Як Порошенко, Зеленський і Медведчук под…

Фото: dsnews.ua


Українська влада виробила унікальний рецепт спротиву пандемії. До нього чомусь не додумались у ЄС, США, але нас унікальних то не зупиняє.

У більшості ключових держав Європи вводять локдауни на свята. Лише за останній тиждень Німеччина, Італія, Польща, Нідерланди, Австрія, Швейцарія, Данія, навіть Швеція суттєво посилила обмеження. Там розуміють особливу небезпеку поширення вірусу під час масових гулянь. В Україні ж локдаун не вводять на свята і може вводять лише після свят. Зате запровадили нові карантинні обмеження, які люди не будуть виконувати як і усі попередні. Це при тому, що 56% українців у соцопитуваннях підтримують введення локдауну.

У Європі посилено тестують населення, а в деяких країнах проводять тотальне тестування (після Словаччини тепер і Чехія). В Україні прикручують кількість тестів, щоб виправдати ті чи інші рішення, щоб створили для посадовців привід для піару чи уникнення критики, щоб створити ілюзію перемоги над хворобою. Кількість ж госпіталізацій в країні показово щодня складає близько 3 тисяч осіб незважаючи на «треба просто перестати тестувати». Це не прикрутити.

У Європі заздалегідь контрактують значні обсяги вакцин для мільйонів громадян на мільярди доларів, щоб здійснити вакцинацію протягом 2021 року. В Україні внаслідок бездіяльності чи некомпетентності ставлять країну в кінець черги, відстоячи яку країна отримує вакцини всього для 2 мільйонів людей (дані Bloomberg), тобто на рівні більшості африканських держав, де вакцинація розтягнеться і на 2023 рік. Але в Офісі президента можуть скреативити і обґрунтувати це виявленням нового і більш заразного штаму Covid у Британії, в тому контексті, що може останні вакцини проти нового штаму не спрацюють. А тим, часом, гроші на вакцини, лікарів, медичні потреби і далі йдуть на дороги.

Не дивно, що за участі Зеленського у нас виник щорічний форум на тему Covid. З такою політикою дійсно він буде щорічним. Як і через депутатів-антивакцинаторів, суспільство в «теоріях змов» та недолугу політику.


Україна не закриватиме авіасполучення з Британією як це зробили у Європі. Бо нам не страшні що старі, що нові штами коронавірусу. Влада щодо будь-яких штамів може прикрутити статистику для заяв про перемогу. А суспільство продовжує порушувати елементарні правила так, ніби всі вже вакциновані. А ще ми, як розумію, не закриваємо авіасполучення, щоб з Британії на свята повернулись родичі олігархів, депутатів, чиновників і теле-зірок.


Суспільство не сприймає Шкарлета? Призначили його міністром освіти за допомогою кнопкодавства ОПЗЖ. Народним депутатам не подобається, що нагло протягують на міністра енергетики «улюбленця Коломойського» Вітренка і не дають за нього голосів? Призначили його в обхід парламенту в.о. міністра, як і його попередницю Буславець, яку пов'язували з Ахметовим.Не дивно, що суспільство і навіть депутати не є почутими. В уряді «співають» олігархи.


Якийсь фантастичний політичний сюжет: Одні прихильники Порошенка поливають брудом інших прихильників Порошенка, бо Сенцов у ефірі 5 каналу Порошенка сказав ведучій Соколовій, прихильниці Порошенка, що Порошенку пора піти на політичну пенсію, не топити власну партію, не відштовхувати людей від партії і від політичного єднання у патріотичному таборі, що прихильники Порошенка нагадують секту, а критика проти нього як образа почуттів віруючих.

А чому усі ці прихильники критикують Сенцова та Соколову, а не, до прикладу, керівництво партії в центрі та на місцях, що увійшли у міських та обласних радах у коаліції з Слугою народу (мінімум 4 облрадах і 1 міській), ОПЗЖ (2 обласних і 1 міській), За майбутнє, яке асоціюють з Коломойським (у 5 обласних радах), з партіями Кернеса, Шарія (у 1 міській) та Труханова (у 1 обласній та міській)?


Рішення суду про відкриття справи проти Зеленського за скаргою батька загиблого військовослужбовця Ярослава Журавля, як на мене, за змістом є необґрунтованим, хоч процедурно це звичайна за цих умов реакція. Але з цієї ситуації, як і з протесту ФОПів під концертом «95 кварталу, президента пора зробити висновок, що його персональну відповідальність за скандальні політики, рішення і призначення більше не вдасться перекладати на інших чиновників чи партійців. Незалежно від того, чи є ці рішення результатом бездіяльності чи дій президента. Чи це скандальні рішення КСУ і потім не менш скандальні рішення парламенту, призначення і покривання Татарова, мовчання щодо Шкарлета, Вітренка, відсутність оцінки роботи Венедіктової чи інших Зе-представників. Рейтинг вже відчув цю відповідальність. Далі все буде більш особисто.


Президентський рейтинг Зеленський впав нижче 27%, партійний рейтинг „слуг“ вже біля 21%, невдоволені діями президента 65%, а 71% вважає, що країна йде в неправильному напрямку, в тому числі, через некомпетентність влади. Як наслідок, вже 25% очікують дострокових президентських виборів у 2021 році, але такі вибори і відставку Зе поки підтримують лише 39%. Поки.

Зе-прихильники у соцмережах часто себе ведуть дуже схоже до прихильників Порошенка. До них те саме питання, що і вчора писав щодо заяв Сенцова. А чому вони не критикують партію, що увійшла у міських та обласних радах у коаліції з ЄС (мінімум у 4 облрадах і 1 міській), ОПЗЖ (у 7 обласних та 1 міській), Радикальною партією (у 2 обласних), Свободою (у 1 обласній), партіями Кернеса (у 1 обласній та міській), Труханова та Шарія (по 1 раді)?


Хтось дивується харківським кадрам прощання з Кернесом, що нагадують чи то прощання з Сталіним, чи то якесь КНДР? Треба задавати інше питання, окрім того як чому люди так підтримують проросійського екс-регіонала з шлейфом криміналу. А завдяки політичним договорнякам з ким Кернес був у політиці? Не завдяки Януковичу, а потім Порошенку з Зеленським?