рф так легко відмовляється від «зернової угоди», де гарантом є її партнер Ердоган. Ще й під надуманим і цілком неадекватним приводом, що хтось там законно вдарив по їх терористичним корабликам. При цьому, сама одразу ж обстрілює ракетами усю територію України. Про які тоді широкі мирні переговори може взагалі йти мова? Що тепер скажуть Ердогани, Макрони та Маски світу, коли вчергове стало зрозуміло, що рф у будь-який момент викине на смітник будь-яку паперову домовленість, що буде гарантована будь-ким?

 

проросійські п'яті колони у Європі та США стають все більш активними та організованими. Від відвертого просування проросійських наративів у інформаційному просторі (як серія заяв від берлусконі) вони переходять до організації антиукраїнських масових протестів (як у Чехії чи ФРН), до антиукраїнських міжнародних конференцій (яку готує ексвіцеканцлер Австрії), до спроб блокування інструментів фінансової чи збройної підтримки України (як роблять деякі американські республіканці), до спроб послаблення позицій чи повалення проукраїнськи налаштованих урядів (як у Італії чи Молдові). Поки що, їх результати дуже скромні, а військова підтримка таких держав як США, Німеччина чи Італія попри усі перепони нарощує свої темпи. Але п'яті колони рф давно мають отримати жорстку відповідь. Мають бути карні розслідування співпраці політиків з рф та прийняття відверто проросійських рішень як підвищення енергетичної залежності від рф чи порушенння антиросійських санкцій. Увагу треба приділити корупції рф у Європі та США, розслідуванню проросійського фінансування партій на Заході, «компроматних ігор» і т.д.

 

Три держави-агресори, а саме рф, білорусь та іран, беруть активну співучасть у війні проти України. Скільки ще держав має напасти на Україну, які ще ракети чи техніку вони мають почати постачати, щоб Захід відмовився від теперішньої помилкової стратегії «тримання України у обмежених рамках» та «підсмаження рф на малому вогні»?

 

Ердоган публічно перед усім світом нагнув і принизив путлера з приводу зернової угоди. Для цього він використав свою військову потужність та унікальне економічне становище в умовах санкцій. Яскравий приклад для Заходу. Приклад того, що путін рахується лише з силою і готовністю нею користуватись. А ось не рахується він з виявом слабкості, страху, невпевненості, фетишем дипломатії, непідкріпленими зброєю балачками, закликами та контрпогрозами.

 

Позиція української влади та народу щодо неактуальності у даний період переговорів з рф і неможливості переговорів з путіним має бути публічно збережена. Від неї не можна навіть частково відмовлятись на прохання будь-кого з наших Західних партнерів. Ані перед самітом G20, ані після. Принциповість нашого спротиву – одна з головних причин, чому колективний Захід був і є змушений надавати нам різнопланову підтримку, коригувати власні помилкові стратегії та тактики. Після того як Україна, Європа та світ переживуть цю тяжку зиму багато що зміниться і тоді можна буде щось коригувати, з позиції сили.

 

В рф склалось можливо і не хибне враження, що їх ядерний шантаж має певний ефект у столицях Заходу. Принаймні, попри досить гострі ядерні контрсигнали від Заходу і комунікацію факту що путін та рф отримали конкретні попередження, порядок денний ядерних погроз не вичерпаний. А США та держави Європи невипадково почали більше приватних комунікацій з рф, від Західних партнерів до України почастішали звернення з приводу тих чи інших моментів потенційного переговорного процесу. Тим часом, з'являється інформація, що частиною домовленостей рф з іраном щодо постачання безпілотників, могла стати технологічна та інша російська підтримка ядерної програми ірану. З такими темпами не за горами може бути і момент, коли ядерні погрози будуть йти від «групи трьох», рф, ірану та північної кореї. У цьому випадку, «прогинання» Заходу на тему переговорів, демонстрація чутливості до ядерних погроз лише стимулює держав-агресорів нарощувати обсяги шантажу. Захід має не лише посилювати власні контрядерні заходи, але й працювати з Китаєм та Індією, які протягом останнього часу зробили дуже важливі, необхідні та реально діючі на кремль заяви про необхідність відкинути ядерну риторику.

 

Усі російські відступи мають лише одну причину — нездатність опиратись цілеспрямованому та систематичному контртиску ЗСУ!

 

Емоції українців на відео з Херсона замість тисячі слів! Дякую ЗСУ і усім причетним! Вічна пам'ять полеглим.