів євро.
Шляхом Неймара
На підписанні зіркового бразильця Неймара „Аль-Хіляль“ не зупинився. Вже за кілька днів після угоди з колишнім претендентом за „Золотий м'яч“ саудівський гранд презентував ще одного забивного нападника. Гравцем „Аль-Хіляля“ став форвард „Фулхема“ та збірної Сербії Александар Мітровіч. Для англійців угода в 50 мільйонів євро стала рекордною в історії клубу.
Також „Аль-Хіляль“ підсилив не лише атакувальну ланку, а й оборонну. Клуб уклав угоду з одним з найкращих воротарів світу. Підпис під контрактом на три роки поставив голкіпер іспанської „Севільї“ та збірної Марокко Яссіна Буну. Саме цей 32-річний футболіст став одним з героїв своєї збірної на Чемпіонаті світу в Катарі. Із Марокко він дійшов до півфіналу турніру.
Акцент на атаку
Якщо дивитися на основні трансфери клубів Саудівської Аравії, то кидається в око те, що левова частка переходів – це футболісти лінії атаки. Так, є винятки калібру Буну, Канте, Кулібалі, чи АлексаТеллеса. Проте головний лейтмотив майбутнього сезону – це результативність. Неймар, Мітровіч, Бензема, Мане, Малком, Марез, Фірміно та Дембеле. Цей список гравців націлених на атаку можна продовжувати. І в цьому плані „Аль-Хіляль“ провів роботу активніше за конкурентів.
За останні сім сезонів „Аль-Хіляль“ п'ять разів ставав чемпіоном Про-Ліги Саудівської Аравії. Винятком став сезон 2018/19, коли золоті нагороди здобув „Аль-Наср“ та останній чемпіонат, коли гонку за лідерство виграв „Аль-Іттіхад“. Звичайно, низка гучних придбань наприкінці літа робить „Аль-Хіляль“ чи не найзірковішим клубом Саудівської Аравії. Проте у футболі, як відомо, цього не завжди достатньо. Адже тут потрібно буде ще поламати голову наставнику „Аль-Хіляля“ Жоржи Жезушу, як цих зірок скомпонувати у один злагоджений механізм.