74 DAY OF RUSSIAN AGRESSION. Сьогодні, 8 травня, в Україні як і в багатьох країнах світу вшановують День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни. Саме 77 років тому Антигітлерівська коаліція офіційно ухвалила «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини. 

Друга світова не була найтривалішою з точки зору історії, однак саме її вважають найбільш кривавою і негуманною за всі часи.  У цей період були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост, концтабори, масова депортація), а також уперше використана атомна зброя.«Вибухи, обстріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, Хатинь, полон, примусові роботи, — як сказав у відеозверненні Президент України Володимир Зеленський, -- всі вони загинули за те, щоб кожен із нас знав, що означають ті поняття з книг, а не з власного досвіду». Але сталося інакше. І зараз  наша Україна потерпає від путінської навали як більше 80-ти років тому потерпала від гітлерівської навали.

У Другій світовій війні взяла участь 61 держава світу, а це − 80 % людства. Загальна кількість мобілізованих з території України за роки війни до Червоної армії становила близько 7 мільйонів. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом. Крім Червоної армії, українці воювали в арміях Польщі (120 тисяч), США (80 тисяч), Канади (45 тисяч), Франції (5 тисяч). Сотні тисяч українців боролися проти нацистів у лавах партизанів та повстанців. Зауважу, до армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат.

Перемога — це результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так, для України Друга світова війна стала найбільш жахливою катастрофою і справжньою трагедією для нашого народу. Бо саме на нашій території відбувалися одні з найзапекліших боїв усієї війни, Україна зазнала глибоких людських втрат і збитків, нанесених містам і селам, промисловості, сільському господарству. Було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, вивезено 550 промислових підприємств, незліченну кількість історичних цінностей. Загалом же з 1941 до 1945 роки, враховуючи тих, хто загинув від рук обох режимів, був вивезений на примусові роботи, репресований або ж депортований, населення України зменшилося з 41 до трохи більше, ніж 27 мільйонів. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР.

Тому, сьогодні, жодна країна не може претендувати на визнання своєї виняткової ролі під час перемоги над нацизмом, як сьогодні на цю винятковість заявляє та претендує Росія. Йдеться про відповідь Путіна на запитання про те, чи переміг би Радянський Союз у війні без України: «Ми все рівно перемогли б у війні. Бо ми – народ переможців… Найбільших втрат у війні зазнала саме РРСФР – понад 70%... Війна була виграна насамперед за рахунок ресурсів Російської Федерації».

Цю цинічну пропагандистську сутність Путіна значною мірою пояснює, така собі, «паралель історії» -- 24 травня 1945 року, через два тижні після капітуляції Німеччини, на урочистому прийому в Кремлі Сталін проголосив тост: «Я п'ю, насамперед, за здоров'я російського народу тому, що він є найвидатнішою нацією серед усіх націй, що входять до Радянського Союз.., тому що він заслужив у цій війні загальне визнання як керівна сила Радянського Союзу серед усіх народів нашої країни». Ці два висловлювання є яскравим прикладом брехні і маніпуляцій – як на фактологічному, так і на моральному рівнях. 

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом. І заперечувати це безглуздо. Визнанням цього внеску стало включення України до складу держав – засновниць ООН. Поряд з іншими народами – учасницями антигітлерівської коаліції український народ по праву є однією з націй-переможниць.

Але о 4:00 ранку 24 лютого 2022 року у світі настала друга реальність – Росія повномасштабно вторглася в Україні. Путінські фашисти творять звірства в Україні, вбивають мирне населення, дітей, бомбардують наші міста і села, проводять каральні операції з масовими захороненнями, і це все на фоні страшної історичної трагедії 20-го сторіччя, коли всі країни задекларувати --  НІКОЛИ ЗНОВУ! І ти задаєшся питанням -- як же Ніколи знову --  коли Росія напередодні 8 травня, Дня пам'яті та примирення, присвяченого пам'яті жертв Другої світової війни, анонсує проведення ракетних ударів по наших західних областях, коли у результаті ворожого удару, 7 травня, по школі у смт Білогорівка Луганської області загинуло близько 60 людей, коли за 74 дні війни загинуло 255 дітей, то як Ніколи знову?А відповіді немає …

Але, впевнений, правда переможе. «Жодне зло не уникне відповідальності, не зможе сховатись у бункері, — як зауважив Президент України Володимир Зеленський ,--  Зима, яка розпочалася 24 лютого, закінчиться. І ми зустрінемо світанок всією країною. І наші рідні, друзі та близькі будуть поруч знову. І над тимчасово окупованими містами та селами український прапор розвіється знову. І ми зберемося разом. І буде мир. І більше жодних чорно-білих снів, а лише синьо-жовта мрія».

 

Ми переможемо! Слава Україні!