Будівництво Молодіжного центру, який будує у Скадовську команда громадського об'єднання "Молоді ініціативні" виходить на фінішну пряму.

Починалось все, як завжди, з ідеї. Після втілення в життя вдалих та популярних в місті проектів, таких як: Алея парасольок, Новорічні фігури, змагань по стрітболу, фестиваль красок холлі, велопробіг, інтернет проектів "Клуб любителів Скадовська", "Єдині в кадрі"... організаціїї майданчиків для проведенні тренінгів із проєктного менеджменту та туризму, участь у відновленні спортивного майданчика на "Воєнці" та фестивалі "Чорноморського бичка". Постало питання створення простору для спілкування, обговорення ідей та роботи над їх втіленням у життя.

Підтримки від міської влади не було. Ідеї деяких проектів "Молодих ініціативних" з якими вони прийшли в міську раду, були м'яко кажучи, запозичені. А обіцянки від влади про підтримку, виявились банальною брехнею. Спортивний майданчик із штучним газоном так і залишився мрією жителів Східного мікрорайону міста.

А давайте вигадаємо якусь ідею і дамо її запозичити.

Але життя не стоїть на місці, у "Молодих ініціативних" з'явлилась нова ідея.

Треба створити майданчик для спілкування молоді у Скадовську! Місце, де б хлопці та дівчата могли обговорювати свої проекти, спілкуватися, робити презентаціїї, запрошувати партнерів та створювати цікаві заходи не тільки для молоді, а й для містян.

Підтримки від місцевої влади - майже "0", "комунальної власності під центр нема", "грошей нема", "ідіть не заважайте"... все як завжди. Тож знову за роботу: пошук приміщення, фінансування, будівельників.

Як все починалось:"Молоді ініціативні" започатковують новий соціальний проект для громади міста. Цікаво?Долучайтесь!

  • Приміщення запропонував скадовський підприємець. Місце в центрі міста, символічна орендна плата, історична будова. Хлопці вирішили зберегти відкритими кілька фрагментів стін та решітки, щоб показати історичність будови - це одна з перших будівель Скадовська.
  • На першому етапі робіт, гроші та будівельні матеріали збирали в громаді. Скадовчани, підприємці, власні кошти.
  • Будівельниками були самі.

Але грошей було замало для серйозного запуску,- розказує лідер ГО «Молоді ініціативні» Артем КОСТЮЧЕНКО- ми вже думали, що ідею відкриття центру доведеться відкласти до кращих часів. Та все одно подавалися на різні грантові проєкти, і в один момент до нас завітала представниця USAID із херсонського офісу — Анастасія Климентенко. Через декілька місяців ми підписали угоду про співпрацю. Отримали грошову допомогу на придбання матеріалів для ремонту, офісної техніки та меблів, а також на оплату гонорарів залучених спеціалістів у межах проєктів.

Сьогодні вже проведені всі закупівлі, оформлені всі документи. Відремонтовані стіни, стеля та підлога, проведені комунікації, встановлені двері, надійшла частина технічного обладнання. На наступній неділі почнуть надходити меблі... а на прикинці травня буде відкриття Молодіжного центру.

Як буде називатися молодіжний центр у Скадовську ще стовідсотково не вирішено, але учасник "Молоді ініціативні" Олександр Деміденко розказав про назву наступне:

До назви "Молоді ініціативні" теж підійшли з креативністю та історичним підходом.

Тож промені Джарилгачського маяку і сьогодні освітлюють шлях гарних і добрих справ у Скадовську. А ми чекаємо на відкриття молодіжного центру.

oleksandra.yablonska
Олександра Яблонська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації