Ось вже і свято Благовіщення настало, ми більше місяця у війні але в такий день хочеться побажати -- найближчим часом отримати благі вісті про закінчення війни! І, що в Україні настав мир та спокій! А тепер про деякі мої квінтесенції про гарантів двох країн -- України і Росії. Гарантів миру, гарантів прав і свобод для свого народу!

Отже, в нинішні не прості для нашої країни часи, а саме в часи війни, світовій спільноті з різних боків відкриваються нові грані українського демократичного суспільства. Однією з таких граней слугує саме вираження прозорої, незалежної, та відкритої позиції гаранта нашої Конституції, а саме Президента України — Володимира Зеленського. За 43 дні війни в Україні світові лідери всіх країн світу, та громадяни різноманітних демократичних спільнот, яких вони представляють, могли суттєво побачити різницю того, що саме собою повинен являти гарант незалежної, демократичної країни — України, на відміну від авторитарного гаранта порушень всіх законодавчих світових норм, та договорів – Росії.

Зеленський веде політику відкритості, та готовності до співпраці як з нашими друзями, та союзниками, які допомагають нам в ці не легкі часи, з іншого боку він також намагається вести перемовини с агресором в особі російських представників, задля збереження якомога більшої кількості життів звичайних українців, і не одноразово викликав на перемовини російського президента Путіна. Також медійна політика відкритості нашого президента сприяє заспокійливо на громадян України, адже кожного вечора з початку війни він виходить зі  зверненням до нас, українців з усіх можливих засобів інформації. А також дає відкриті онлайн прес-конференції в прямому ефірі нашим журналістам, даючи відповіді на більш гострі та хвилюючі питання. Він не відмовив в інтерв'ю журналістам країни-агресора, де гідно та стисло пояснив позицію України щодо перемовин з загарбником, про що я писав в одному із своїх блогів. Він кожного дня звертається до парламентів різних країн розповідаючи про війну в Україні, доводячи позицію України, підіймає і говорить про ті болісні питання про які багато країн воліли б промовчати, і по факту мовчать. Фактично, сьогодні, Володимир Зеленський – це обличчя нашої країни у всьому світі, який зробив Україну брендом, та подалі продовжує працювати над зміцненням її популярності та популяризації українства.

З іншого ж боку дивлячись на авторитарний режим правління нашого «сусіда» — Росії, та його «гаранта» — Путіна ми бачимо повністю протилежну картину, що і не дивно. Путін якщо і дає якісь прес-конференції, то тільки в записі, зі заздалегідь написаним сценарієм, з режисованим залом, та і з половиною посадових осіб, замість яких просто вставлені картинки. Як приймаються рішення в Росії ми це вже бачили на прикладі засідання Раби Безпеки РФ 21 лютого. Президент Росії максимально намагається відсторонитися від простих громадян, та й взагалі від свого суспільства, що цілком зрозуміло, чому б його, як «царя» мала турбувати думка звичайних холопів, яких саме Він веде, на його думку, до світлого майбутнього — в Радянський Союз. Всі обіцянки та гарантії російського президента, які він давав Україні, та Європейським лідерам видалися брехливими, та не мали під собою абсолютно ніякого підґрунтя ще в далекому 2005 році. Зараз у багатьох країн Європи, та їх громадян начебто відкрилися очі на справжню сутність президента Росії та і на саму Росію, шкода тільки, що для цього знадобилося так багато українських життів.

А ще деякий час тому в світі поважали, та підтримували Росію і Путіна не знаючи або не хотіли знати їх справжнього нутра. Про російську армію говорили як про одну із потужних армій світу. і нікому не було цікаво, що там за тим «російським куполом успіху» який створив Путін. Вже майже ніхто не цікавився долею України, та війною, яку Росія розпочала не 24 лютого, а ще у 2014 році. Путін на протязі більше двадцяти років за допомогою своїх медійних лизоблюдів створював міфічну країну -- «Русский мир». І він його створив, це ми бачимо по соціологічним дослідженням коли 81% росіян підтримує дії Путіна по відношенню до України і нас українців. Але Путінська міфологія злоякісна — вона руйнує мозок та життя росіян. І нажаль з неї неможливо злізти одразу.

Мене можливо багато хто почне критикувати за таку компліментарність до Зеленського але я  як виконавчий директор АОМС «Міжнародна асоціація малих громад» зараз спілкуюся з багатьма українцями. І для них Зеленський це президент, який не втік, не закрився десь у бункері на відміну від Путіна, який вийшов на більш тісний діалог з суспільством в ці важкі часи, веде потужну демократичну політику, для боротьби з ворогом, та не бреше в обличчя своїм громадянам, знову ж на відміну від авторитарного президента Росії. Для них він Президент Миру, вони вірять, і про це навіть свідчить соціологія, що Зеленський принесе мир в Україну, і Україна відновиться.

Зауважу, на моє глибоке переконання, завжди важливо хто є лідером країни і куди він веде свій народ. Куди привів Путін свій народ ми вже бачимо. Сподіваюся, що прозріння в росіян настане і вони теж це побачать.

Отже, на останок, ще трохи квінтесенції. Два президенти, двох країн, країни, які відігравали велику роль в історії один одного, а які різні шляхи — в одного шлях ДО МИРУ, в іншого шлях ДО ГААГИ ...