ДФС цьогоріч забезпечила відшкодування до бюджету понад 2 млрд грн. Сума за вісім місяців поточного року майже удвічі більша у порівнянні з річним показником 2020 року. Цього року слідчі підрозділи ДФС направили до суду 732 кримінальні провадження. Незважаючи на перебування у стані ліквідації, ДФС продовжує виконувати визначені законом обов'язки. Для забезпечення економічної безпеки держави не існує часових рамок. Ліквідація служби не є перепоною у боротьбі з тіньовим сектором економіки. Ми продовжуємо боротьбу проти незаконної економічної діяльності і надалі будемо відстоювати економічні інтереси держави до початку діяльності Бюро економічної безпеки України. Величезну роль у цій нелегкій щоденній праці відіграють оперативні підрозділи служби, одним з яких я маю честь керувати.

Але, на жаль, є багато тих, кому наша наполегливість и професіоналізм – не до вподоби. Бо, мабуть, боляче наступаємо на хвіст тіньовикам: тим, хто займається злочинними схемами з підакцизною групою товарів, фіктивним ПДВ. Останнім часом організатори тіньових схем активізувалися і буквально завалюють ЗМІ замовними статтями, блогами, різного роду фейками та безпідставними претензіями до співробітників ДФС, які сумлінно виконують роботу та готуються до переходу на службу в Бюро економічної безпеки.

Активізація ця пов'язана із тим, що тіньовий бізнес дуже боїться, що команда Вадима Івановича Мельника, її головний кістяк, перейде до БЕБ. Адже невдовзі мають бути оголошені  нові конкурси на посади голів територіальних та структурних підрозділів нового органу. Побоювання зрозумілі: ділки усвідомлюють, що БЕБ порівняно із ДФС матиме ширші можливості, і боротьба з економічними  злочинами стане ще ефективнішою.

Оскільки жодного підтвердженого факту будь-яких незаконних дій немає, претензії до співробітників ДФС звелися до того, що, мовляв, ми є заможними людьми. Виявляється, у нас є автомобілі, квартири і навіть будинки!  На ці недолугі закиди чітко та вичерпно відповів Вадим Іванович Мельник. Він зазначив, що працівники ДФС по роду служби вміють рахувати гроші, і відповідно – економити. Щоб купити те, що потрібно.

Додам до цього і свої думки, оскільки моя скромна персона також стала мішенню інформаційних атак останнім часом. Зокрема, не відомі мені блогери і журналісти раптом взялися за обговорення моєї декларації. Квартир і будинків, що належать моїй родині, автомобіля, катера і родинних збережень. Мовляв, їх начебто забагато. Зауважу, що жодних претензій від профільного органу НАПК до мене ніколи не було.

Я розумію замовний характер претензій. Але спробую поговорити із опонентами по-людськи. Адже, сподіваюся, і вони, і ми вболіваємо за Україну. І хочемо, щоб бюджет наповнювався, ремонтувалися дороги, працювала поліція і пожежні, вчителі і лікарі, щоб на вулицях був порядок, діти вчилися в школах, а наші батьки отримували пенсії. Все це забезпечуємо ми у ДФС.

Чи потрібно, щоб працівники ДФС були голодні та не могли забезпечувати родини? Щоб нам не було, де жити, не було на чому їздити, не було грошей на якісний відпочинок? Щоб ми були людьми другого гатунку? Чи зможуть жебраки з тією ж ефективності працювати над наповненням бюджету і над поверненням до нього грошей? Чи готовий жебрак протистояти корупційним спокусам?  Відповідь очевидна. Будьмо реалістами: на аналогічній посаді у приватному секторі людина з моїм досвідом, з моїми професійним рівнем заробляє десятки тисяч доларів. Чому ж така увага до статків моєї родини? Чому на цьому намагаються спекулювати?

Так, у ДФС історично були мізерні зарплати, але ж всі завжди розуміли, що реально жити на офіційні доходи не можливо. Тож, давайте дивитися на ситуацію не так примітивно, ширше, і оцінювати роботу податківців не за кількістю і вартістю майна в деклараціях, а за кількістю і вартістю зробленого для країни. Суспільство повинні цікавити не мій автомобіль чи моя квартира, а скільки, наприклад, мій підрозділ затримав зловмисників, скільки грошей було повернуто в результаті цього державі. І не треба маніпулювати: і на державній службі можна жити нормально, отримувати достойну винагороду за працю, одночасно захищаючи державні інтереси! 

Тож давайте, попри те, що ми можемо перебувати по різні боки барикад, поважати один одного та залишатися людьми.

Закликаю опонентів припинити брудну кампанію проти співробітників ДФС та дати нам можливість спокійно і чесно взяти участь у конкурсах на посади у Бюро економічної безпеки, де ми будемо також чесно і віддано служити Батьківщині.