12 листопада націоналісти зняли угорський прапор із Берегівської міської ради (Закарпаття). Так, уявіть собі. На українських установах майорять прапори іншої держави. Гаряча фаза протистояння на сході країни почалася, в тому числі, після того, як сепаратисти і їх кремлівські куратори почали здіймати російські триколори на українській території.

Подивимось яка буде реакція від влади угорської й не менш цікаво як відреагує українська. Хоча, враховуючи те, що всі прекрасно знали, що таке відбувається в деяких районах Закарпатської області й нічого не робили вже говорить само за себе. Багатомільярдний бюджет СБУ та МВС не є гарантією ефективного використання цих коштів та захисту суверенітету країни від цілком реальних та потенційних сепаратистських дій. І мова не лише про прапори, але й про масову роздачу угорських паспортів громадянам України. А подвійне громадянство в нас заборонене. Крім того, ми прекрасно пам'ятаємо про те, що Кремль так само активно роздавав російські паспорти українським громадянам в Криму. Чим це закінчилося ми бачили.

Тактика відвертого втручання у внутрішні справи України стала для кількох сусідніх країн цілком прийнятною та робочою. Окрім Російської Федерації її застосовують також Угорщина, Польща та Румунія. Були навіть випадки коли це робила Молдова. У випадку з угорцями і румунами, мова про українських освітній закон. Власне, в автора теж було чимало питань до документу, але всі вони мають вирішуватися тут в Україні, в межах української юрисдикції. Ніхто не має права диктувати нам як ми маємо переписувати власне законодавство.

Підігріваючи тему, наче б то, утисків нацменшин в Україні, Кремль намагається розіграти цю карту з метою розхитування України. І це не репетування представників української влади, які не втомлюються повторювати, що будь-який протест або критика влади – це робота на Кремль. Назвіть хоч один режим, який Путін скинув чи замінив. Гадаю, його стратегія зовсім інакша. Але зараз не про це.

Навряд чи українців можна звинуватити в тому, що вони якось самостверджуються за рахунок нацменшин. Мають ті державу за межами України чи ні. Тут українці як раз достатньо благородні. Але ворожих пропагандистів це мало цікавить. Вони активно створюють інформаційний шум з метою створення образу України як пекла на землі, де страждають національні меншини, яких треба «рятувати».

20 листопада в Києві має відбутися, так званий, «Форум національних меншин України». Забігаючи наперед, варто сказати, що це відверто антиукраїнський захід, спрямований на дискредитацію України.

Тепер розповім чому.

Дивимося хто організатор. За шаблонними фразами про «політичні партії, експертів, представників міжнародної спільноти і національних меншин», гарний сайт і престижне місце проведення ховається гнилий прописаний в кремлівському стилі шаблон.

Одним з організаторів виступає партія «Розумна сила», яку називають проектом представників «Сім'ї» Януковича – екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та екс-віце-прем'єра Олександра Арбузова. Серед спонсорів цієї «кишеньково-регіональної» партії нібито є й колишній перший заступник голови Верховної Ради та екс-керівник Державної митної служби комуніст Ігор Калетник. Партію очолює уродженець Красноармійська Донецької області, колишній заступник начальника департаменту фінансової та економічної безпеки МВС Олександр Соловйов, який успішно працював під керівництвом Захарченка.

Серед гостів значаться депутати Європарламенту:

1. Марта Деметер (Márta Demeter) –
Депутат від Угорщини

2. Румен Гечев (Rumen Gechev) –
Депутат від Болгарії

3. Міхал Марусік (Michal Marusik) –
Депутат від Польщі

4. Анна Марія Міранда Пац (Ana Maria MIRANDA PAZ) –
Депутат від Іспанії

При цьому, Марусік голосував проти надання Україні Безвізу:

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/04/7/7064210/

5a0995149ad6d.png

До речі, співвласником готелю Hilton олігарх Борис Фуксман, який є співзасновником ГО «Антифашистська правозахисна ліга» разом із загиблою в автокатастрофі регіоналкою з Луганська Іриною Бережною та її матір'ю. Родина часто їздила до Москви на ефіри до російських пропагандистів, поливаючи брудом нашу країну. Це та сама організація, яка через суд намагається скасувати перейменування вулиць у Києві іменами Бандери і Шухевича.

Організатори цього «заходу» відверто маніпулюють ще на стадії підготовки. Зокрема, брешуть про національний склад населення України. це цілком вписується в стилістику російської пропаганди, що мовляв «нема ніяких українців». Ну або є тільки зовсім небагато, а Україна – це набір різних національних спільнот тільки не українців.

Так, вони стверджують, що в України 14 мільйонів чоловік – це нацменшини.

5a099520056f0.png

Очевидно, що нічого спільного з реальністю це не має, проте, робота йде, в тому числі, на інформаційний простір інших країн, зокрема ЄС. Імовірно, що там більше шансів знайти людей, які в це повірять. Хоче це повна маячня.

У березні 2017 р. чотири провідних українських соціологічних центри (КМІС, Рейтинг, СОЦІС і Центр ім. Разумкова) провели широке опитування громадської думки, в якому взяло участь 14 тис. респондентів.

Тоді понад 90 % громадян назвали себе українцями:

https://dt.ua/UKRAINE/bilshe-90-gromadyan-vvazhayut-sebe-etnichnimi-ukrayincyami-239470_.html

5a09952fe2430.png

І що ж вони вимагають?

Є вже проект резолюції, який заздалегідь було підготовлено. Серед вимог читаємо наступне:

«Укласти договір між кожною національною общиною і Кабінетом міністрів , в яикх чітко прописати і розмежувати повноваження соціально-економічного, управлінського, гуманітарного, освітнього характеру, які мають бути передані на рівень місцевої влади».

Ну привіт, пане Медведчук! Думав, тебе тут ніхто не прочитає між рядків?

Це суто медведчуківська модель. Нещодавно одна політична сила намагалася провести подібне через місцеві ради по України, в тому числі, в Києві. Уявіть собі, що пан Кернес у Харкові отримав таку опцію: поки не буде укладено договір з Кабміном про повноваження, він не сплачує в бюджет податків, а місцеві владні структури не підпорядковуються центру. Уявили? Або деякі райони Закарпаття.

Це відверта робота на розвал України.

Хочу ще раз наголосити, що не вважаю, що в Україні мають бути якісь обмеження для нацменшин чи відмові їм в задоволенні їх потреб. Українці самі пережили сотні років утисків і знають як це. Проте, нічого не може бути за рахунок державного суверенітету. Це ТАБУ. Якщо такі форуми збираються для того, щоб відстояти чиєсь «право» здіймати над українськими містами прапори інших держав і закликати до розколу України, на це має бути відповідна реакція. І здерті з установ стяги – це найменше, що має бути зроблено.

Фактично в центрі Києва відбудеться захід, метою якого є легітимація демонтажу української державності. Мета організаторів – Україна без українців. Мовляв, усі тут мають права крім самих українців. Все має свою межу і вона була перейдена в лютому 2014 року без можливості повернення. Ми або засвоїмо ці уроки або ні. Якщо ні, то втратимо державу.

UPD. А ось і реакція угорців. Нахабству немає меж.

5a09b53fa6645.png