Підприємець який дає людям роботу, годує себе та свою родину, не претендує на бюджетні кошти, а навпаки утримує всі бюджетні сфери, виявився жертовним ягням, або звичним для нашого слуху «козлом отпущения» коронавірусного карантину.

Моделюємо ситуацію. Влада роздуплилась і прийняла рішення про запровадження загального, суцільного і без винятків карантину — локдауну, на 2 тижні. Щоб перервати ланцюг коронавірусної інфекціїї, щоб розгрузити медицину від перевантаження та щоб хоч би на Новий рік люди змогли, більш-менш традиційно відсвяткувати свято.

Продовольчі магазини працюють хоч би як весною, з чергою на вулиці, доставкою і дотриманням всіх необхідних норм.

Всі інші заклади торгівлі та відпочинку закриті і крапка, без винятків на Епіцентри чи щось подібне. Культура, офіси, контори, бюджетні установи, транспорт... СТОП, пауза на дві неділі.

Все, стоїмо.

Працівники державних установ, вчителі, працівники судів... отримують заробітну плату у розмірі середньої заробітної плати, або 2/3 тарифного окладу. У кожного своя система компенсаціїї карантинного простою, але вона є і працює. 2/3 окладу отримає найманий працівник який офіційно оформлений на роботі у підприємця і лише сам підприємець отримає ніxera.

В кращому разі підприємця звільнять від сплати ЄСВ за себе та компенсують виплати за найманого працівника. Все. Ніяких виплат «для підтримкм штанів» самому підприємцю не буде поки підприємець «підприємець».

При «карантині вихідного дня» підприємець сплатить єдиний соціальний внесок за себе, віддась 2/3 ставки працівникові на простої та заплатить за нього ЄСВ, аренда... Буде працювати «на віддай та сплати». Призупинення підприємницької діяльності і відповідно відміна виплат пов'язаних з цією діяльністю, законодавством не передбачена. Знову ніxera, ще й повний "-".

Ще варіант, називається повниц pizdec. Держава навіть не буде боротися за можливість зберегти підприємця на майбутнє. Підприємець закрився і всіх звільнив.

«Найближчим часом до парламенту буде подано законопроекти, які передбачатимуть наступне: одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через жорсткість карантину. Якщо ви ФОП і змушені закрити бізнес, або найманий працівник, якого звільняють, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень „, — заявив пан президент Володимир Зеленский.

Ми ще шукаємо «козла отпущения»? Так ось він, енергійний, креативний, здатний забезпечити роботою себе і ще когось, та ще й не претендує на бюджетні виплати поки ще живий як підприємець.

Як на мене, то вже краще повний локдаун, без винятків. І Верховна Рада нехай піде на карантин і Офіс Президента, народ якось переживе без них, а виплати для підприємців на паузу, виплати найманим працівникам за рахунок держави, як працівникам бюджетної сфери.

Закритись по максимуму, щоб жити далі.

І да, батюшки у церквах можуть проводити служби он лайн, телефони сьогодні є у всіх.